Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie najlepiej zamówić umowę?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

Istotą mojego problemu jest nieznajomość szczegółów polityki Orange w kontakcie z konsumentem i oszczędzaniu na wyborze poszczególnych metod tego kontaktu - i prosiłbym o odbiór posta w tym właśnie kontekście 😉

 

Na początku miesiąca zadzwoniła do mnie konsultantka i zaproponowała mi przedłużenie trzech moich usług i scalenie ich w Orange Love na całkiem korzystnych warunkach. Nie targowałem się, przyjąłem po prostu taki zestaw usług i płatności, jaki mi wyłożyła.

 

Ponieważ jednak wysłano do mnie inny telefon, niż ten, na który się umawialiśmy, nie podpiszę umowy, którą wiezie dla mnie kurier.

 

Jednak w dalszym ciągu jestem skłonny tę umowę zawrzeć - nie spodziewam się jednak, żeby zaraz po odprawieniu kuriera z kwitkiem zadzwonił do mnie inny konsultant (a może tak zrobi?), zwłaszcza, że w tej chwili żadna z moich umów nie zbliża się do końca.

 

Pytanie pierwsze - czy wybór metody, z pomocą której skontaktuję się z Orange w celu zawarcia umowy na tych samych warunkach, jakie uzgodniłem 2 tygodnie temu, będzie miał jakiś wpływ na ich atrakcyjność?

 

Biorę pod uwagę:

a) czat z doradcą,

b) telefon do biura obsługi,

c) wizytę w salonie Orange.

 

Pytanie drugie - czy jest jakiś sposób, aby "zamówić" czy "wywołać" połączenie OD konsultanta? Dzwonienie do BOK z jakiegoś powodu jest płatne. 

 

Pytanie trzecie - czy jest szansa, aby (w przypadku negocjacji/podpisywania umowy w salonie) odebrać smartfona stacjonarnie, bez konieczności angażowania firmy kurierskiej?

31 ODPOW. 31

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

Jeśli sam nie chcesz dzwonić, to zostaje salon. Zamówienie doradcy na www to zwykle ta sama oferta. Do Love nie ma zniżek. W salonie telefon dostajesz od razu jak jest na stanie.

Pisałeś że dostałeś super ofertę w innym wątku. A możesz podać jej szczegóły - na ile pamiętasz oczywiście.
Anonim

Nie dotyczy

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

@theW7Jak masz obawy co do umówionego telefonu  to ja też bym nie odbierał takiej przesyłki.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

@Piotrekk85 no właśnie nie "super ofertę", tylko zupełnie normalną - w bieżącym wątku podkreślam, że nie było żadnych fajerwerków ani targowania 🙂

 

Moje Love miałoby się składać z:

- numeru komórkowego, który przeszedł ze Smart Planu do Pakietu Standardowego (to jedyna część moich ustaleń z tą nieszczęsną konsultantką, jaka weszła w życie)

- numeru komórkowego, który przejdzie z karty na abonament (niestety nie wiem, w jakim pakiecie)

- neostrady 10mb, którą mam od kilku lat

 

I to wszystko miałoby kosztować 99 złotych (w tym pierwszy numer 39,99).

 

@Anonim - nie tyle mam obawy, co pewność. Zamówiłem Huaweia P20, miałem zapłacić 499 złotych przy odbiorze, a tu dostaję SMS, że wysłano do mnie paczkę o wartości 0,00. Napisałem o tym na czacie, doradca powiedział, że w paczce jest P20 lite, i w związku z tym nie podpisuję umowy niestety, chociaż bym chciał.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

Kurcze to nie wiem za co ta oferta.
W Love przy umowie dwuletniej nie P20 (nie lite), jest przy trzyletniej - ale cenowo się nie zgadza.

Ew. przy samym planie standardowym jest P20 128 GB dual SIM za 499 zł na start+87 zł raty.

W opłatach za abonament to wyjdzie 99 zł (Love-internet+tv za 69,99 zł +10 za utrzymanie łącza+19,99 za plan standardowy).

Więc suma opłat abo+rata wyjdzie ok 187 zł.

Na stronie https://www.orange.pl/sklep/Huawei/Huawei-P20-Dual-SIM/Czarny (dla wersji 128GB) można sprawdzić dostępność w poszczególnych salonach. Tu najlepiej odczekać na na koniec nie będzie zamówienia, bo jeśli przesyłka nie wróci Orange będzie blokada na numerze.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

@Piotrekk85 przepraszam, ale dziwnie używasz interpunkcji i nie wszystko zrozumiałem :v

 



W Love przy umowie dwuletniej nie P20 (nie lite), jest przy trzyletniej - ale cenowo się nie zgadza.
Tu najlepiej odczekać na na koniec nie będzie zamówienia, bo jeśli przesyłka nie wróci Orange będzie blokada na numerze.

Mógłbyś mi wyłożyć te dwa zdania raz jeszcze?

