Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ciekawa sytuacja - reklamują nie swój produkt!?  I jak przy tym wyglądają zapewnienia, że oni tylko pośredniczą? Muszą brać niezły procent za prowizję...

 

ps. a filmik o tym jak zrezygnować z Gamemine też już jest dostępny?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Jeszcze chyba nie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Film jest prywatny na yt. Duży plus.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ale to jest jakieś pokręcenie z pomieszaniem!?

Mówi się "płatność elektroniczna" a nazywa się "płatność sms"? Przecież to jest "zwykły" direct billing, co ma tu SMS do rzeczy???

 

No a te 100% prowizji... ktoś się jeszcze dziwi, że wynalazki typu Gamemine są reklamowane przez Orange? ;D


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

To akurat pewien serwis rozróżnia ile sam dostaje, a ile tzw. "agregator i operator".

Pojawiła się też niedawno strona https://www.orange.pl/view/plac-z-orange

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Kto "rozróżnia" to akurat nic mnie nie obchodzi, ale wysokość marży jest porażająca!

 

Z myleniem (celowym?) nazewnictwa i nadużywaniem określenia "płacenie sms'em" spotkałem się np. na serwisie "Chomikuj". Gdy płacisz za transfer 2-5GB to faktycznie płaci się sms-em ale gdy chciałem zakupić większy pakiet (9GB) to mimo takiej samej nazwy opłacania odrzuciło mi zamówienie, gdyż... miałem ustawioną blokadę na usługi elektroniczne. Okazało się, że wtedy wchodziłem w tryb opłaty "direct-billing"!

Ten serwis tylko z Orange ma tak ustawione opłacanie. W ogóle po różnych doświadczeniach zauważam, że Orange wyrasta na lidera w pobieraniu opłat poprzez "direct-billing" 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Miałem również problemy z naliczaniem dodatkowych opłat za usługi, których nigdy nie włączałem. Zostałem naciągnięty na dodatkowe opłaty, co prawda nie w Orange, ale w T. Nauczyło mnie to, że przy każdym przedłużaniu umowy lub aktywacji nowego numeru, wchodzę na Mój Orange i włączam wszystkie ochrony dotyczące dodatkowych opłat na połączenia, SMS-y MMS-y wysokopłatne i Push Wapy. Jeżeli mam kłopot z włączeniem zabezpieczeń, to dzwonię do konsultanta Orange. Od tamtej pory nigdy już więcej nie zapłaciłem wyższych rachunków, i nigdy z oferty na kartę nie zostały pobrane dodatkowe środki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Kolejny raz samo Orange nie potrafi poprawnie opisać działania usług elektronicznych. Jak zatem mają się odnaleźć klienci? https://www.orange.pl/view/plac-z-orange

 

Screenshot_20191029_203840_com.android.chrome.jpg

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Chodzi ci o to sformułowanie "za pomocą... numeru telefonu!" czy że "dwuetapowa weryfikacja" której tak właściwie to nie ma?