Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Abonament Smart Plan LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Abonament Smart Plan LTE

Witam. Jestem w Smart Plan LTE Wspólny za 130 zł. Moje pytanie brzmi czy przenosząc numer z innej sieci do Orange też należą mi się 3 miesiące za 0 zł? To będzie już 4 numer w podłączony do tej formuły rodzinnej.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Abonament Smart Plan LTE

Na infolinii ogarnięty gościu mi powiedział co i jak teraz z abonamentem wspólnym.
Otóż jeśli ktoś ma usługę Orange Plan Lte Wspólny i ma jakąś usługę stacjonarną np tak jak ja mam LTE dla domu to musi przed kolejnym dodaniem nowego/przenoszonego numeru zrobić migrację Planu głównego Lte i internetu do Orange Love, natomiast plany dodatkowe są również dopisane do abonamentu są w cenie 20 zł. Czyli zasadniczo taniej wychodzi niż wcześniej.

Ja wcześniej miałem 3 numery i Internet i plackiem 150 co miesiąc a teraz Orange Love 80 zł plus 40 zł za dwa numery dodatkowe. Czyli wychodzi mnie teraz tylko 120 zł 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Abonament Smart Plan LTE

A podpisałeś już umowę czy zamierzasz? W nowej ofercie masz 3 miesiące rabatu na numer przenoszony. W starej były dwie promocje.

Jeśli masz starą ofertę Smart Plan LTE Wspólny i dopiero rozważasz przeniesienie numeru, to sugerowałbym kontakt z czatem/infolinią/salonem czy jest możliwość podpięcia numeru do starej oferty czy musisz z całością zmigrować do nowej.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Abonament Smart Plan LTE

mam starą umowę. dlaczego miałbym wchodzić w nowa ofertę? jest jakaś różnica? bo mam usługę jeszcze lte dla domu i to łącznie daje mi dodatkowy rabat.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Abonament Smart Plan LTE

A masz możliwość wzięcia starej? czy już złożyłeś zamówienie?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Abonament Smart Plan LTE

nadal przy przedłużaniu można wybrać stare oferty, tylko strasznie trudno uzyskać informacje w kwestii rabatów, bo niby promocje obowiązują, a konsultacji nie mają pojęcia co mówić 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Abonament Smart Plan LTE

Przy przedłużeniu owszem, ale nowy proces MNP to już chyba nie da się rozpocząć ze starą ofertą.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 1

Abonament Smart Plan LTE

Na infolinii ogarnięty gościu mi powiedział co i jak teraz z abonamentem wspólnym.
Otóż jeśli ktoś ma usługę Orange Plan Lte Wspólny i ma jakąś usługę stacjonarną np tak jak ja mam LTE dla domu to musi przed kolejnym dodaniem nowego/przenoszonego numeru zrobić migrację Planu głównego Lte i internetu do Orange Love, natomiast plany dodatkowe są również dopisane do abonamentu są w cenie 20 zł. Czyli zasadniczo taniej wychodzi niż wcześniej.

Ja wcześniej miałem 3 numery i Internet i plackiem 150 co miesiąc a teraz Orange Love 80 zł plus 40 zł za dwa numery dodatkowe. Czyli wychodzi mnie teraz tylko 120 zł 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Abonament Smart Plan LTE

To jakieś nieregulaminowe tłumaczenie. Zgodnie z regulaminem, który obowiązuje osoby, które zawarły umowę na plan Wspólny (abonament drogi bo umożliwia zakup dodatkowych numerów) w trakcie trwania umowy mają prawo dokupić do 8 numerów Dodatkowych. Mając więc plan Wspólny możesz w dowolnym momencie trwania twojej umowy na plan Wspólny skorzystać z tej opcji. To wynika wprost z regulaminu. W mojej ocenie nawet wtedy kiedy umowa przejdzie z umowy na czas określony na czas nieokreślony nadal obowiązuje obie strony regulamin świadczenia usług w Planach Wspólnych.

 

Zupełnie inną kwestią jest niedostosowanie systemów obsługi Orange do realizacji tego rodzaju zobowiązań.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Abonament Smart Plan LTE

@Krispl: może dać konkret że bezterminowo można dobierać plany dodatkowe? Link do regulaminu, jakiś punkt. Bo jak czytam regulaminy jest mowa o "posiadaniu" a nie możliwości dokupienia.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 70
  • 13
  • 2

Abonament Smart Plan LTE

W tym wypadku chodzi o prawa nabyte w związku z regulaminem. Nie chodziło o umowy Dodatkowe zawierane na czas nieokreślony ale o to co się stanie jak numer Główny po okresie zastrzeżonym przejdzie na czas nieokreślony i pozostanie w tym planie. W tym wypadku klienta wiąże nadal regulamin Smart Plan LTE Wspólny, który jest równocześnie regulaminem planu Dodatkowego. Brak możliwości zawarcia w takiej sytuacji umowy na plan Dodatkowy oznacza według mnie naruszenie regulaminu no i zasadniczej idei planów Wspólnych.

 

O ile na skutek wycofania Planu Wspólnego z oferty nie będzie można zawrzeć nowej umowy czy też przedłużyć tego planu to plany Dodatkowe są tylko przysługującym dodatkiem do tego planu a zatem według mnie można je dobierać do czasu trwania umowy planu Wspólnego. Brak możliwości zawarcia umowy na plan Dodatkowy będzie być może podstawą do rozwiązywania umów na plan Wspólny z winy Operatora. Inaczej mówiąc na tzw. "chłopski rozum": po co komu plan Wspólny jak se nie dokupi Dodatkowego.