Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

@nothappyuser  nie wnikam w regulaminy, ale lejek to stosuje każdy Operator u nas, spróbuj zassać 30GB czy więcej w Play czy T-Mobile, BTS mają ograniczoną przepustowość, jak tam jest 1Gb/s to ile on obsłuży po LTE takich aktywnych użytkowników, trzeba to mieć na uwadze, rozumie rozgoryczenie, ale jakby operator promował biznesowych klientów to zwykli użytkownicy musieli by zrezygnować z LTE, bo to szara strefa dla operatora, dobrze że są limity, dzięki temu i ja na prepaid mogę z LTE skorzystać, pomimo że też łapię lejek, to rzadko bo koszty są kilka razy większe niż u klientów abonamentowych, nie elity biznes klas, ta ma najtaniej a jeszcze narzeka.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Jak dostaje się lejek techniczny przy mobilnym internecie 5 MB to jest według mnie ok, trzeba dać innym możliwość korzystania z łącza. Gorzej jak ze względu na liczbę użytkowników nawet tego niema.

Trzeba umieć wyłączać i blokować reklamy. Nie pozwalać na automatyczne pobieranie filmów np z Facebooka.

W czasach prehistorycznych w ogóle miałem zablokowaną grafikę przy sporadycznym korzystaniu z mobilnego. A teraz to przynajmniej niech automatycznie nie są ściągane filmy z Facebooka i to będzie zachowanie jak najbardziej proekologiczne.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Piotrekk85 jeśli masz ochotę pisać na forum i się aktywnie udzielać,  proszę abyś pisał tylko na tematy na których się znasz i w ten sposób wykazał się swoim profesjonalizmem. Względem twojej znajomości tematu i profesjonalizmu w znaniu oferty i regulaminów Orange, względem twojego stwierdzenia (cytuję) "Nie ma takich limitów bezwzględnych" proszę o wyjaśnienie jakie są zatem te limity... Skoro już napisałeś co napisałeś to chyba wiesz co to oznacza, zatem proszę o podanie tych limitów. Chyba że ich nie znasz i tylko piszesz nic nie wnoszące frazesy "Nie ma takich limitów bezwzględnych". Bo jako użytkownik końcowy osobiście doświadczyłem limitów, które są bezwzględnie nakładane na użytkowników często korzystających z internetu mobilnego LTE Orange. Jak inaczej określić limit szybkości internetu (lejek) 5Mb/s jak limitem bezwzględnym. Chyba że znasz względy, względnie mogące to inaczej wyjaśnić, to chętnie od Ciebie się o nich dowiem.

Kolejna rzecz napisana przez Ciebie (cytuję): "Poza tym biorąc umowę na firmę polskie prawo zakłada że jesteś profesjonalistą. A to zakłada, że wiesz jak funkcjonuje sieć komórkowa." Piotrekk85 skoro ty jesteś profesjonalistą, profesjonalnie broniącym profesjonalnej firmy Orange, to proszę o wyjaśnienie jak funkcjonuje sieć komórkowa Orange... skoro mamy takie fakty, że mogą każdego w każdej chwili ograniczyć do 5Mb/s i zastrzegają sobie oficjalnie takie prawo w regulaminie a z drugiej strony nie podają żadnych limitów kiedy jak i za co mogą ograniczyć. Czyli tak naprawdę w świetle prawa firma Orange robi z nami profesjonalnie co chcą , a my nie możemy nic z ty zrobić.

Użyłeś jeszcze takiego ciekawego sformułowania (cytuję) "Poza tym biorąc umowę na firmę polskie prawo zakłada że jesteś profesjonalistą" Gdzie w polski prawie jest wątek dotyczący tego, iż z założenia osoba reprezentująca daną firmę przy podpisywaniu umowy z drugą firmą ma wykazać się profesjonalizmem i odgórna znajomością kruczków prawnych firmy z którą podpisuje umowę ??? Tym bardziej jak można się wykazać profesjonalizmem znajomości oferty Orange internet mobilny LTE, jak firma Orange profesjonalnie ukrywa limity dotyczące ilości i częstotliwości korzystania z internetu względem tego kiedy nałoży na nas lejek...

