Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

@nothappyuser  Dla mnie jest to proste, jakby napisali, jak powinno być z tymi ograniczeniami, a robiliby coś innego, to byłaby podstawa do skutecznej reklamacji. A tak można robić co się chce, jedynie rynek to weryfikuje, czyli konkurencja.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Przez chwile mnie nie było na forum bo rozkminiałem, kiedy i jak Orange zakłada lejek na swoje oferty "bez limitu" No i niestety wystarczy pobrać 20GB danych dziennie, aby mieć lejek z ograniczeniem prędkości internetu do 5Mb/s. Mam Netflix lubię sobie obejrzeć film w 4k a jeden film 2,5 godziny w 4K to 17,GB danych… zwykłe przeglądanie internetu w ciągu dnia to ok 5GB danych i już razem mamy ponad 20GB danych.

 

Jak to wygląda w praktyce (moje własne doświadczenie i testy pobierania vs lejek ograniczenie prędkości internetu mobilnego Orange)

 

Pobierzesz dziennie powyżej 10GB danych i masz lejek do 15Mb/s

Pobierzesz dziennie powyżej 15GB danych i masz lejek do 10Mb/s

Pobierzesz dziennie powyżej 20GB danych i masz lejek do 15Mb/s

 

Jak łatwo przekroczyć 20GB danych w Orange i mieć lejek przy korzystaniu z internetu i oglądaniu filmów (zużycie podczas oglądania):

 

Netflix - Wysokie (najwyższa jakość wideo, do 3 GB zużycia danych na godzinę na urządzenie w jakości HD oraz 7 GB zużycia danych na godzinę na urządzenie w jakości Ultra HD)

 

YouTube czy innych usługach będzie podobnie - 4k: 7.4 GB zużycia danych na godzinę 1080P: 1.85 GB zużycia danych na godzinę.

 

Ale niestety nie ma reguły i można mieć pecha (mała wydajność sieci Orange vs duża ilość użytkowników) i już po pobraniu 10GB danych dziennie mamy lejek z ograniczeniem prędkości internetu mobilnego Orange do 5Mb/s

 

Szczerze powiedziawszy jestem bardzo rozczarowany oferta internetu mobilnego od Orange i czekam tylko do zakończenia umowy i przenoszę się do innego operatora gdzie chociaż spokojnie filmy można będzie oglądać na Netflix i YouTube.

 

W moim subiektywnym odczuciu nieuczciwym jest dawanie oferty 999 GB teoretycznie "bez ograniczeń" gdy przy średnim dziennym zużyciu ok.10 GB możemy mieć założony lejek ograniczający prędkość internetu mobilnego LTE Orange do 5Mb/s. Wynika z tego, iż realnie możemy pobrać do 300GB z normalną prędkością (z rozbiciem do 10GB dziennie, bo jak przekroczymy 10GB dziennie to istnieje ryzyko, że już na następy dzień dostaniemy lejek) a reszta ze względu na niską wydolność sieci mobilnej LTE Orane, zostanie nam ograniczona nawet do tak małej prędkości jak 5Mb/s


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Pobieram czasem po 30 GB na dzień i lejka nie miałem. To tak nie działa.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Tak ja wiem w oczach Piotrekk85 Orange to super firma i zawsze ją broni. Chętnych zapraszam do zapoznania sie z profilem Piotrekk85 nigdy nic negatywnego na Orange nie pisze zawsze same pozytywy... i niech ktoś mi powie, że Piotrekk85 nie jest płatnym przedstawicielem Orange, który na każdy mniej lub bardziej negatywny wpis na temat Orange zaraz nie robi wpisu pozytywnego wybielającego. Piorekk85 odpuść sobie, bo prosiłem cię o pomoc i poradę i można przejrzeć poprzednią naszą wymianę zdań i oprócz notorycznego bronienia i wybielania Orange twoje wpisy w tym wątku nic nie wnoszą. Ja to co piszę sprawdziłem i w moim przypadku to fakt a nie tak jak u Ciebie kolejna próba wybielania i obrony Orange. No cóż płacą to wymagają, a jak nie płacą i robisz to charytatywnie to... współczuję...