 

---

 

No tak, P20 128GB brałem właśnie na raty - 499 przy odbiorze i później 24x87. Pytałeś o samą ofertę Love, więc nie wspominałem o ratach za telefon 🙂

 

Nie zamawiam telewizji oraz nie ponoszę opłaty za utrzymanie łącza (mam normalnie telefon stacjonarny u innego operatora). Całe Love za 99 złotych miałoby obejmować to, o czym pisałem: dwa abonamenty komórkowe i Neostradę.

 

---

 

I jeszcze jedno:



Ew. przy samym planie standardowym jest P20 128 GB dual SIM za 499 zł na start+87 zł raty.

Czy to oznacza, że skoro umowę na plan standardowy już podpisałem, to nie mogę zamówić P20 na tych warunkach przy ponownym zamawianiu Love?

Anonim

Nie dotyczy

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

@theW7, z zakładki forum - Mój Orange > Oferta > Kalkulator oszczędności > https://www.orange.pl/love/kalkulator i sami oddzwonią, byś nie płacił. Niebieskie okienko pojawia się na krótko i możesz powtórzyć operację, by kliknąć w nie, zamiast w to drugie
Albo z zakładki Oferta > https://www.orange.pl/najlepsze_okazje_telefonia.phtml
Albo ze strony głównej > https://www.orange.pl/
W salonie oferta Orange Love nie odbiega od zawieranych na odległość, tylko jak Piotrek wspomniał, jak telefon jest na stanie. Reasumując, w umowie na odległość to przedstawiciel operatora dzwoni, a Ty musisz być pewny, czego oczekujesz. Ten telefon za 39,99 będzie w Planie Komórkowym, a drugi w OL. Rabat 20zł plus zniżki za e-fakturę 5,01 i zniżka za wyrażenie zgody na kontakt telefoniczny też 5,01. Wszystko brutto i pod warunkiem regularnego opłacania faktur (pierwsza zniżka), zaś drugą musisz zaznaczyć w zgodach. Pierwsza faktura będzie wyższa z racji dostosowania do nowej umowy.

1kalkulator.PNG2 zamów.PNG


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 40
  • 0

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

@Anonim 39,99 za pierwszy numer to kwota już po uwzględnieniu obu rabatów - nominalnie abonament za ten numer wynosi 49,99 🙂 

 

Czym jest "OL"?

 

@Piotrekk85 link z dostępnością poszczególnych telefonów, który podałeś (i w ogóle każda próba wejścia do sklepu online) kieruje mnie do awaryjnej strony z komunikatem "403. Nie posiadasz uprawnień do wyświetlania tej strony". Co mogę zrobić?

 

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

W przypadku umowy na Orange Love na 2 lata nie ma w cenniku telefonu P20 ani P20 Lite. Przy umowie 3 letniej dostępne są te modele. Nie każdy telefon jest dedykowany do każdej oferty, ilość telefonów w Love przy umowie na 2 lata jest zwykle mniejsza niż przy umowie bezpośrednio na abonament komórkowy.

Aktualne cenniki można podejrzeć na stronach:
- nowe umowy https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/17103/354879bc-7e8d-4005-9ec4-c27e34671ba6.pdf
- przedłużenia https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/17105/a391a5b5-9b09-4406-bfd5-91eb78fdec1e.pdf

Co do zamówienia. Jeśli planujesz nie przyjąć przesyłki od kuriera, a Orange już ją wysłało, aby złożyć kolejne zamówienia trzeba odczekać kilka dni. Musi umowa niepodpisana wrócić na magazyn Orange i potem będzie możliwość złożenia nowego zamówienia czy podpisania umowy w salonie.

W przypadku gdy masz telefon stacjonarny u innego operatora na łączach Orange, to będziesz miał taniej o 10 zł. Love (internet+jedna komórka) to 69,99 + plan standardowy 19,99.

Przy zamówieniu na Love na 2 lata na dziś nie można otrzymać P20. Ten telefon jest dostępny tylko z planem standardowym
- dla nowej umowy 499 na start+ 87 raty
- dla przedłużenia 0 na start+107 raty

Jak masz świeżą umowę na plan standardowy to telefon można albo zmigrować do Love (a na tym numerze z karty mieć plan standardowy) albo skorzystać z opcji zakupu telefonu na raty bez umowy. Ale to wiele kręcenia... Podejrzewam, że ta osoba co do Ciebie dzwoniła pogubiła się w tych wszystkich zawiłościach lub coś źle przeklikała...
Anonim

Nie dotyczy

Gdzie najlepiej zamówić umowę?

@theW7, OL jest umową konwergentną, którą też posiadam. Jeden telefon komórkowy jest dołączony do OL , drugi natomiast został przekształcony na Plan Komórkowy Standard i minus rabat (39,99-20=19,99) plus te zniżki. Wybór OL może być z tv lub bez. Ty masz zapewne jeden telefon w Planie Komórkowym Optymalnym za 39,99 i ten z karty prepaid można np. na Standard za 39,99 minus rabat 20zł, a wszystko będzie na jednej fakturze. Tak jest przy OL.

@theW7, czy https://www.orange.pl/sklep/Huawei/Huawei-P20-Dual-SIM-64GB/Twilight?filterState=category%3DPhones%2... o ten Ci chodzi?

H.PNG