Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Witam.

 

Ostatnio szwagier przedłużył umową i zmienił taryfę na tą jak w temacie.

Strefa domowa aktywowana. Odpukać. Działa póki co.

 

1. Po przekroczeniu 150gb prędkość zwolni do 1 mb czy ma jeszcze 70 gb poza strefą domową(w aplikacji jest napisane wspólny pakiet Gb na konto), ale z możliwością korzystania w domu.

2.Czy w ramch swojej umowy może zamówić drugą lub/i więcej kart sim i wykorzystywać te 70gb poza domem? Jakie są koszty? Jednorazowe, miesięczne.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Dokładnie tak. 70GB poza strefą jest na pełnej prędkości nawet jeśli przekroczysz 150GB w strefie domowej. Spójrz na obraz, który załączyłem. Wykorzystałem już 150GB ze strefy domowej a według speedtestu zobacz jaką mam prędkość.


1241.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Jeśli dodatkową kartę włożysz potem do routera to wówczas będziesz miał te 70GB. Ale jeśli będziesz korzystał z tego internetu w domu to nawet nie ma sensu brać drugiej karty. Ja w tym miesiącu wykorzystałem strefę domową a i tak mam pełną prędkość. Na razie próbuj na jednej karcie, jeśli po wykorzystaniu strefy domowej prędkość nie będzie zadowalająca to dopiero wtedy weź dodatkową kartę. Ja mam tylko główną kartę i po wykorzystaniu nawet nie odczuwam żadnych spadków prędkości. Internet chodzi tak, jakbym wcale nie miał nałożonego limitu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

37 ODPOW. 37

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

150GB dotyczy tylko głównej karty, która znajduje się aktualnie w strefie domowej. Jeśli karta wyjdzie poza strefę domową, wówczas obowiązuje 70GB. Co do drugiej karty to zależy jaki jest abonament. W tańszym wariancie można dokupić kartę za 5zł miesięcznie do faktury zaś w droższym druga karta jest za darmo. Na drugiej karcie nie jest dostępna strefa domowa tylko ten pakiet 70GB

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Czyli te dwie wartości nie sumują się kiedy jest w domu? 220gb?
Abonament ma za 59,90 zł przy zamówieniu online chyba nie było możliwości wyboru drugiej karty. Był Roaming 500mb, szczęśliwie godziny i 60gb +10gratis.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Nie sumują się. W ramach strefy domowej otrzymujesz 150GB transferu. Po wykorzystaniu prędkość internetu zwalnia do 1MB/s a 70GB obowiązuje tylko w momencie, kiedy wyjdziesz z tej strefy. Wspomniane 70GB obowiązuje też do dodatkowej karty SIM. Ogólnie rzecz biorąc: 70GB to jest podstawowy internet, który działa na zasadzie jak zwykły internet mobilny. A strefa domowa do dodatkowa usługa, która działa w promieniu 500 metrów od domu twojego szwagra. Mówiąc krótko: Jesteś w domu masz nielimitowany, jesteś poza domem masz limitowany. Jeśli chcesz wiedzieć więcej śmiało pisz. Sam mam ten internet i troszkę o tym wiem.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Jeśli w domu przekroczy 150gb i będzie miał transfer 1MB/s to czy poza strefą domową nadal będzie miał internet bez limitu prędkości(w ramach tych 70gb)?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Dokładnie tak. 70GB poza strefą jest na pełnej prędkości nawet jeśli przekroczysz 150GB w strefie domowej. Spójrz na obraz, który załączyłem. Wykorzystałem już 150GB ze strefy domowej a według speedtestu zobacz jaką mam prędkość.


1241.png

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Czyli sprzedawcy w salonach nie wiedzą co sprzedają. Miała pani powiedziała, że się sumują.
To jest rozwiązane.

Załóżmy, że 150gb jest wykorzystane.
Teraz jeśli miałbym drugą kartę sim do tej umowy i korzystał z niej w domu(na innym urządzeniu niż domyślne, czyli Huawei B315) liczyłby się transfer i prędkość z tych 70 gb, czy z 150gb?
Teoretycznie jest tylko 1MB/s, bo jestem w domu,mimo że korzystam z drugiej karty sim.

Rozumiem, że drugą kartę sim można zamienić online lub telefonicznie?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Jeśli dodatkową kartę włożysz potem do routera to wówczas będziesz miał te 70GB. Ale jeśli będziesz korzystał z tego internetu w domu to nawet nie ma sensu brać drugiej karty. Ja w tym miesiącu wykorzystałem strefę domową a i tak mam pełną prędkość. Na razie próbuj na jednej karcie, jeśli po wykorzystaniu strefy domowej prędkość nie będzie zadowalająca to dopiero wtedy weź dodatkową kartę. Ja mam tylko główną kartę i po wykorzystaniu nawet nie odczuwam żadnych spadków prędkości. Internet chodzi tak, jakbym wcale nie miał nałożonego limitu.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 3
  • 0

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Super. miejmy nadzieję, że nadal będzie wszystko działało bez problemu jak do tej pory. Dziękuję za odpowiedzi.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 27
  • 4

Internet LTE dla domu 150gb i 70gb poza strefą domową. Druga karta sim

Nie ma problemu.
Pozdrawiam.