Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

Dzień dobry,

Dotyczy usługi "Biznesowa Komunikacja Orange"

 

Umowa na świadczenie usługi telefonii stacjonarnej. Dotychczas świadczona była na starej linii telefonicznej. Po kontakcie konsultanta Orange umowa została przedłużona telefonicznie. Po podpisaniu umowy dosłany został aparat telefoniczny. Wtedy okazało się, że umowa ma być świadczona w innej technologii - za pośrednictwem internetu. Konsultant nie powiadomił o takiej zmianie, nie zapytał ani nie sprawdził czy na adresie są warunki techniczne do świadczenia usługi w tej technologii. Termin 14 dniowy na rezygnację niestety już minął. W międzyczasie została złożona reklamacja w związku ze zmianą technologii (odmowna przez orange) oraz druga reklamacja ze względu na brak możliwości świadczenia usługi (brak możliwości udostępnienia internetu pod tę usługę dla Orange na tym adresie) i brak informacji od konsultanta o zmianie technologii. Obie reklamacje zostały odrzucone, Orange powołuje się na to, że warunki są świadczone zgodnie z podpisaną umową. 

W regulaminie znalazłem taki zapis:

"Warunkiem skorzystania z Usługi jest korzystanie przez Abonenta
z łącza dostępowego transmisji danych na którym istnieją warunki
techniczne do świadczenia Usługi. W przypadku gdy Lokal znajduje
się w budynku, w którym Orange nie posiada infrastruktury,
zobowiązani są Państwo na własny koszt udostępnić nam łącza
niezbędne do świadczenia Usługi. Jeżeli nie wykonają Państwo tego
obowiązku i niezbędne łącza nie zostaną nam udostępnione
w terminie 30 dni od poinformowania Państwa o takiej konieczności,
możemy wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowy"

Jeżeli dobrze rozumiem ten zapis to Orange może ale nie musi wypowiedzieć tej umowy? Czy powołując się na ten zapis lub inne okoliczności przysługuje mi jako klientowi wypowiedzenie umowy?

Jak można wybrnąć z tej sytuacji. Proszę o poradę. 

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

@vcer piszesz, że umowa na numer telefonu stacjonarnego została przedłużona w technologii internetowej. O jaką dokładnie usługę chodzi: czy to jest neofon, VoIP, a może to jest aparat telefoniczny z opcją GSM (jest możliwość świadczenia usługi stacjonarnej na karcie SIM).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

Chodzi o VoIP.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

@vcer umowa na sam telefon stacjonarny w technologii VoIP, bez Neostrady?

Przepraszam, że się dopytuję, ale nie mogę zrozumieć takiej umowy. Może w biznesie jest możliwość podpisania na sam stacjonarny. Indywidualnie kiedyś można było, to była usługa Neofon, obecnie juź nie dostępna.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

Dokładnie, umowa na sam telefon stacjonarny, bez neostrady - bez internetu. Dla mnie taka umowa też jest nie do końca logiczna ale w takie coś wkręcił mnie konsultant, niestety nie poinformował przez telefon, że będzie taka zmiana technologii i że będzie potrzebny dostęp do internetu... Generalnie rozmowa z nim przez telefon wyglądała, jakby umowa miała być świadczona na starej, standardowej linii telefonicznej. Oczywiście zgłosiłem również reklamację/skargę na konsultanta o wprowadzeniu w błąd ale odpowiedź orange jest ciągle taka sama - warunki zgodne z podpisaną umową.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

@vcer Spotkałem się kiedyś z czymś takim..Operator wybudował ONU a zapomniał wyposażyć w kartę POTS. Tylko jeśli to przedłużenie umowy, to po co zmiana technologii? Żeby była neo musi być linia analogowa miedziana. Po co ulepszać dobre skoro działało? Jak może być technologia VoIP bez netu?Coś mi się tu nie podoba...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

Po przeanalizowaniu umowy i regulaminu wygląda na to, że jeżeli orange nie świadczy usług internetowych pod danym adresem to klient powinien zapewnić lacze internetowe. Szkoda tylko, że tak ważną informację nie przekazał konsultant podczas rozmowy. Czy ktoś widzi jakąś drogę jak sie z tego teraz wyplątać? Albo gdzie jeszcze można zwrócić sie o pomoc, bo dział reklamacji Orange to trochę kpina niestety. Są również nagrania rozmów z konsultantem, prosiłem aby je odsłuchano ale odpowiedz orange jest w kółko taka sama, podpierają się wyłącznie podpisem na umowie, która trzeba byla na kolanie przy kurierze w 2 minuty podpisać. Niestety taka rzeczywistość. Nie mialbym uwag gdyby konsultant rzetelnie przedstawił ofertę tym bardziej że dopytywałem o wiele rzeczy ale na taką opcję nie wpadłem...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53353
  • 620

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

@vcer widzę nielogiczność. Skoro operator nie ma kabli w tym rejonie, to daje brak możliwości technicznych, a nie wedle umowy każe zrobić to abonentowi.Tym bardziej że usługa do tej pory działała


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

Działała na kablu telefonicznym rj11.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Brak warunków technicznych, a przedłużenie umowy

Tak właśnie świadczy się usługi biznesowe przez orange 🤑🤑🤑

 

Nie musisz mieć Internetu kablowego. Wystarczy tylko odpowiednia przepustowość na poziomie chyba 1Mb/s do tego voipa