Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak działania telefonu stacjonarnego po podłączeniu światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Problem z telefonem stacjonarnym

No to nie jest tak źle. Jeśli nie da się przyzwyczaić do odkładania np. na noc na bazę, to albo kabelek albo inny bezprzewodowy, taki z kilkoma słuchawkami. Ewentualnie można skonfigurować też smartfona, ale zakładam że to akurat nie jest dla mamy rozwiązanie.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

Mój telefon to Panasonic kx-tg1100 czy do niego da się dokupić samą ładowarkę i drugą słuchawkę, bo widziałam u mojej znajomej w domu to w sumie mają 3 tak podłączone telefony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13129
  • 53949
  • 634

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaTu jest pełen opis wraz z symbolem dodatkowej słuchawki (określonym porzez Panasonic-a)

http://www.ficek.pl/panasonic/telefony/kx-tg1100.html


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

Ok czyli potrzebuję model KX-TG1102PD, a jak kupie taki model to on połączy mi sie bez problemu z moim, czy musze kupic zestaw 2 telefonów żeby to działało? Odległość to z 10 metrów przez 2 ściany chyba nie będzie problemu z połączeniem?  u znajomej działa to nawet przez strop ale nie wiem jakie te telefony ona ma, dlatego wolę dopytać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13129
  • 53949
  • 634

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaWidzisz, tego nie jestem pewien na 100%. W zestawie to będzie działać, ale czy kupowane na raty...Według mnie powinno, bo Panasonic to dość elastyczny producent. Czasem jednak częstotliwość komunikacji w zestawie jest określona i aparat z innego może się nie sparować z bazą...

Standardowe systemy DECT jasno miały określone info o możliwości dołożenia kolejnego aparatu. Tu konkretnie nie jest to ujęte...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

To i tak nie ma znaczenia bo jakoś nie widzę aby dało się wogóle kupić ten model. Chyba go już nie sprzedają. Jedynie co znalazłam to na OLX jakiś używany komplet, w sumie nie jest drogi wiec może i go kupię. No nic i tak dziękuję bardzo bo przynajmniej wiem że ten telefon działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13129
  • 53949
  • 634

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaDobre i to...te aparaty są raczej niezniszczalne, kwestia może wymienić akumulatorki...

Jednak warto się zastanowić nad podciągnięciem (oczywiście nie na skróty przez środek pokoju) przewodu od modemu w pobliże dawnego miejsca instalacji telefonu u mamy. To niewielki koszt, a najlepsze rozwiązanie dla osoby starszej...przyzwyczajonej do własnego telefonu/aparatu stacjonarnego


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

A da się do tego zamówić tych fachowców z orange jeszcze, no i ile by to tak mniej więcej kosztowało?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13129
  • 53949
  • 634

Problem z telefonem stacjonarnym

@YaponkaAsysta techniczna to koszt 149 zł. Wydaje mi się, że powinni się z tym "problemem" uporać 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 67
  • 0

Problem z telefonem stacjonarnym

To trochę drogo, chyba kupię te dwa telefony za 40 zl, w końcu są takie jak mój wiec mam sobie poradzi.