Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak sieci

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Brak sieci

 

Od dzisiejszego poranka telefon zgubił zasięg, nie potrafię się połączyc w ustawieniach z Orange, to restartach telefonu wyświetla się komunikat "karta sim zablokowana. Brak sieci". Zmieniłam tryb pracy na każdy z możliwych (lte/wcdma/gsm; wcdma/gsm; tylko gsm), czasem uda się wyszukać wszystkie sieci (orange,plus, play, t-mobile) a czasami żadnej, przy próbie połączenia z orange wyświetla się komunikat "nie można nazwiązać połączenia, spróbuj później". Telefon samsung Alpha. Jakieś sugestie jak można się z tym poradzić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak sieci


aneczkers2708 napisał(-a):

Niestety nie mam możliwości.. Był ładowany wieczorem i później cisza... Może  faktycznie może być problem z sim, ok tygodnia temu miałam "przycinaną kartę" do nowego telefonu, może zrobiono mi to nieudolnie. Od tego czasu w sumie cały czas miałam problem z mocnym zasięgiem, ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego.. Podejdę do salonu w takim razie, może coś poradzą 🙂 


Ok, wiem w czym problem. Źle docięta karta i w ten sposób nie "sziedzi" stabilnie w gnieździe. Spróbuj ją poruszać i odpal telefon na nowo. Proponuję kilka prób. Miałem ten sam problem dwa tygodnie temu. Mała korekta w docięciu karty i problem rozwiązany. Ważne żeby nie obciąć jej za bardzo 🙂 Rozumiem że przeróbka karty ze standard na mikro sim? W gniazdach typu "click" prawidłowe docięcie karty jest BARDZO ważne 🙂

 

@edit: @aneczkers2708, po zaznaczeniu rozwiązania widzę że wszystko już ok? 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak sieci

Witam

 

Jeśli masz możliwość, sprawdź kartę w innym telefonie. Sugeruję uszkodzenie SIM, ale trzeba to sprawdzić. Telefon w nocy był ładowany? Abonament czy na kartę? Czy była jakś aktualizacja? 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Brak sieci

Niestety nie mam możliwości.. Był ładowany wieczorem i później cisza... Może  faktycznie może być problem z sim, ok tygodnia temu miałam "przycinaną kartę" do nowego telefonu, może zrobiono mi to nieudolnie. Od tego czasu w sumie cały czas miałam problem z mocnym zasięgiem, ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego.. Podejdę do salonu w takim razie, może coś poradzą 🙂 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak sieci


aneczkers2708 napisał(-a):

Niestety nie mam możliwości.. Był ładowany wieczorem i później cisza... Może  faktycznie może być problem z sim, ok tygodnia temu miałam "przycinaną kartę" do nowego telefonu, może zrobiono mi to nieudolnie. Od tego czasu w sumie cały czas miałam problem z mocnym zasięgiem, ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego.. Podejdę do salonu w takim razie, może coś poradzą 🙂 


Ok, wiem w czym problem. Źle docięta karta i w ten sposób nie "sziedzi" stabilnie w gnieździe. Spróbuj ją poruszać i odpal telefon na nowo. Proponuję kilka prób. Miałem ten sam problem dwa tygodnie temu. Mała korekta w docięciu karty i problem rozwiązany. Ważne żeby nie obciąć jej za bardzo 🙂 Rozumiem że przeróbka karty ze standard na mikro sim? W gniazdach typu "click" prawidłowe docięcie karty jest BARDZO ważne 🙂

 

@edit: @aneczkers2708, po zaznaczeniu rozwiązania widzę że wszystko już ok? 🙂