Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka antena lte na 2.5 km


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Jaka antena lte na 2.5 km

Witam jaką antenę wybrać na odległość ok.2,5km w lini prostej do nadajnika 800-1800 (z wojcieszyc) na dole zamieszczam aktualne parametry

 

Screenshot_20221201_222107_Chrome.jpg

 

 

______________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

 

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jaka antena lte na 2.5 km

@Fade1224 sygnał masz z tego nadajnika dobry. Uważam, że nie ma potrzeby inwestowania w dodatkowe anteny. Jeżeli chodzi o poprawienie przepustowości po zamontowaniu dodatkowych anten, to niewiele zmieni, chyba, że chcesz poprawić sygnał na LTE 2100 i/lub LTE 2600, o ile z tego nadajnika są dostępne te pasma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Jaka antena lte na 2.5 km

@Fade1224  Ja bym zrobił dodatkowy test. Wystaw na przedłużaczu  modem jak najwyżej możesz na zewnątrz w stronę nadajnika BTS  i zrób test prędkości. Ważne, aby po kablu Ethernet Kierunek nadajnika znajdziesz w apce NetMonster  po adresie. Numer porównasz z tym że screena.  

Jeśli prędkości nie ulegną znacznej poprawie podczas testu, znaczy, że antena niewiele da i nadajnik jest obciążony 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Jaka antena lte na 2.5 km

Bardziej chodzi mi o to że gdy lekko przestawię router to prędkość potrafi pójść 20+ dlaczego tak?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Jaka antena lte na 2.5 km

@Fade1224 Przestawiając router zmieniasz punkt odbioru modemu. Fakt , że przy antenach to i modem możesz pod łóżko włożyć, a anteny zrobią robotę. Tu upierałbym się przy testach. Ustal w jakim położeniu jest najlepszy transfer i tam zostaw router. Jeśli chcesz wypróbować antenę, to na stronie Orange mają panelową. Możesz zamówić i zweryfikować czy pomoże...

Ja osobiście stosuję dwupanelową (panele ustawione o kąt 90 stopni między sobą) i przyznam się, że w większości przypadków transfer jest stabilniejszy i prędkość większa...Poza tym odbierasz sygnał w najlepszym dla tego miejscu i anteny są skierowane na jego źródło...