Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie IMEI

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Blokowanie IMEI

Witam, Czy sieć Orange stosuje taką samą praktykę jak T-mobile i Plus, że w przypadku niespłacania rat za telefon blokowany jest numer IMEI? 

Pytam, bo mam na oku pewne ogłoszenie sprzedaży telefonu i nie chciałbym się 'nadziać' tak jak można to zrobić w przypadku kupna telefonów pochodzenia dwóch wyżej wymienionych sieci 😉 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI

Nie ma takich blokad, bo operator nie może ich założyć nie na swoim urządzeniu. W Orange (w odróżnieniu od Plusa i T-Mobile) właścicielem jest już po zawarciu umowy/aneksu.
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004287/4104781757.pdf
"15.Własność Urządzenia (Zestawu) zostanie przeniesiona na Abonenta w chwili
zawarcia Umowy lub Aneksu oraz umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na
raty. Zawarcie umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) następuje z chwilą
zawarcia Umowy lub Aneksu."

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI

@MarekMMJeszcze Nie, ale może to się zmienić. A co to za okazja ?

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI

Na chwilkę obecną z tego co mi wiadomo to nie ma jeszcze takiej praktyki w Orange.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie IMEI

Nie ma takich blokad, bo operator nie może ich założyć nie na swoim urządzeniu. W Orange (w odróżnieniu od Plusa i T-Mobile) właścicielem jest już po zawarciu umowy/aneksu.
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004287/4104781757.pdf
"15.Własność Urządzenia (Zestawu) zostanie przeniesiona na Abonenta w chwili
zawarcia Umowy lub Aneksu oraz umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na
raty. Zawarcie umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) następuje z chwilą
zawarcia Umowy lub Aneksu."

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Blokowanie IMEI

A czy to możliwe, że telefon z Orange nie posiada brandingu ? Bo taką informację przekazał mi sprzedawca i jestem trochę zdziwiony 0.o

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI


MarekMM napisał(-a):

A czy to możliwe, że telefon z Orange nie posiada brandingu ? Bo taką informację przekazał mi sprzedawca i jestem trochę zdziwiony 0.o


@MarekMMJest to możliwe.

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI

Obecnie już coraż mniej telefonów ma branding z Orange 🙂 Chociaż mi czasem brakuje tego małego pomarańczowego logo co na dawnych telefonach były. Podpisz umowę kupna/sprzedaży i ......jak coś to sprzedający będzie musiał oddac pieniądze gdyby coś. Będziesz po wygranej stronie. Pozdrawiam .

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie IMEI

@MarekMM  sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI

Sytuacja wcale nie jest tak oczywista, jak to przedstawia Piotrekk85.

Z punktu 24 przywołanego przez niego regulaminu wynika, że "Orange będzie mogła odstąpić od umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na raty z powodu niezapłacenia ceny, gdy Abonent będzie w zwłoce z zapłatą co najmniej dwóch rat, a łączna suma zaległych rat przewyższać będzie jedną piątą części umówionej ceny. W wypadku takim Orange wyznaczy Abonentowi odpowiedni termin dodatkowy do zapłacenia zaległości z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy sprzedaży na raty."

Odstąpienie od umowy skutkuje tym, że Orange staje się z powrotem właścicielem niespłaconego telefonu, a to otwiera kwestię ewentulanej blokady numeru IMEI, nawet jeśli obecnie nie ma takiej praktyki.

 

Inną kwestią jest to, czy taka ewentualna blokada numeru IMEI nie stanowi naruszenia posiadania. Być może uprawnienie operatora do założenia blokady na niespłacony telefon powinno jednoznacznie wynikać z regulaminu.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Blokowanie IMEI

Widze, ze ostatni post jest z tamtego roku.. dlatego moje pytanie brzmi - czy Orange nadal nie blokuje IMEI gdy abonent nie splaca rat/abonamentu? Pytam, bo chce kupic tel z drugiej reki z Orange.
Pozdrawiam! 🙂