Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

W moim przypadku to tylko kwota 24 zł. Nie mam zamiaru poświęcać czasu na upominanie się o swoje. Na szczęście umowy kończą mi się odpowiednio w  czerwcu i lipcu. W poniedziałek wypowiadam obie. Nie pozwolę się okradać. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ja mam pytanie do Pana Bartlomieja z Orange - jak to możliwe, że usułga GameMine "sama" się włączyła na karcie sim, która jest w routerze i jest tylko wykorzystywana internetu?

Naliczono mi ponad 70 pln i nie mam zamiaru ich płacić...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Usługę można aktywować przez kliknięcie guzika na dedykowanej stronie www. Bez potrzeby wpisania pinu czy coś.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Piotrekk85 , to już prawie wszyscy wiedzą 😉

Natomiast to, że obciążane jest karta działająca w routerze nadal wydaje się czarną magią bądź co najmniej nadużyciem ze strony obciążającego.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Wszystko rozumiem - kliknięcie w dedyka itp. Ale ja prześledziłem historę przeglądanych witryn z dni, kiedy naliczono mi opłaty - średnio co drugi dzień pod koniec kwietnia - i nie znalazłem niczego, co mogłoby to spowodować...

Poza tym właśnie - dlaczego na karcie, która służy tylko do realizacji połączeń internetowych zostało to włączone, mam wyłączone możliwości wykupowania "usług premium"?

Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@BartekWwystarczy że zamykasz jakąś wyskakującą reklamę, i łapiesz prenumeratę czy subskrypcję, nie ważne czy na telefonie działasz czy komputerze, wszak modem udostępnia komputerowi net, karta sim na stronach www nie jest incognito, chyba że korzystasz z VPN, trzeba blokować na komputerze wyskakujące reklamy i włączyć blokadę usług elektronicznych, usługi Premium nie blokują subskrypcji i prenumerat.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Pytanie jest następujące: czy reklamacja zostanie uznana czy nie?

A druga sprawa - pod adresem http://pl.gmhelp.cc/selfcare#!/my-payments/phone

chciałem sprawdzić czy mam włączoną faktycznie jakąś subskrybcję, ale oczywiście żaden kod nie przyszedł...

Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@BartekWzłóż reklamację, jeśli odrzucą, to ponów z zapytaniem dlaczego nie było procedury aktywacyjnej, bo proceder opiera się na tym że nie ma zapytania o zgodę, aktywacja startuje od razu, ba nawet sms nie ma że takowa usługa wystartowała, co do linku co wkleiłeś lipa, to tak dla zmyłki, by proceder jakoś wiarygodnie wyglądał, teoretycznie na telefonie jak ci taki link przyjdzie powinno się dać wyłączyć subskrypcję, ale się nie da, sprawdzić też tam nie sprawdzisz czy to aktywne.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Anonim - dzięki za pomoc. Tak zrobię.

Serdecznie pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Żaden kod nie musi przychodzić by aktywować takie usługi jeśli korzystamy z mobilnej transmisji danych. To nie musi być komputer, komórka, może być też telewizor, lodówka - wszystko co jest podłączone przez wifi lub kablem z routerem. Też często nie jest to przeglądarka a reklama wewnątrz aplikacji np do pogody.