Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MF258K przekierowanie portów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

MF258K przekierowanie portów

Witam. Planuje instalacje internetu mobilnego na działce w usłudze ”Internet mobilny”. Głównym przeznaczeniem tego internetu ma być inteligentny dom i dostęp do monitoringu. Wiem że potrzebuje do tego usługi Orange VPN i w  sumie to wiem jak to skonfigurować.

Próbowałem znaleźć trochę więcej szczegółowych danych na temat modemu MF258K. Ale jakoś internet jest pusty na te tematy które mnie interesują wiec mam kilka pytań:

  • Czy MF258K oferuje przekierowanie portów
  • Orange VPN to dynamiczny ip. Czy MF258K obsługuje ddns i jaki daje wybór w tej kwestii np noip?
  • Czy Orange VPN to ip4 czy ip6?

Dzięki

 

____________
* W temacie doprecyzowałem kategorię - Wiktor

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13873
  • 57064
  • 686

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

MF258K przekierowanie portów

Dzięki, ale to nadal nie to czego szukam. Ten modem ma VPN klient a nie server wiec  przez to nie da się połaczyć z nimi. Jeżeli chodzi o ddns to poszukuje kontretnej listy. Widziałem kiedyś model który tylko miał pole wyboru dyn.com a to jest płatny server a nie miał noip.

 

Poj plan to VPN Server który jest podłączony do portu lan i do niego musze przekierować porty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13873
  • 57064
  • 686

MF258K przekierowanie portów

@JanuszI1 DMZ nie wystarczy? To przekierowanie całego ruchu...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2018
  • 9751
  • 80

MF258K przekierowanie portów

@JanuszI1Jeżeli piszesz o inteligentnym domu to prawdopodobnie będziesz potrzebował jakiejś bramki do automatyzacji która zapewni Ci dostęp z zewnątrz bez potrzeby martwienia się o adres publiczny czy przekierowanie portów.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

MF258K przekierowanie portów

Jezeli chodzi to DMZ wydaje mi się ze dotyczy przekireowania na jeden numer IP. Problem w tym ze mam dwa servery VPN jako jeden główny a drugi zapasowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

MF258K przekierowanie portów

Zgadza się planuje DDNS, Orange VPN zeby miec publiczny zmienny ip i Dwa servery vpn wireguard na LAN.

To nie jest nowa konfiguracja mam to zrobione na światlowodzie w domu. Teraz chce to samo zrobic na działce tylko w internecie mobilnym bo brak tam jakiegokolwiek kabla z internetem. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2018
  • 9751
  • 80

MF258K przekierowanie portów

@JanuszI1 Myślałem, że zaczynasz od nowa a Ty już jesteś obeznany w temacie. Niestety nie udało mi się znaleźć emulatora do tego wynalazku. Zawsze możesz kupić w ciemno przez internet i zwrócić gdyby się nie udało uruchomić potrzebnych Ci funkcji. Rozumiem, że wybór sprzętu jest podyktowany jego specyficznymi cechami typu montaż na zewnątrz?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

MF258K przekierowanie portów

Zgadza się jestem obeznany w temacie i wykonałem takich rzeczy całkiem sporo ale zwykłym internecie na kablu a nigdy na internecie opartym na LTE. Tak wybór jest podyktowany montażem anteny na zewnątrz gdyż w budynku zasięg jest bardzo słaby. Ze sprzętu jaki Orange oferuje na chwile obecną wydaje się to być jedyny sprzęt z antena zewnętrzna który ma dobre opinie. Swego czasu Orange opublikowało na youtube jak usuwać monitoringu z internetem mobilnym i było tam przekierowanie portów ale ten filmik jest dosyć wiekowy. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2638
  • 10838
  • 100

MF258K przekierowanie portów

@JanuszI1  przesyłam Ci linka do filmiku Orange Ekspert Jak uzyskać publiczny adres IP na modemie ZTE MF 283+ https://www.youtube.com/watch?v=omjBhP_ITmo

Także przesyłam Ci linka do tematu który jest na forum Nasz Orange ZTE MF286 Przekierowanie portów https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ZTE-MF286-Przekierowanie-port%C3%B3w/td-p/22775

Wiem że te linki dotyczą innych modeli routerów ale też odnoszą się do marki ZTE.

Zerknij do tych linków może dzięki nim uda Ci się przekierować porty

Pozdrawiam 🙂