Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ja już mam ostateczną odpowiedź od GameMine (poniżej). Wygląda na to, że GameMine rozliczy się z Orange we własnym zakresie, a Orange już nam wystawił korektę - więc w przyszłym miesiącu faktura powinna być pomniejszona o kwotę z korekty (47,88zł).

 

Odpowiedź GameMine:

"W waszym przypadku zwrot środków (dokładnie 47.88 PLN) odbywa się poprzez interfejs, co znaczy, że Wasze pieniądze zostaną zwrócone na wasze konto za pośrednictwem operatora waszej sieci komórkowej.
Zwrot kosztów dostarczymy na Państwa koncie w terminie do 30 dni od dnia złożenia wniosku (w waszym przypadku 12-03-2018)."

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Własnie też dostałem odpowiedź na piśmie ale od Orange, że uznają reklamację i f-ra będzie pomniejszona o 35,91 zł.

Wszystko pięknie, fajnie, ale co by było gdybym machnął ręką i odpuścił sobie sprawdzenie rachunku? Pewnie straciłbym 35 zł... niby nie majątek, a ile osób nie sprawdzi, nie napisze reklamacji? 

Sprawa śmierdzi na kilometr.

PS. Żonie mają zwrócić na konto, gdyż już opłaciła.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Zawsze można założyć sobie blokadę na usługi elektroniczne.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ja bym powiedział, że nie można tylko trzeba, bo inaczej cię okradną, ale o tym nikt nie mówi przy podpisywaniu umowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Te usługi służą też do zakupu wielu usług. Np aplikacji, na ebooków itp. sporo osób z tego korzysta. Czasem wygodniej i szybciej niż szukanie numeru karty.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Piotrekk85napisał(-a)
Te usługi służą też do zakupu wielu usług. Np aplikacji, na ebooków itp. sporo osób z tego korzysta. Czasem wygodniej i szybciej niż szukanie numeru karty.


Oczywiście masz rację, ale na tym włąśnie bazują nieuczciwe firmy. Kilkanaście złotych miesięcznie doliczone do faktury? Proszą bardzo, może się nie kapnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Na abonamencie mogłaby być domyślna blokada. Ale to nic nie zmieni bo ludzie chcą mieć święty spokój i dopiero duży rachunek powoduje zainteresowanie. A abonamentów nie-otwartych w Orange nie ma.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Co mam zrobić i gdzie anulować usługę. Również jestem w takiej sytuacji

Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@urbanboA co to za usługa napisz coś więcej ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

GameMine:)