Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Duży rachunek za roaming

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 20
  • 0

Duży rachunek za roaming

Taka sytuacja:

W sierpniu byłem na wakacjach w Grecji. Miałem pakiet na nielimitowane rozmowy i ileś tam GB w roamingu. Dostaje teraz rachunek i widzę połączenia I internet w Turcji... Ponad 4 stówy... Pewnie się przełączyło, bo było blisko.

Czy jest sens złożyć reklamację? Niby moja wina ale boli. Czy ktoś miał taką sytuację i może coś podpowiedziec?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18460
  • 52783
  • 713

Duży rachunek za roaming

@Szym w roamingu zawsze dostajesz SMS-a z informacją, w jakim kraju korzystasz z roamingowej transmisji danych. Warto więc czytać SMS-y, aby nie narazić się na niepotrzebne koszty. Szkoda tylko, że transmisja danych była przez długi czas a nie kilak godzin.

Reklamację zawsze warto złożyć. Możesz zaproponować, aby podzielić się z operatorem kosztami po połowie. Czasami taka propozycja przechodzi, czasami nie. Zawsze warto spróbować.

Najlepiej samemu przygotować odpowiednią reklamację, np. w pliku tekstowym, pdf, itp. Zalogować się na czat i podczas rozmowy z konsultantem załączyć plik z napisaną reklamacją. Od odpowiedniego opisu zaistniałej sytuacji zależy, czy reklamacja zostanie uznana. Możesz się powołać na jednorazową nieprzewidzianą sytuację. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53505
  • 621

Duży rachunek za roaming

@SzymKto nie próbuje, ten się nie dowie. Uważam, że w danych operatora będzie wszystko. Zapytać można, a nawet trzeba. Może uda Ci się w ramach reklamacji coś wskórać, szczególnie, ze tego typu przełączenia do BTS-ów spoza Unii powinny być poprzedzone SMS-em. Zerknij, czy coś otrzymywałeś z "ostrzeżeniem" o utracie zasięgu Twojego pakietu i w tą stronę podpytaj...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18460
  • 52783
  • 713

Duży rachunek za roaming

@Szym w roamingu zawsze dostajesz SMS-a z informacją, w jakim kraju korzystasz z roamingowej transmisji danych. Warto więc czytać SMS-y, aby nie narazić się na niepotrzebne koszty. Szkoda tylko, że transmisja danych była przez długi czas a nie kilak godzin.

Reklamację zawsze warto złożyć. Możesz zaproponować, aby podzielić się z operatorem kosztami po połowie. Czasami taka propozycja przechodzi, czasami nie. Zawsze warto spróbować.

Najlepiej samemu przygotować odpowiednią reklamację, np. w pliku tekstowym, pdf, itp. Zalogować się na czat i podczas rozmowy z konsultantem załączyć plik z napisaną reklamacją. Od odpowiedniego opisu zaistniałej sytuacji zależy, czy reklamacja zostanie uznana. Możesz się powołać na jednorazową nieprzewidzianą sytuację. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1691
  • 8310
  • 64

Duży rachunek za roaming

@Szym Na szczęście dużo nie wtopiłeś, tyle dobrego. Czy mógłbyś się podzielić informacją, jeżeli to nie tajemnica, ile zużyłeś GB i minut/SMSów aby nabić tę kwotę?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 20
  • 0

Duży rachunek za roaming

Żadna tajemnica i żadne GB. To najdroższe 13 MB z jakimi miałem do czynienia. Dobrze że nie wybrałem się gdzieś na drugą półkule 😆 Do tego ok 2 min rozmowy.

Spróbuje zlozyc reklamację


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18460
  • 52783
  • 713

Duży rachunek za roaming

@Szym daj znać, jak rozpatrzą Twoją sprawę.

Trzeba się liczyć, że poza krajem i UE połączenia transmisji danych są okropnie drogie. Jak nie ma się odpowiedniego pakietu na GB poza UE, to ceny są kosmiczne.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 20
  • 0

Duży rachunek za roaming

Wracam, żeby podziękowac za wszystkie rady. Reklamacje rozpatrzyli pozytywnie - w całości. Troche mnie to zdziwiło, bo miałem świadomość, że to ja nie przypilnowałem. Jednak Orange potrafi zaskoczyć na plus. Brawo 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18460
  • 52783
  • 713

Duży rachunek za roaming

@Szym teraz zwracaj uwagę szczególnie w miejscach blisko granic z poza UE, bo Orange jednorazowo pójdzie na rękę. Przy następnej takiej sytuacji już reklamacja nie będzie rozpatrzona pozytywnie.

Fajnie, że udało się sprawę załatwić i jesteś zadowolony 👍🤗