Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Mam taką samą sytuację. Dostałem 3 sms-y od GameMine w przeciągu paru dni. W nic nie klikałem, totalnie olałem. Wczoraj przyszła faktura powiększona o 35,31 zł. U żony to samo do zapłacenia prawie 60 zł. 

Sprawa zgłoszona w BOK Orange, zgłosiłem reklamację, usługa już zablokowana. Mają 7 dni na rozpatrzenie reklamacji. 

Orange tłumaczy się że subskrypcja nie jest od nich, ale mają możliwość jej wyłączenia a sms przychodzi z ich konta. Dla mnie to jawny przekręt.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A możecie wkleić treść smsa?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@outmann Napisz reklamację do GameMine. Orange odpisze ci, że oni nie mają z tym wiele wspólnego (mimo, że przez nich przepływa kasa i oni wystawiają faktury korygujące).


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

IMG_20180321_120719.JPG

 

Orange przekazało reklamację dalej, prawdopodobnie do GameMine. Jeśli reklamacje nie zostanie rozpatrzona skieruje ją bezpośrednio do Game Mine. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Taką dostałem odpowiedź z Orange na reklamację (ale ostatecznie Orange wystawił korektę):

reklamacja Orange 2.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Na zdjęciach są smsy wysyłane po aktywacji (a nie przed). Nie pamiętacie co aktywowało te serwisy? może jakaś reklama?

 

PS. Sugerowałbym ukrycie danych osobowych doradcy ze zdjęcia.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Według mnie nic nie aktywowało tych SMS/MMS. Żadna stronka, żadne potwierdzenie SMS/MMS, żadna ankieta - po prostu nic. Włączyło się samo (może jakiś błąd w systemie) i dlatego chyba Orange i Gamemine tak zgodnie współpracują przy zwrocie kasy (o ile ten zwrot będzie...;-)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Nie mam pojęcia co aktywowało subskrypcję. Co ciekawe dostałem 3 sms-y i każdy został doliczony do faktury, nawet nie mam pojęcia co to jest Game Mine, tym bardziej moja żona, która dostała 5 sms-ów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Zazwyczaj po kliknięciu na jakąś reklamę, przenosi się na stronę www gdzie trzeba nacisnąć guzik "zamawiam i płacę". I szukam gdzie to mogło być.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Już częściowo ogarnąłem. Wystarczył grzeczny, aczkolwiek stanowczy telefon do Gamemine. Subskrypcja anulowana, zwrot pieniedzy mam dostać w terminie 30 dni.
Poczekam na dalszy rozwój sytuacji.