Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HTC - Transmisja danych za granicą

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

HTC - Transmisja danych za granicą

Witam. Mam poważny problem, mianowicie przebywając w Hiszpanii aktualnie nie mam internetu. Usługa roaming jest włączona, zasięg jest, można dzwonić. Niestety nie ma internetu. Byłem w hiszpańskim salonie Orange, lecz niestety też nie pomogli, kontakt z konsultantem tak samo.

 

Sprawa dotyczy już dwóch starych modeli telefonów HTC, mianowicie One M7 oraz One A9. Tu i tak jest tak samo. Proszę o pomoc.


Czy jest opcja, jak było kiedyś, że wysyłało się sms na dany numer z Orange i dostawaliśmy zwrotnego SMS z pobraniem ustawienia sieci itp.?

 

Proszę o pomoc, bardzo utrudnia to życie codzienne.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

HTC - Transmisja danych za granicą

Wyłącz roaming danych w ue (włączony ma być zwykly roaming danych). Dodatkowo ustaw apn na internet i protokół apn na ipv4.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

HTC - Transmisja danych za granicą

Wyłącz roaming danych w ue (włączony ma być zwykly roaming danych). Dodatkowo ustaw apn na internet i protokół apn na ipv4.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

HTC - Transmisja danych za granicą

a więc tak, generalnie nie chodzi o mnie a o rodziców, więc wszystko telefonicznie z nimi konsultuję, nawet udało mi się pozyskać HTC A9s, by mniej więcej widzieć co i jak to wygląda.

 

W ustawieniach sieci, wchodzę w Punkty Dostępowe i oni mają Orange Internet, po wejściu w to niestety wszystkie opcje są "na szaro", czyli nie można nic edytować/zmieniać. Rozumiem, że trzeba dodać nowy punkt dostępowy?

 

i zgodnie z tym co napisałeś wyżej i to co znajdę tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1# ?

 

z góry dziękuję za pomoc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

HTC - Transmisja danych za granicą

Tak, trzeba nowy punkt dostępu i zaznaczyć kropkę przy nowym punkcie. Niestety na HTC bywają problemy z tworzeniem nowych punktów.

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

HTC - Transmisja danych za granicą

@bbartosz, czy udało się uzyskać internet w roamingu? Czy któraś z powyższych odpowiedzi pomogła? Jeżeli tak to śmiało oznacz jako rozwiązanie.