Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mój numer ma też inna osoba

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

Jak w tytule.

Jakieś dwa lata temu przeniosłem numer z sieci play. Oferta na abonament i w orange i u nich. Kilka miesięcy temu kilka osób powiedziało, a raczej pisało poprzez komunikatory, że nie mogą się do mnie dodzwonić, gdyż odbiera ktoś inny. Sprawdziłem z kilku telefonów od znajomych - wszystko ok. Problem dotyczył jakby tylko osób które dzwoniły po raz pierwszy. Ale gdy już syn nie może się dodzwonić to robi się niewesoło (syn na nr w play).

Zadzwoniłem więc z nru syna na swój nr po czym - szok - odbiera Pani której nie znam. Miło. Pani ma nr w play - 6 ostatnich cyfr nru identycznych. Dodam tylko, że Pani też nie jest zachwycona tym, że co jakiś czas odbiera telefony skierowane nie do siebie. 

Zgłosiłem sprawę do orange i play. Orange stwierdziło, że wszystko jest ok, w play niby coś rzeczywiście było, ale niby wczoraj tj 15.10 problem został rozwiązany. Niestety nie został. 

Przekierowanie wszelkich połączeń mam wyłączone, dodatkowo wyłączyłem je jeszcze raz kodem ##002#, przełożyłem kartę do innego telefonu - dalej nie mogę się dodzwonić. 

Dzwonię jeszcze raz do play i szok - nie jest Pan właścicielem tego nru telefonu. Nic nie mogą z tym zrobić. 

Moje pytanie do użytkowników - czy moim jedynym ratunkiem jest Urząd Komunikacji Elektronicznej, ewentualnie UOKIK?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

Gdyby ktoś miał podobny problem proponuję od razu kontaktować się z UKE ponieważ po ich interwencji problem został rozwiązany. Z pisma które otrzymałem z UKE wynika, że numer został błędnie udostępniony. 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24
Anonim

Nie dotyczy

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007 widziałam już w necie podobne przypadki. Niby coś co teoretycznie nie jest możliwe a ma miejsce. Spróbuj ewentualnie jeszcze raz uderzyć z reklamacją. Jak nie proponuje zainteresować spawa UKE.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Mój numer ma też inna osoba


@oleeek_007napisał(-a)
...

Zadzwoniłem więc z nru syna na swój nr po czym - szok - odbiera Pani której nie znam. Miło. Pani ma nr w play - 6 ostatnich cyfr nru identycznych.

...


Numery telefonów komórkowych w Polsce są teraz dziewięciocyfrowe. Z faktu że sześć cyfr jest w tym samym układzie jeszcze nie wynika że numer jest ten sam, nie do końca rozumiem problem.

Jesteś pewien stwierdzenia w tytule tematu? Może chodzi "tylko" o błędne zestawianie połączeń?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Mój numer ma też inna osoba

Właśnie, przecież sześć takich samych cyfr numeru ma się nijak do dziewięciu cyfr w numerze...gdzie tu do takiego samego numeru telefonu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007 proszę sprawdzić w telefonie pierwsze trzy cyfry z dziewięciu cyfrowego numeru telefonu w książce telefonicznej jak i w spisie połączeń wykonywanych.

Spotkałem się, że przykładowo:

numer telefonu: 799 123 456 oraz 503 123 456 czasami mylą się w książce telefonicznej i spisie połączeń wykonywanych. To jest problem po stronie smartfona, nie operatora.

Jeden numer nigdy nie może być przypisany do dwóch osób.

 

P. S.

Numery podałem przykładowe.

Anonim

Nie dotyczy

Mój numer ma też inna osoba

A jak prezentuje się to na billingu syna? Widać, że w momencie tego problematycznego połączenia widać Twój numer?

Anonim

Nie dotyczy

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007  z opisu wynika, jakby numer wrócił do Play, jeśli numer przenosiłes z Play do Orange, to wyjaśnia się u obecnego operatora Orange, tak poza tym można by startujemy podmienić sim kartę, może ona fiksuje. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

@Anonim Widać mój nr. Wiem ze wydaje się to nieprawdopodobne. Ja sam w to nie wierzyłem do momentu aż sam się nie dodzwoniłem do tej Pani. Jeśli wg ich biura obsługi nie jestem właścicielem tego nr to musieli go błędnie przypisać do tego nowego tej pani. Na szczęście mam nagrane jak z problematycznego nru dzwonie na *555 i automat orange czyta mój nr po czym wykonuje połączenie i oczywiście się nie dodzwoniłem na swój tel. Może to coś da. Ale coraz bardziej obawiam się że tylko UKE mi pozostaje


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 1

Mój numer ma też inna osoba

@Anonim @Chyba tak zrobię. Karta sim też może być problemem. Poproszę o nową i zobaczę czy problem nadal się pojawi


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Mój numer ma też inna osoba

@oleeek_007  ja wszystko rozumiem, ale w pierwszym poście mówisz że sześć cyfr z Twojego numeru pokrywa się z numerem tej Pani, to jak mogli przypisać Twój numer innej osobie skoro numer komórkowy składa się z dziewięciu cyfr? Możesz to wytłumaczyć?