Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak alertów rcb


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 0

Brak alertów rcb

Moja siostra ma taki problem że od około  miesiąca nie dostaje alertów rcb. Wcześniej normalnie przychodziły a teraz ich nie dostaje. Mówi że nic nie zmieniała, sprawdzałem ten telefon przez chwilę ale nic dziwnego tam nie znalazłem. Może ktoś mi powiedzieć co zmienić żeby to naprawić? Albo gdzie szukać. Dzięki 

4 ODPOW. 4

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1607
  • 6948
  • 51

Brak alertów rcb

Czy nadawca nie został oznaczony jako spam i wtedy wiadomości są ukrywane? Zobacz w ustawieniach wiadomości i powinna być opcja dotycząca blokowania numerów i spamu - sprawdź co tam jest.

Z jakiej aplikacji do SMS korzysta siostra?

I przede wszystkim czy inne osoby na tym samym obszarze dostają powiadomienia z RCB?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 0

Brak alertów rcb

Nie mam tego telefonu przy sobie, ale to jakis tam model Samsunga. Aplikacja do smsów to chyba standardowa,siostra sama by tego nie zmieniła.

 

Stąd wiem że jej nie działa bo wszyscy dostaliśmy smsy tylko ona nie jak była u mnie.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1607
  • 6948
  • 51

Brak alertów rcb

Możesz podpowiedzieć siostrze: otwierasz aplikacje SMS, trzy kropki pionowe w prawym górnym rogu pozwalają otworzyć ustawienia, tutaj jest Blokowanie numerów i spamu, i jest opcja Blokuj numery i opcja która nas interesuje to zablokowane wiadomości.

 

Warto dodatkowo zainteresować się też aplikacją RSO – Aplikacje w Google Play

 

@wolny_rodnik zuważ że

 

16. Skąd Alert RCB będzie wiedział, że znajduję się na obszarze objętym zagrożeniem?

Operatorzy telefonii komórkowej wysyłają wiadomości tekstowe z Alertem RCB na wskazane przez dyrektora RCB obszary. Decydujące jest tutaj przebywanie w zasięgu stacji bazowej (BTS), która jest położona na terenie objętym potencjalnym zagrożeniem.

Alert RCB - Najważniejsze Pytania i Odpowiedzi - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa - Portal Gov.pl (www...

 

mogło być tak, że zanim Twoja siostra zalogowała się do BTSa w danym obszarze to alerty zostały już rozesłane. A sama wysyłka to proces kilku godzinny gdzie ruch jest rozkładany. Z drugiej strony wnioskuję, że chodzi o więcej niż jedną wiadomość z alertem.

 

Ale najpierw sprawdziłbym spam - jedna z wiadomości z alertem mogła przypadkowo zostać tak oznaczona i wtedy każde kolejne są traktowane jak spam. 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2448
  • 10140
  • 91

Brak alertów rcb

Cześć @wolny_rodnik 

Jeśli Twoja siostra ma Samsunga to zastanawiam się czy przypadkiem Twoja siostra nie ma wyłączonego alertu RCB w tym modelu 🙂

W tym linku masz instrukcje gdzie znależć zakładkę dotyczącą historii alertów o zagrożeniu w smartfonach Samsunga  Jak wyłączyć alerty RCB w telefonie? https://www.youtube.com/watch?v=wr567XuD6nc

Daj znać czy pomogło

Pozdrawiam 🙂