 

Ja czekam na zakończenie umowy w Orange i uciekam do takiego operatora co to przynajmniej filmy można spokojnie w internecie oglądać a nie jak w Orange... jeden film i lejek.. kpina ten Orange i tyle.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Każdy posiadający umiejętność czytania ze zrozumieniem może wyrobić sobie własne zdanie. Nic nie napisałem w obronie Orange. Napisałem już wcześniej o zaufaniu i ile Orange na tym traci. Jeśli nawet ktoś przeczyta osiem stron tego wątku, to pod koniec zapomni co było na początku.

I powtórzę, że nie ma jednej reguły na lejki. Na jednym numerze może być po 1GB, na innym po 20 GB, na jeszcze innym po 234 GB a na jeszcze innym wcale. Są to mechanizmy wielopoziomowe i nie oczekuj, że ktoś Ci je ujawni na forum.

Gdybyś uważnie czytał forum a nie tylko jednokierunkowo, być może znalazłbyś sugestię rozwiązania. Kilka dni temu jeden z użytkowników zaprezentował większe prędkości używając Express Vpn niż przy zwykłym połączeniu z internetem. Może to jakaś droga do większej prędkości? A zadałeś sobie pytanie jak obchodzić lejki? W internecie można znaleźć wiele prób, niestety Orange jeszcze mi nie założyło lejka, więc nie testowałem ich.
Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

W innych sieciach jak przedobrzyłem z używaniem to Internet lubił spadać do HSPA+  lub też lubił mulić przez kilka minut i wracał do normy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

„Każdy posiadający umiejętność czytania ze zrozumieniem może wyrobić sobie własne zdanie.”

Dlatego ja nie pisze tak jak ty Piotrekk85 o przypadkach jak Orange zakłada ludziom lejki po 1GB wykorzystaniu danych (nie wiem, nie słyszałem, ale skoro tak piszesz, to nie będę tego negował).

Ja pisze tylko o swoim przypadku, że mnie krew zalewa, że nie mogę na Netflix czy YouTube oglądać filmów w 4K bo mi od razu Orange lejek zakłada z ograniczeniem prędkości do 5Mb/s.

Wiem co to VPN i jak tego używać na PC, ale na telewizorze ??? Aż tak się nie znam… Najwięcej transferu mi idzie właśnie na TV. Człowiek wraca z pracy chcę wieczorem obejrzeć film na Netflix w 4K i… lejek. I dlatego krew mnie zalewa !!!

Może wreszcie się przydasz do czegoś w tym wątku Piotrekk85 i podpowiesz jak ograniczyć zużycie danych na TV podczas oglądania filmów 4K na Netflix czy YouTube. Dla ułatwienia podpowiem, że mam TV SAMSUNG QE65Q70RA


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

A tak z ciekawości, konkretnie to o jakich sieciach piszesz WindowX i konkretnie kiedy ich używałeś, że tak ci spadało ??? Tylko proszę o konkretne dane a nie tak jak Piotrekk85 ogólniki, że coś, kiedyś, jakoś i na pewno...

Lubie konkrety i na konkretne info z konkretnymi danymi liczę od Ciebie WindowX


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Z tego co widzę na poziomie tv nie ma takiej możliwości. Ustawienie vpn jest możliwe na poziomie routera. Ale podejrzewam, że masz router z Orange który nie ma takich opcji. To alternatywnie można ustawić vpn na komputerze z systemem Windows 7,8.1 lub 10, a potem za pomocą funkcji hotspot mobilny udostępnić połączenie z internetem na tv (dużo zabawy i finalna prędkość będzie trochę ucięta, ale może być większa niż to co masz na lejku).
Też nie wiem czy do końca taki vpn pozwoli mieć większą prędkość, bazuje na wątku https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/LTE-osi%C4%85gam-lepsze-t...
I też zamiast od razu "przestrajać" telewizor, to sprawdziłbym kupując takie konto vpn na allegro za 5zł i na jakimś smartfonie lub kompie sprawdzić speedtest czy odczuwalnie jest lepiej czy tak samo czy gorzej.
Anonim

Nie dotyczy

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Play i Plus przy czym w Play to częściej i wolniejszy net w plusie lepszy net jest