Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Zastanawiam, się jak taka firma funkcjonuje i co by się stało, gdyby była kontrola jeszcze w jaki sposób wiedza, że ktoś ma, jakieś zaległości jak nie są, widoczne faktury w systemach skąd biorą dane, na czym oni bazują, może jest w stanie pomóc wyjaśnić ten cały kosmos @Mariusz


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Znamy relację jednej strony. Tym bardziej że na początku powstało zamieszanie co jest potrzebne: faktura, obraz faktury czy duplikat (i to nie jest to samo). Wątpię by ktoś z Orange na forum dyskutował o danych chronionych.

Co do duplikatu faktury - musi go wystawić ta sama firma co wystawiła fakturę. Mam nadzieję że nie będziemy uznawać fakenewsów że ktoś inny może ją wystawić.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Piotrekk85przesyłam treść pisma otrzymanego od Orange;

Dzień dobry,  w nawiązaniu do Państwa zgłoszenia informujemy, że saldo konta abonenckiego 1.XXXXXXX na dzień 16.03.2018 wykazuje kwotę 55,05 zł do zapłaty. Na powyższą kwotę składało się saldo za usługi telekomunikacyjne w kwocie nadpłaty 933,87 zł do oraz raty za sprzęt w łącznej  kwocie 988,92 zł do zapłaty. Informujemy, że w dniu 09.02.2018 na Państwa koncie abonenckim 1.19195337 została wystawiona faktura korygującą VAT za zakupiony sprzęt nr RX022/2016/XXXX na kwotę zmniejszenia 1357,92 zł do faktury VAT nr RX022/2016/XXXX. W miejsce skorygowanej faktury została wystawiona poprawna RX022/2016/XXXX_1 na kwotę 988,92 zł.  Wyjaśniamy, że faktura korygującą oraz nowa faktura VAT za zakupiony sprzęt  zostały wystawione na podstawie zgłoszenia od sprzedawcy i dotyczyły niezgodności w naliczonych obciążeniach . Informujemy, że opłaty zawarte  w fakturze VAT nr RX022/2016/XXXX_1 zostały naliczone  zgodne z zawartą przez Państwa umową.  Informujemy, iż nadpłata  wynikająca z błędnie wyliczonych rat może zostać zaksięgowana na raty poprawnie wystawionej faktury, co spowoduje skrócenie terminu płatności rat. Prosimy zatem o stosowną dyspozycję.  W załączeniu przesyłamy zestawienie Państwa konta abonenckiego.    Pozdrawiamy,OrangeAnna XXXXXXX, Doradca ds. Klienta

 

Niektórzy z naszych Klientów zasugerowali nam, że nie chcą już marnować papieru na drukowanie faktur. Przyłącz się do nas. Zaloguj się do swojego konta na www.orange.pl/mojorange i wybierz e-fakturę. Więcej informacji o e-fakturze na www.orange.pl/efaktura Adres do korespondencji: Orange Polska S.A., ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice www.orange.pl Orange Polska Spółka Akcyjna z siedzibą i adresem w Warszawie (02-326) przy ulicy Al. Jerozolimskie 160,  wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010681; REGON 012100784, NIP 526-02-50-995; z pokrytym w całości kapitałem zakładowym wynoszącym 3.937.072.437 złotych.

Czy możesz mi powiedzieć, gdzie tu występuje Orange Retail? Widzisz , kto wysłał wiadomość?

Gdzie są wymienione faktury? Gdzie są załączniki? Do kogo mam pisać, skoro informację otrzymałem od bok@orange.pl?

Zanim zaczniesz pisać o fake newsach, poczytaj dokładnie temat.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Cytowałes te pismo na początku wątku. Fake informacją jest twierdzenie że Orange Polska ma wystawić fakturę/duplikat za Orange Retail. To są różne firmy.

Wrócimy do meritum. Jeśli nie uzyskujesz tego co oczekujesz, to skontaktuj się z OR jeszcze raz lub poszukaj namiary na regionalnego kierownika. Tak naprawdę nie widzę w czym jest problem. Jeśli kupowałeś telefon w salonie, oryginał faktury był wydany papierowo. Więc duplikat powinien być w tej samej formie różniący się słowem duplikat (który można zrobić nawet ręcznie). Jak pracowałem dla Orange nie raz i nie dwa miałem takie "sytuacje" i w max tydzień był finał, nie rozumiem gdzie tu jest problem.

Poza tym jak chcesz to weryfikować i wklejasz odpowiedzi, to zacytuj swoje zgłoszenie. Bo powyższa odpowiedź jest traktowana jako rozliczenie salda a nie zgłoszenie duplikatu faktury za urządzenia. Warto precyzować jasno co oczekujesz, czy rozliczenia salda, czy fakturę, czy duplikat, czy przeksięgowanie.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Kierus57Według mnie jest wystawiona faktura przez Orange Polska Spółka Akcyjna z siedzibą i adresem w Warszawie (02-326) przy ulicy Al. Jerozolimskie 160 https://www.orangeretail.pl/kontakt

@Piotrekk85Jeszcze jedno kto by wystawiał gdybym wiol od Orange energie i kto by wystawiał faktury Orange czy jedna RWE ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Anonim: nie mieszaj spraw z energią. Albo załóż oddzielny wątek.

A kto jest sprzedawcą wie Kierus57 i pisał, że Orange Retail. Może poszukajmy rozwiązania sprawy. Wydaje mi się że rozwiązaniem sprawy jest jednoznaczne skierowanie dwóch zgłoszeń: do Orange Retail po duplikat faktury korygującej i duplikat poprawnej faktury.
A do Orange Polska w sprawie przeksięgowania.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Co nie raz i nie dwa dyskutowaliśmy na Nasz Orange, przy skorzystaniu z Orange Energii można otrzymywać faktury na różne sposoby. Można podpisać umowę kompleksową lub nie. Przy braku umowy kompleksowej otrzymuje się dwie faktury: od Orange Polska za sprzedaż energii, a z RWE (innogy Stoen Operator czy z innej firmy) za dystrybucję energii. Są jeszcze setki sytuacji kiedy są dwie faktury.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

@Kierus57Czy coś się wyjaśniło w tej  sprawie ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Niestety, farsa trwa w dalszy ciągu. W piątek rozmawiałem z Panią z Orange Retail, co prawda jechała na szkolenie na Mazury, ale obiecała, ze jeszcze w piątek dostane duplikaty korekty i zakupu telefonów. Nawet oddzwoniła jeszcze, że koleżanka już wysyła. Mamy czwartek i Pani z Orange Retail w dalszym ciągu wysyła.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dziwny sposób rozliczenia faktury korygujacej przez BOK

Wykonałem jeszcze jeden telefon do "zaprzyjaźnionej" Pani w Orange Retail. Zagroziłem wysłaniem oficjalnego pisma do Zarządu OR, a w przypadku dalszej zwłoki zagroziłem powiadomieniem US , oczywiście krakowskiego. I zakończyłem rozmowę. I co? Za dziesięć minut był jeden prawidłowy duplikat korekty. Drugi już Paniom nie wyszedł. Po następnym monicie przyszedł prawidłowy duplikat faktury. Proszę wiec o zaznaczenie mojej wypowiedzi jako przykładowego rozwiązania problemu w sporze z OP i OR.