Prośba jeszcze do Ciebie Piotekk85 (no bo przecież masz statut Guru) czy te same limity i ograniczenia w ofercie na firmę nie dotyczą ofert dla osób fizycznych ??? Skoro tak cz chcesz powiedzieć że oferta Orange jest tylko dla profesjonalistów, którzy "wszystko wiedzą" a zwykli użytkownicy nie powinni korzystać z Oferty firm Orange ??? Dziwne, że tym samym w mniejszy lub większym stopniu (świadomie lub nie) zniechęcasz "zwykłych ludzi" do korzystania z oferty Orange...

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Witam kolejnych zagorzałych obrońców Orange 🙂

No to mamy już trzy osoby po „ciemnej stronie mocy” które za wszelką cenę bronią Orange:)

.

irek6311

.

andrzej1441

.

Piotrekk85 

.

Ja rozumiem, że taka Wasza rola, ale ja cały czas się nie zgadzam i poprostu wyrażam swoje niezadowolenie z tego, że zostałem oszukany (moje subiektywne odczucie) dostając 1000GB, których przez zakładane specjalnie, świadomie i z premedytacją lejki przez Orange nie mogę wykorzystać. Przerobiłem ten temat na infolinii BOK Orange, sami przyznają, iż zakładają lejki na użytkowników i taka polityka firmy. Ja do konsultantów z BOK i działu technicznego nic nie mam, sami otwarcie mówią, iż tak jest i to odgórnie ustalone/narzucone.

Orange oficjalnie mi napisało cytuję: "Informacje, o tym po wykorzystaniu jakiej ilości danych, są włączane lejki nie są udostępniane"  Co to oznacza w praktyce ? Że Orange każdemu może założyć lejek do 5 Mb/s w każdym momencie bez podania przyczyny. Teraz ja mam pytanie czy uczciwym jest dawanie oferty 1000 GB teoretycznie "bez ograniczeń" gdy przy średnim dziennym zużyciu ok.10 GB możemy mieć założony lejek ograniczający prędkość internetu mobilnego LTE Orange do 5Mb/s ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Tak to nie działa.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

No własnie ja, jak i wszyscy użytkownicy internetu mobilnego LTE Orange chcemy wreszcie się dowiedzieć jak to działa. Dlaczego tak pilnie strzeżoną tajemnicą jest to kiedy i za co Orange nakłada lejki, jakie są limity ??? Czy jest ktoś kto to wie ??? Czy już zawszy Orange będzie mogło w każdej chwili każdemu założyć lejek z graniczeniem prędkości do 5Mb/s???

Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

@nothappyuser nie bronię Orange! Ty naprawdę na fali jesteś i wszystkich szufladkujesz jednakowo, ba chyba nie korzystałeś z LTE od innych operatorów, wszędzie są lejki, co do reklam które przytaczasz, każda sieć to stosuje, trzeba klienta przyciągnąć, jeśli normalnie korzystasz z tego pakietu co masz, można więcej niż 300GB  lub lepiej zużyć, ale  trzeba korzystać z głową, użalanie się na forum to kiepska strategia, jak czujesz się poszkodowany to do sądu idż.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

No widzisz irek6311


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Sporo klientów też korzysta i nie narzeka.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Mam prośbę do kogoś ko wie i może wreszcie powie co tym samym zakończy te zbędne dywagacje.

Wszyscy użytkownicy internetu mobilnego LTE Orange chcemy wreszcie się dowiedzieć jak to działa. Dlaczego tak pilnie strzeżoną tajemnicą jest to kiedy i za co Orange nakłada lejki, jakie są limity ??? Czy jest ktoś kto to wie ??? Czy już zawszy Orange będzie mogło w każdej chwili każdemu założyć lejek z graniczeniem prędkości do 5Mb/s???