Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

Witam

 

Mam pewien problem. A dokładnie z Orange Funbox 2.0. W zestawie dostałem kabel zasilający, kabel telefoniczny rj 11 i rj 45. Na instrukcji widnieje spliter vdsl, którego nie otrzymałem. I teraz kieruje moje zapytanie czy bez tego splitera nie można podłaczyc się do internetu? (niektórzy piszą, że jest on potrzebny tylko jak ktos ma telefon stacjonarny). 

 

 

Gdy chcę się zalogować na konto neostrady wyskakuje komunikat z brakiem połączenia z internetem. Własnie w tym miejscu jest wzmianka

 

Sprawdź połączenie do linii:

- jeśli korzystasz z dostępu do Internetu w opcji do 20 MBit/s, jeden koniec przewodu powinien być podłączony do gniazdka DSLw modemie FunBox, a drugi do gniazdka ADSL w spliterze dołączonym do zestawu.

 

I na tym etapie się zatrzymałem, po prostu nwm co robić.

 

 

>może jeszcze warto wspomnieć, że wczesniej byłem posiadaczem livebox 2.0 niestety po burzy dostałem na wymiane tego oto funbox'a (wczesniej miałem neostrade do 10mb, po przedłużeniu umowy miałem te 20mb i nie był potrzebny żaden spliter)

 

 

Potrzebuję pomocy, z góry dziekuje

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

A jaką masz prędkość neo obecnie i czy masz telefon analogowy na tym łączu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

Obecnie mam umowę do 20mb, telefon w umowie mam, ale nigdy nie był podłączany


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

To spliter VDSL (bo nie masz tej technologii) i rozgałęziacz są Ci zbędne. Podłączasz do gniazdka bezpośrednio.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

To tak mam aktualnie podłączony modem

 

wysyłam zdjęciaIMG_20180804_111804.jpgIMG_20180804_111819.jpgIMG_20180804_111852.jpg


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

z tym, że dioda dsl miga a nie świeci się cały czas


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

po wpisaniu adresu 192.168.1.1 wyskakuje okienko z logowaniem do neostrady, loguję się i wyskakuje obraz.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

Na pewno dobrze podłączyłeś kable? Są dociśnięte?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

A na linii nie ma awarii?
Anonim

Nie dotyczy

BRAK DOSTEPU DO INTERNETU

Coś jest nie tak @mxr, ja bym nie główkował, zgłoszenie zrób i technik to ogarnie, jak połączenie z netem jest to dioda pali się na zielono, jak miga to kicha, albo coś na linii nie tak albo FB2, poprzez net to możemy zgadywać do grudnia.