Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cesja ze zmarłej osoby.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Cesja ze zmarłej osoby.

Witam, moja mama zmarła w na początku grudnia i na nią był cały pakiet Orange Love (neostrada, tv, stacjonarny, dwa abonamenty komórkowe), parę dni po wszystkim pojechałem do Waszego salonu(z aktem zgonu, dowodem osobistym mamy), celem przeniesienia usług z mamy na siebie by móc dalej z nich korzystać i nie stracić numerów (numer stacjonarny mamy od 96 roku jak jeszcze TP była). Od paru lat tak wszystkie rachunki za usługi były płacone prze zemnie internetowo.  Po paru dniach od złożenia wniosku otrzymałem mailem wiadomość:

 

"W trakcie jej obowiązywania, oferta Orange Love w której skład wchodzą usługi:
1) XXXXXXXXXX Neostrada
2) XXXXXXXXXX Usługa TV
3) XXXXXXXXXX Telefon Voip
4) XXXXXXXXXX Telefon komórkowy
nie może zostać przepisana na innego Klienta. W tej sytuacji wymienione we Wniosku usługi pozostają aktywne, umowa w dalszym ciągu obowiązuje ich dotychczasowego Abonenta, a umowa z nowym Abonentem nie może zostać zawarta."

 

Jeszcze jest jeden numer, który został do Was przeniesiony, jedynie z nim mogę zrobić cesje. Na obecnej umowie nie ma żadnych rat na sprzęt ani tym podobnych, abonament zawsze opłacony na czas.

 

Pojechałem znowu do salonu gdzie, polecono mi napisać pismo z prośbą o przekazanie tych usług ze zmarłej osoby na siebie. No i dostałem teraz od Was pismo pocztą że wnikliwie przeanalizowaliście mój wniosek, ale nie możecie go zrealizować ze względu na warunki umowy.

 

Do końca umowy pozostało około 60 dni

 

Teraz są moje pytania:

1.) Dlaczego nie można zrobić cesji ze zmarłem osoby?

2.) Co stoi na przeszkodzie? 

3.) Proszę mi wyszczególnić te warunki umowy które uniemożliwiają przeniesienie usług...

4.) Jak umowa w dalszym ciągu może obowiązywać obecnego abonenta, JAK OBECNY ABONENT JUŻ NIE ŻYJE !!??

 

Człowiek idzie Wam na rękę, chce dalej zostać Waszym klientem, którym jest od początku, ale najwidoczniej jak nic nie da się zrobić, będzie trzeba przeczekać te 3 miesiące i iść do konkurencji.

 

Z poważaniem Adam.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja ze zmarłej osoby.

Cesja nie jest możliwa do żadnej uslugi jest obecny abonent nie żyje. To wynika z kodeksu cywilnego. Tylko "cesja" to pewne określenie prawnicze.

Powinieneś złożyć wniosek o wstąpienie w obowiązki poprzedniej osoby w umowie.
Z Orange Love jest ten problem że bezpośrednie nadpisanie danych nie jest możliwe zazwyczaj możliwe. Trzeba rozpakietować usługi stacjonarne i mobilne, zrobić "zmianę danych" i potem na nowo podpisać umowę wg aktualnych promocji.

Orange nie ma dostępu do danych w bazie urzędów stanu cywilnego i jeśli ktoś z bliskich nie dostarczy aktu zgonu z oczekiwaniem wyłączenia uslugi to usługa jest nadal świadczona.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Cesja ze zmarłej osoby.

W takim razie nie plac rachunkow skoro Ci nie chca isc na reke.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Cesja ze zmarłej osoby.


@Czullonapisał(-a)

W takim razie nie plac rachunkow skoro Ci nie chca isc na reke.


To nie jest rozwiązanie. Później za ewentualne zadłużenie odpowiada spadkobierca.

Usługa Orange Love jest niecedowalna, nie można też tego "rozpakietować". Jedyna możliwość to rozwiązać umowę  w związku ze zgonem abonenta (umowa wygasa). Jednak nastąpi odłączenie całkowite usług, tym samym utracisz numer komórkowy,


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Cesja ze zmarłej osoby.

OK ale to po co piszą na swojej stronie że idzie usługi przenieść, że wystarczy tylko akt zgonu do tego? Niech nie robią ludzi w humanoida i oszczędzą im potem nerwów... 

 

Umowa obecna jest do 21 kwietnia br, czy po tym terminie, moge przenieść te wszystkie usługi na siebie? Czy też się potem nie da? Bo jak się nie da też, to jadę zaraz wypowiedzieć umowe, bo już nerwów nie mam...

 

Co im szkodzi, chce człowiek dalej u nich zostać abonentem, chce to dalej opłacać to wszystko, na nowych czy też obecnych warunkach, jeden czort. Ale nie, nie da się. Tak się właśnie zrarza do siebie klientów. A co w umowie tak naprawde tylko się, zmieni imię abonenta i pesel, bo reszta danych jest taka sama, no ale widocznie to już problem. No nic najwidoczniej będzie trzeba się rozstać z orenż.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Cesja ze zmarłej osoby.

Ktoś kto tworzył Love nie pomyślał mrówki sytuacja kiedy ktoś zechce przepisać usługi na inną osobę.