Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

Nie miałem jeszcze okazji tego zgłosić w formie reklamacji, ale na billingu pojawiły mi się dwa połączenia na numer opisany jako 481 szt. Połączenia miały miejsce 15 i 18 sierpnia, obydwa po 3 gr każde, oznaczone jako połączenie po WiFi. Opłata doliczona ponad abonament, pomimo że abonament w opcji bez limitu wszędzie.

 

Przypadek nie jest odosobniony bo znalazłem jeszcze jedną osobę, która ma tak samo doliczone kilka groszy ponad abonament.

 

Sprawa wygląda na jakiś problem z WiFi Callingiem.

 

Może ktoś to wyjaśnić?

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

@Pathfinder zdecydowanie złożcie reklamacje. Takie infoacje są cenne, pozwolą zidentyfikować i usunąć błędy Wi-fi Calling, które umknęły podczas testów.
Dla Was to w prawdzie grosze, jednak dla Orange to nieprawidłowość, którą należy usunąć.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

OK, w takim razie zrobię reklamację. Dam znać co odpowiedzą. Może tutaj podrzucić numer reklamacji, abyście mogli zobaczyć już od strony technicznej na konkretnym numerze o co chodzi?

Anonim

Nie dotyczy

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

@Pathfinder nie możemy mieć wglądu w Twoją sprawę na podstawie numeru zgłoszenia podanego tutaj.
Z kilku przyczyn:
1) Na forum udzielamy się po godzinach pracy (z wyłączeniem zespołu Nasz Orange) i oferowanie zajęcia się sprawą w ramach naszych obowiązków służbowych stanowiłoby naruszenie etyki zawodowej.
2) Forum nie jest oficjalnym kanałem wpływu zgłoszeń, dlatego odniesienie się do informacji zawartych w zgłoszeniu, na podstawie jego numeru podanego tutaj byłoby niezgodne z zasadami ochrony informacji.

Niemniej, czekam na informacjie jak sprawa została rozwiązana. 🙂

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

Zgłaszam ten sam problem - doliczone cztery połączenia na 481 za 7 groszy. Z kolei w poprzednim miesiącu miałam doliczone cztery przekierowania na nr *2501. Oczywiście żadnych przekierowań nie ustawiałam. Przekierowania zgłoszone i uznane od razu.
Anonim

Nie dotyczy

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

@Jkd super. Błąd z *2501 został już usunięty.
Im więcej zgłoszeń z przypadkami naliczenia za takie samo połączenie, tym szybciej uda się zdiagnozować i usunąć problem.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

@Anonim, OK rozumiem. Intencją moją nie było "pchanie sprawy", oczekiwania indywidualnej pomocy czy wymuszanie upubliczniania danych osobowych czy innych danych wrażliwych. Jedyna intencja to uproszczenie wyszukiwania sprawy, o którą chodzi nie tylko na moim numerze. Skoro wystarczy zrobić zgłoszenie w systemie i tyle to OK, nie ma sprawy.

 

I tak dobrze, że tutaj sprawa jest jasno stawiana jak to wszystko wygląda, nie ma złudzenia, że jest obiecana pomoc, a faktycznie jej nie ma bo to nieoficjalny kanał. Wiecie pewnie do jakiego forum się odnoszę. 😉

 

EDIT

Poszło oficjalne zgłoszenie. Powodzenia w pracach. 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi u siebie, ale użytkownik PeterMac na telepolis dostał odpowiedź od Orange, że numery "481 szt", "482 szt" są związane z przekazywaniem połączeń głosowych. Cokolwiek to znaczy. 😉 Dam znać co u siebie dostanę w odpowiedzi.

Anonim

Nie dotyczy

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

@Pathfinder wiem, że nie miałeś złych intencji. 🙂
Ze względu na złożoność sprawy spodziewaj się odpowiedzi raczej w dłuższym terminie bo o ile fakt, że jest to błąd i czym on jest widać na pierwszy rzut oka. O tyle jak sprawić, żeby przestał występować to już inna kwestia.

Tak, jest to związane z przekierowaniem połączeń. Samo Wi-Fi Calling oparte jest o przekierowanie połączeń właśnie.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

Dodatkowe grosze na billingu, połączenie na numer "481 szt"

Nigdzie mi się nie spieszy. 😉 I tak dopiero wczoraj dostałem wiadomość o przyjęciu zgłoszenia. Także "ustawowo" 30 dni dział reklamacji jednak ma. 😉