Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Napisz do firmy która świadczy daną usługę.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Otrzymałem odpowiedz na reklamacje od firmy GMHELP w której zawarta jest min. treść cyt."Do aktywacji usługi GameMine może dojść również za pośrednictwem mobilnego routera, do którego jest przypisana karta SIM. Dzieje się tak wtedy, gdy użytkownik telefonu komórkowego łączy się z Internetem przy użyciu routera. W takiej sytuacji serwis zostaje aktywowany przez połączenie internetowe 3G, które rozpoznaje numer telefonu komórkowego, a dane są weryfikowane przez operatora telefonii komórkowej".

 

Co dla mnie znaczy, iż można aktywować usługę całkiem nieświadomie a wystarczy do tego wyłącznie połączenie z interenetem dostarczanym przez ORANGE.

 

Firma zaproponowała mi wprawdzie zwrot pieniędzy, ale pod warunkiem podania moich danych osobowych wraz z nr rachunku. bankowego co dla mnie w tym wypadku wydaje się mało rozsądne. 

W tej sytuacji wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy z ORANGE

na świadczone usługi. Nie mam zamiaru kazdorazowo łącząc się z internetrm być narażonym na

dodatkowe koszty.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A jak chcesz żeby Ci zwrócono pieniądze ? No musisz podać dane do przelewu. Aby uniknąć takich sytuacji należy zlecić blokadę na usługi elektroniczne u operatora i będzie ok.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

U konkurencji też masz direct biling.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Zajacccnapisał(-a)

Otrzymałem odpowiedz na reklamacje od firmy GMHELP w której zawarta jest min. treść cyt."Do aktywacji usługi GameMine może dojść również za pośrednictwem mobilnego routera, do którego jest przypisana karta SIM. Dzieje się tak wtedy, gdy użytkownik telefonu komórkowego łączy się z Internetem przy użyciu routera. W takiej sytuacji serwis zostaje aktywowany przez połączenie internetowe 3G, które rozpoznaje numer telefonu komórkowego, a dane są weryfikowane przez operatora telefonii komórkowej".

 

Co dla mnie znaczy, iż można aktywować usługę całkiem nieświadomie a wystarczy do tego wyłącznie połączenie z interenetem dostarczanym przez ORANGE.

Teoretycznie to nie jest "nieświadomie" - przecież na tym telefonie, który korzysta z routera, musisz coś świadomie kliknąć? (oczywiście są podejrzenia, że forma stosuje tricki pozwalające na "nieświadome" zawieranie umowy na usługę, ale to inna sprawa...)

A ciekawe jak to będzie, gdy działam na PC, który korzysta z takiego routera - czy wtedy firma GMHelp też obciąży konto związane z karta w routerze czy wykryje że to PC i zaproponuje inna metodę zawarcia usługi?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Wszystkie urządzenia polaczone przez wifi/kabel/itp mają tak samo.

Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ja mam zarejstrowane w sieci range 4 nuneryr , 3 mobilne i 1 stacjonarny . W marcu na jeden z nr zaczely przychodzic SMSy z Game Mine .SMSy oczywiscie zostaly zignorowane. Jakies bylo moje zaskoczenie gdy w kwietniu otrzymalem fakture powiekszona o 62 zł. Zlozylem reklamację w Orange za posrednictwem czatu-rozmowa z Konsultantem( swoją drogą to w dobie emaili nie mozna złozyc reklamacji ta droga).oczywiscie Orange umywa ręce , twierdząc ze oni sa tylko posrednikiem.Dla mnie jest to nieakceptowalne podejscie i czekam na zakonczenie umowy z Orange i przeniose nr do innego operatora.Kolejnym krokiem było złozenie reklamacji w Game Mine . Poza standardową odpowiedzią ze strony GM była taka informacja:

"Do aktywacji serwisu może również dojść za pośrednictwem mobilnego routera, do którego jest przypisana karta SIM. Jeśli łączy się Pan z Internetem, używając takiego routera, bardzo prosimy o podanie numeru karty SIM, na której być może została aktywowana usługa." -kuriozalne ktos ze mnie robi wariata.


@outmannnapisał(-a)

Mam taką samą sytuację. Dostałem 3 sms-y od GameMine w przeciągu paru dni. W nic nie klikałem, totalnie olałem. Wczoraj przyszła faktura powiększona o 35,31 zł. U żony to samo do zapłacenia prawie 60 zł. 

Sprawa zgłoszona w BOK Orange, zgłosiłem reklamację, usługa już zablokowana. Mają 7 dni na rozpatrzenie reklamacji. 

Orange tłumaczy się że subskrypcja nie jest od nich, ale mają możliwość jej wyłączenia a sms przychodzi z ich konta. Dla mnie to jawny przekręt.


 

Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Tak wyglada SMS  ja ma ma zarejstrowane w Orange 4  numery i na jedn z nich zaczely przychodzic c z regularnoscia co tydzien ( 13.03/20.03/27/03 i 03.04) SMSY.Oczywiscie Orange wystawil na to fakture .Zlozylem reklamacje do Game MIne , Dla mnie kuriozalne jest zachowanie Orange , jak widac problem z SMSod Game Mine jest powszechny i dziwi brak zdecydowanej reakcji operatora.Tak wyglada SMS ja ma ma zarejstrowane w Orange 4 numery i na jedn z nich zaczely przychodzic c z regularnoscia co tydzien ( 13.03/20.03/27/03 i 03.04) SMSY.Oczywiscie Orange wystawil na to fakture .Zlozylem reklamacje do Game MIne , Dla mnie kuriozalne jest zachowanie Orange , jak widac problem z SMSod Game Mine jest powszechny i dziwi brak zdecydowanej reakcji operatora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ale na co operator ma reagować? że ktoś kupuje coś w sieci? Więcej osób chce rozszerzenia usług elektronicznych niż ich ograniczenia.
Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Widac po poziomie 39 ze jestes "Tubą" firmy orange.Prosze przesledz proces zglaszania rekalmacji w Orange. Brak mozliwosci opisania online, pseudo rozmowa z konsultantem ,ktory jest pozbawiony biznesowego podejscia. jezeli twierdze ze nie kupowałem zadnych usług to oczekuję od Operatora reakcji u rzekomego dostawcy. zachecam do lektury jak duzo podobnych przypadku jest zglaszanych do Orange.Takie podejscie skutkuje ze tym ze zamierzam przeniesc swoje firmowe telefony do innego Operatora. Dla twojej informacji zglosilem równiez reklamacje do Game Mine ale to oddzielny temat.