Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Witajcie, ja chciałem dobrać drugi SIM tylko do internetu bo w abonamencie mam teraz na smartfonie 600 GB do wykorzystania ale pomimo dołączenia w systemie karta nie chciała działać w routerze (mam dodatkowo od dawna Orange Free na kartę w routerze i działa znakomicie). Nie wiedziałem o co chodzi ale po przyjściu do salonu i sprawdzeniu okazało się, że Orange zablokował korzystanie z internetu z dodatkowej karty na urządzeniach stacjonarnych z powodów nadużyć. SIM działa tylko na urządzeniach mobilnych. Mnie to nie urządza bo musiałbym udostępniać neta na smartfonie a z niego korzystają rodzice do pogaduszek. Natomiast z routera mam puszczony internet po skrętce na kilka kompów i byłby znakomity ten dodatkowy SIM bo to tylko 5 czy 10zł. a na Funboxie 2.0 mam tylko 10Mbit (na światłowód nie ma u mnie możliwości technicznych). Chciałem też dobrać drugi numer do abonamentu ale kosztowało by to dużo drożej i tam jest dużo mniejsza pula GB no i niestety dla mnie nie ma rozwiązania 😞

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 436
  • 3726
  • 19

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

@Traktat nie rozumiem jak mogli próbować Tobie dodatkową kartę do internetu za 5 zł do numeru. Nawet cennik nie przewiduje takiej możliwości. Niezależnie czy to Orange LOVE czy solo. Jest taka możliwość to internetu domowego. Ale nie przy Twojej ofercie. Jeszcze proponować Tobie 50 GB za 35 zł. Tak jest na numerze (dodatkowy internet mobilny przy pakiecie OL to 20 zł za 50 GB. Jeszcze to niejasne tłumaczenie, nie działa w routerze ale będzie działać w tablecie? 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Jaką masz dokładnie ofertę? Piszesz bardzo nie jasno

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Wczoraj przedłużyłem Orange Love (internet do 10MBit, telewizja, telefon komórkowy) bo musiałem wymienić dekoder SAT na nowy, teraz mam Canal+. Po staremu miałem w smartfonie 3GB na miesiąc teraz mam 600 GB. Żeby skorzystać z tych 600 GB na drugim urządzeniu moim prywatnym routerze będąc w salonie dostałem dodatkową kartę SIM bez numeru telefonu tylko do obsługi internetu i niestety nie zadziałało. W salonie sprawdzili i powiedzieli, że na stacjonarnych urządzeniach nie będzie działać bo Orange od jakiegoś czasu zablokował ze względu na jakieś nadużycia i karta będzie działać tylko w urządzeniach mobilnych. Jaśniej nie potrafię wytłumaczyć.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2080
  • 4

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Teraz to już niestety standardowa praktyka właśnie ze względu na nadużycia i zbyt duże obciążenie BTS u magentowej konkurencji w regulaminie jest dokładnie ten sam zapis. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Nadal mi coś nie pasuje.

600GB dodawane jest do internetu mobilnego (oddzielna usługa), a piszesz, że masz internet stacjonarny.

Czy możesz sprawdzić na mój Orange lub na umowe/aneksie jakie dokładnie masz nazwy ofert?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

A czy na pewno sprzedawca tu nie przekombinowal w tlumaczeniu sie i czy przypadkiem dodatkowa karta sim po prostu nie jest dostepna w tej ofercie?

kiedys korzystalem ze zwyklego planu z dodatkowa simka za 5 zl, przeszedlem na OL i dostalem informacje, ze dodatkowa sie wylaczy, bo jej nie oferuja w tym planie.

cennik to potwierdza, brak takiej pozycji https://dokumenty.orange.pl/bw/dokumenty/20155/0/86135/4da884a6-72d9-4a19-b81c-8c7d10c6c22b

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Ja się obawiam, że sprzedawca zaproponował dwie usługi: internet stacjonarny i mobilny. Bo te 600 GB miesięcznie mi nie gra.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2080
  • 4

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

teraz 600GB dają w orange love eksra  i myślę że właśnie to kolega ma. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

Na miedzi z satką od C+ też?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2080
  • 4

Dodatkowa karta SIM tylko internet do routera domowego

W internecie tego nie ma ale telefonicznie pewnie mogli mu to złożyć i nazwać OL ekstra żeby było łatwiej.