Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Zadzwoniła do mnie bardzo miła konsultantka i potwierdziła, że powstał na moim koncie niezły bajzel. Wspólnie udało nam się ustalić, jak to powinno być i obiecała spróbować to wyprostować, choć zastrzegła, że nie wszystko może się udać wprowadzić do systemu. Fajnie!

Dzisiaj patrzę na MO, że mam już znowu umowę na Love (FunPacki zniknęły) z abonamentem... 89,01zł (a było przez 24 miesiące 89,99) i ważnością na kolejne 6 miesięcy. Za to opłata za utrzymanie łącza trzyma się mocno na 29,24zł (było 10zł) i tu zaczynam obawiać się, czy to nie jest kluczowy WZROST opłaty w opcji przedłużenia na kolejne 6 miesięcy. Muszę dokładnie przejrzeć umowę, czy gdzieś drobnym drukiem nie ma o tym mowy...

Czekam jeszcze na korektę faktury, bo tam ciągle Fun Pack widnieje, tyle że kwota się tak czy siak nie zmieni jeśli te utrzymanie łącza musi być wyższe. Pani konsultantka obiecała jeszcze oddzwonić 🙂


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

@bluesmanniakA nie masz tam gdzieś bonifikaty na 19,24?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Nie.

Aktualnie MO pokazuje, że umowa przewiduje:

89,01 (abo) + 29,24 (utrzymanie łącza) - 5,01 - 5,01 (zniżki za zgody)


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Dokopałem się do "Regulaminu promocji na utrzymanie łącza" który jest związany z umową na OL.

Istotne zapisy to:

p.3 "Promocja polega na obniżeniu mieisęczcnej opłaty za utrzymanie łącza z 29,24zł do 10zł"

p.5 "W Promocji przyznajemy całkowitą ulgę w wysokości 461,76 na okres obowiązywania umowy oraz ulgę w wysokości 115,44 przy przedłużeniu umowy na każde kolejne 6 miesięcy."

461,76/24 miesięcy=19,24

115,44/6 miesięcy=19,24

Wszystko się zgadza - dlaczego więc aktualnie chcą mi naliczyć te pełne 29,24? Jeśli faktycznie będzie tak na fakturze to bez reklamacji się nie obejdzie 🙂

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Ponieważ na MO ciągle widniały złe opłaty za utrzymanie łącza (pisałem o tym wyżej) więc (we wtorek) żeby nie czekać na z pewnością złą fakturę zadzwoniłem do BOK z wątpliwościami. Pani konsultant zrozumiała od razu na czym polega błąd i zarejestrowała moją uwagę jako reklamację. W czwartek poinformowano mnie o wystawieniu korekty na zawyżone opłaty i że zaraz będzie wystawiona właściwa faktura.

W piątek dostałem fakturę, fakturę korygującą i specyfikację faktury korygującej... Co prawda ja księgowym nie jestem ale od samego przeglądania może głowa rozboleć 😉 Dostałem taką korektę, że zapłacę za październik o wiele mniej niż przypuszczałem że powinienem, bo dopatrzono się sporej nadpłaty! Super - prawda? Tyle, że na MO wiele się nie zmieniło, dalej są pokazywane te same obciążenia za utrzymanie łącza!? Ciekawe, że zmieniła się mi (w MO) data obowiązywania umowy - do 5 kwietnia 2020, tak jakbym w październiku podpisał aneks czy też przedłużył na 6 miesięcy a przecież to się stało w sierpniu Emotikon: LOL

Jak to się kręci, to ja naprawdę podziwiam tych konsultantów, księgowych, żeby tak co miesiąc korygować, co miesiąc sprawdzać co ten system znowu pokręcił bo nie oprogramowano takiego przypadku jak moje "zwykłe" przedłużenie na kolejne 6 miesięcy. Ja w końcu chyba wezmę i podpiszę normalną umowę na następne 24 miesiące a promocyjny telewizor oddam pani konsultantce...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Dalszy ciąg tej neverending story: tym razem do faktury dołączono korektę dotyczącą miesięcy lipiec-sierpień(!) świadczącą o nadpłacie kilkudziesięciu złotych. Specyfikacja nie wyjaśnia skąd te korekty a ja nie mam pojęcia, bo płaciłem wtedy jak co miesiąc normalna stawkę.

W efekcie kolejny miesiąc płacę rachunek  o wiele niższy niż wynika z umowy (89zł) i zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że puszczę Orange z torbami albo że przeze mnie podwyższono aktualne stawki abonamentu 😉

 

W świetle powyższego chyba nikogo nie dziwi, że propozycje konsultantów na podpisanie nowej umowy za 109zł odrzucam jako niezbyt interesujące nawet mimo dodatkowego telewizora i paru GB internetu więcej?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 50
  • 0

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Ty czekałeś na automatyczne przedłużenie i Cię zrobili, ja złożyłem zamówienie na przedłużenie i mnie też oszukali. Wysłałem już odstąpienie od umowy i czekam na kolejny rozdział cyrków z tą firmą, bo przecież nie dadzą odejść bez przeszkód i wydumanych opłat. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Ja ostatnio mam raczej wrażenie, że (pomijając konieczność składania reklamacji) to Oni się zrobili na szaro 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 50
  • 0

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

w końcu trafiłem na  właściwego konsultanta na czacie i moja sprawa jest pozytywnie załatwiona. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Automatyczne przedłużenie Orange Love na kolejne 6 miesięcy - wielkie zamieszanie...

Minął kolejny miesiąc... i wszystko wróciło do normy, czyli dostałem fakturę z zawyżoną opłatą za utrzymanie łącza:  29,24zł zamiast 10zł. I dalej: chat, zgłoszenie błędu, potwierdzenie błędu przez konsultanta, rejestracja reklamacji, czekam na korektę faktury. Itp, itd...