Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Apple Watch problem z eSIM


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Apple Watch problem z eSIM

Witam.

Zakupiłem Apple Watch series 4 z ekstra eSIM. Telefon sparowany z zegarkiem, przy konfiguracji sieci wszystko przeszło okej, ale jest problem. Gdy zegarek nie ma połączenia z telefonem, funkcja eSIM działa ale tylko na połączenia. Nie można wysyłać SMS czy korzystać z internetu. W ustawieniach na zegarku sieć komórkowa w rubryce plan jest pusta, a status to brak połączenia. Miał ktoś podobny problem? esim mam na rozmowy, smsy i internet. W salonie Orange nie mają pojęcia co robic. Jestem na iOS 13.1 beta, zegarek na oficjalnym stabilnym 5.x

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Apple Watch problem z eSIM

Jaki masz plan taryfowy na tym numerze?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Apple Watch problem z eSIM

Plan komórkowy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Apple Watch problem z eSIM

W pomocy https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim jest takie info:

Apple Watch wspiera odbieranie i wysyłanie wiadomości tylko przez usługę iMessage z włączoną usługą iCloud. Oznacza to, że na Apple Watch z usługami: Ekstra karta eSIM, iMessage i iCloud:

możesz odbierać i odpowiadać na SMS/MMS na zegarku, dopóki iPhone jest włączony i ma połączenie z internetem, nawet gdy jest z dala od zegarka,
gdy iPhone jest wyłączony lub nie ma połączenia z internetem, nie możesz odbierać i odpowiadać na SMS/MMS na zegarku,
zawsze możesz odbierać i odpowiadać na wiadomości iMessage na zegarku.

Apple Watch wspiera odbieranie i wysyłanie wiadomości tylko przez usługę iMessage, dlatego przy aktywacji Ekstra karty eSIM na Apple Watch domyślnie włączamy blokadę SMS / MMS przychodzących.
Nie wyłączaj blokady SMS / MMS przychodzących na Apple Watch w ustawieniach usługi "Ekstra karta eSIM" w serwisie Mój Orange. Może to spowodować nieprawidłowe działanie usługi na Apple Watch, a nawet jej tymczasowe zablokowanie.

Czy to rozwiązuje problem?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Apple Watch problem z eSIM

Nie, zegarek ma w sobie eSIM wiec nie potrzebuje włączonego telefonu. Testowane u kolegi, wyłączył swojego iphone’a i bez problemu mógł pisać, dzwonić i łączyć się z internetem. Ja przy wyłączonym telefonie mogę tylko dzwonić wiec to co napisane jest wyżej nie dot. problemu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Apple Watch problem z eSIM

Przeczytaj jeszcze raz. Przy wyłączonym iPhonie rozmowy i internet są. Smsy nie. U kolegi smsy działają przy wyłączonym iPhonie?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Apple Watch problem z eSIM

U kolegi są. Dzwoniłem tez na support Apple i powiedzieli mi to samo, ale problemu również nie rozwiązali.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Apple Watch problem z eSIM

To złóż reklamację w Orange.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Apple Watch problem z eSIM

Witam otóż mam podobny problem jak wyżej opisany, nie ukrywam, ze jest to denerwujące kupując zegarek za taka kwotę. Odebrać sms mogę niezależnie czy iPhone jest włączony, natomiast jeżeli chce wysłać SMS z zegarka do osoby która iPhone nie posiada kazda próba okazuje się fiaskiem. W mój Orange w zakładce eSim - blokada SMS/mms przychodzących jest włączona. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

Apple Watch problem z eSIM

Pomoże ktoś rozwiązać ten sam problem z tym, że w Orange Flex? Mam eSIM w IP11 pro max i drugą dodatkową w AW 6 cellular. Jak telefon jest wyłączony albo jestem z dala od niego na AW można się dodzwonić niestety odebrać i wysłać SMS już nie.

Z góry dzięki za pomoc.