Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Wypowiadasz się w ten sposób jak byś tam pracował, bronisz ich złodziejskich praktyk. Nikt Ci nie da pożyczki przez sms jeżeli nic nie klikniesz, ani nie udzielisz żadnej zgody, a tu wręcz przeciwnie. Żadnej wiadomości z potwierdzeniem zawarcia umowy nie dostałem, w jakiejkolwiek formie miałaby być dostarczona. Nawet żadnego powiadomienia mówiącego o jej zawarciu lub włączeniu usługi. Według Ciebie to jest w porządku że wchodzisz sobie na jakąś stronę i wyświetla Ci się reklama, Ty ją zamykasz, a tu opłata za zamknięcie reklamy i to co tydzień, bo zamykając reklamę niby godzisz się na korzystanie z usług, które zapewne i tak w ogóle nie istnieją.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Nie będę reklamował serwisów ale są takie wystarczy wpisać w google odpowiednie frazy. Po prostu w dzisiejszych czasach klik w odpowiedni przycisk w wielu sprawach jest równoznaczny z zawarciem umowy. Poza tym jak widzisz jakieś nieprawidłowości, to reklamuj. Przy najmniej u mnie samo zamknięcie reklamy nie aktywowało usługi, dopiero dwa kliknięcia dalej.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

No właśnie nic takiego nie klikałem i teraz pierwszy raz widzę te strony jak je udostępniłeś w wiadomości, treść smsa była o wiele krótsza tak jak napisałem powyżej. Zobacz że to trzeba było kliknąć aż trzy razy żeby to aktywować według Twojego opisu. A ja pierwszy raz to widzę na oczy. Poza sms nic innego nie dostałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Dla mnie GAMEMINE jest dosyć poważnym serwisem by robić takie rzeczy. Daj znać co Ci odpiszą w reklamacji. Ew poproś o dokładniejsze info z jakiej strony była aktywacja.
Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Wypada Obalić Temat, to nie Orange winne, Google Play tym zarządza, przecież w nim masz ustawienia płatności, wystarczy tego nie aktywować, Google Play ma dostęp do karty sim i całego telefonu (sms też), nr więc bez udziału Orange jest we wszystkich aplikacjach Google Play, blokować usługi Premium w Mój Orange, korzyść $ ma Google Play i GAMEMINE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Tu akurat Google nie pośredniczy. Są chyba oddzielne strony www.
Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Opis zaciemniony, można by wywnioskować że dzieciak wyklikał, rodzic teraz próbuje to odkręcić, trudno tak bez kliknięcia zgody coś aktywować, jakby tak było to mocny przekręt, w co wątpię, bo GAMEMINE ma dobrą Opinię, co wygooglowałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A ja nie wiem - czasem coś nie działa - technika zawodzi. Ale nie demonizowałbym samego mechanizmu.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@AnonimChyba jednak nie masz racji, musi być coś na rzeczy bo to właśnie niedawno dostałem na maila:

 

Szanowni Państwo,    

Potwierdzamy Twoją prośbę anulowania usługi GameMine. Aktywowana usługa dla numeru telefonu +48 791*******8  została anulowana.
Kwota w wysokości 35.91 PLN została przetworzona, otrzymasz jej zwrot tak szybko, jak będzie to tylko możliwe.
 

Z poważaniem

______________________________________________

GameMine Support Team (Poland)

 

Możliwe że jakieś błędne działanie tego modułu aktywującego albo coś.

A żeby dzieciak wyklikał to musiałby istnieć.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

No i git, ukryj swój nr telefonu.

Edit:

No, jak zawsze @Mikołaj czuwa 🙂