Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS?

Od zmiany abonamentu na Plan mobilny za każdym razem kiedy otrzymam MMS to później dostaję SMS z informacją, że otrzymałem nową wiadomość do albumu i żebym zalogował się na orange.pl/mms. Dotyczy to wszystkich wiadomości MMS, mój telefon odbiera je od razu a powiadomienia i tak przychodzą, często następnego dnia.

To jest bez sensu. Jak nawet wejdę na stronę orange.pl/mms i zaloguję się to otwiera się zakładka MMS, w której mam informację, że usługa jest niedostępna dla mojego planu taryfowego.

Dodatkowo wszystkie MMS'y przychodzą na mój adres e-mail.

 

Pisałem dzisiaj na czacie z konsultantem. Stwierdził on, że nic się nie da zrobić. Dał mi też kila złotych rad. Według niego jak nie chcę otrzymywać e-maili zawierających MMS'y to mogę dodać Orange do spamu ewentualnie zmienić adres korespondencyjny.

Jak napisałem mu, że moja koleżanka ma abonament w Orange i nie dostaje takich wiadomości to stwierdził lakonicznie, że pewnie nie dostaje MMS'ów.

Przecież ja też mam abonament w Orange od kilkunastu lat i dotąd nie miałem żadnych problemów, przed zmianą planu nie otrzymywałem e-maili a powiadomienia SMS przychodziły tylko wtedy, kiedy rzeczywiście mój telefon nie miał zasięgu i nie odebrał MMS'a.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS

A czy zmieniłeś sam telefon na inny ostatnio?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS

Nie zmieniałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS

Powiadomienia wynikają z tego, że do sieci nie dociera komunikat o pobraniu mms na telefon. Może warto sprawdzić ustawienia mms. Nawet jeśli nic nie zmieniałes, na niektórych smartfonach czasem trzeba odświeżyć ustawienia. Po każdej zmianie spróbuj też ponownie uruchomić telefon i wysłać do siebie nowy testowy mms.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS

No wa umowa też nie była podpisywana? Czasami zmiana na nową umowę może namieszać. 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Jak wyłączyć otrzymywanie MMS na e-mail a także powiadomienia SMS, że otrzymałem nową wiadomość MMS

Zrobiłem tak jak napisałeś. Usunąłem i wprowadziłem jeszcze raz punkt dostępu Orange MMS, uruchomiłem ponownie telefon i wysłałem do siebie testowego MMS'a. Zobaczę, czy coś się zmieniło i napiszę.