Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Abonament Orange: LTE a 5G


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12185
  • 54

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles  tylko mniej na uwadze, że są wersje Oppo Reno 8T 4G i 5G, nie piszesz o tym, ale uważam że masz wersję 4G i zapomnij o 5G w Orange, zresztą w ustawieniach telefonu jest widoczne 5G, jak telefon je obsługuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles Ten smartfon nie ma w specyfikacji opcji 5G...OPPO Reno 8T 8/128GB Pomarańczowy | Telefon | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Podaj nazwę miejscowości, powiemy co i jak...inaczej, to wróżenie z fusów


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 24
  • 0

Abonament Orange: LTE a 5G

Nowa Wieś, koło Kęt, Małopolskie.

 

A jak miałem poprzedni Oppo 54a 5G z salonu Orange to na liście preferowanych sieci również nie widziałem do wyboru opcji 5G absurd.

Ale czy istnieje chociaż jakieś urządzenie którym mogę wzmocnić swój sygnał LTE żeby nie pobierało mi 3-4 mb/s tylko z 50 albo 100???

 

_______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12185
  • 54

Abonament Orange: LTE a 5G

Nie ma takiego wzmacniacza @Mefistofeles 😎

Co do ustawienia 5G, jak telefon obsługuje, to jest 😎

Screenshot_20230517-161526.png

Preferowany typ sieci > tam masz ustawienia 4G i 5G 😎

 

Model telefonu w menu jest więc można sprawdzić czy z 5G jest 😎

Screenshot_20230517-161736.png

Mój obsługuje 5G, choć w nazwie tego nie ma.

Twój musi mieć w nazwie 5G 😎

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles Jedyny BTS w tej miejscowości obsługuje LTE800 i UMTS900. Zapomnij o 5G, ze o 1800, 2100 i 2600 nie wspomnę.

W Kętach są zapewne szybsze, ale to około 2km od najbliższego i nie widzę info o 5G

Użycie jakiegokolwiek wzmacniacza sygnału LTE z wolnego rynku jest niedozwolone. Tylko operatorzy mogą takie cudeńka stawiać


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 24
  • 0

Abonament Orange: LTE a 5G

Co to jest LTE800?

 

To daczego jak jadę do Kęt (niespełna półtora kilometra od Kęt!) nie zmienia mi się na 5G? Czyżby te odbiorniki 5G były chyba w takim razie za krótkie?

 

Dlaczego moi znajomi mają najnowsze smartfony od Orange, są w Katowicach, Poznaniu, Opolu i nie mają 5G? Dlaczego wprowadzacie w błąd klienta oferując super szybki Internet 200-300 mb/s a jest kilka megabajtów w jakimś śmiesznym LTE? Gdzie macie ten zasięg? Bo chyba w Stanach Zjednoczonych.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12185
  • 54

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles pisałem że mam w Katowicach 5G, jak znajomi nie mają czy ty, to problem z telefonem, lub nieaktywna usługa 5G!

Tak dla jasności... To forum użytkowników usług Orange > takich jak ty, to nie jest BOK Orange !!!

jak masz problemy z 5G to zgłoś to na czat Orange czy telefonicznie, znajomi też mogą.

Ja mam takie wyniki LTE+ 😎

Screenshot_20230517-180723.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19200
  • 55462
  • 750

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles agregacja pasm, to jest łączenie zaresów częstotliwości, no. LTE 800 i LTE 1800. W telefonie wyświetla się ikonka LTE+ i internet działa z większą prędkością. Nadajnik musi też wspierać agregację pasm, inaczej nic nie wyjdzie.

Z tego co @agat13 napisał wcześniej, masz w swojej lokalizacji pasmo LTE 800, więc nie będą to duże prędkości, bo to jest pasmo zasięgowe.

LTE 800, czyli na częstotliwości 800 MHz działa LTE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Abonament Orange: LTE a 5G

@Mefistofeles  wyjaśniliśmy, że aby było w telefonie 5G to musi być nadajnik nadający w 5G i Twój telefon musi odbierać w technologii 5G. 

Udowodniłem, że w Twojej okolicy nie ma takiego nadajnika że więc jak możesz odbierać coś czego nie ma?

Twój telefon też nie ma odbiornika przystosowanego do "widzenia" i odbioru  technologii 5G, więc podwójna skucha..

Z pustego i Salomon nie naleje 

Jaśniej wytłumaczyć nie umiem...

Jeśli chcesz, znajdziemy nadajnik BTS z 5G w Twojej dalszej okolicy i podamy adres. Podjedziesz i na 100% sprawdzisz sam telefon będąc wtedy w zasięgu 5G. Tyle możemy zrobić jako zwykli użytkownicy którzy chcą pomóc 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 259
  • 1054
  • 4

Abonament Orange: LTE a 5G

LTE to nie jest jednak jakieś tam śmieszne kilka Mbps. U mnie LTE wyciąga w porywach 100Mbps, choć częściej bliżej 50-60. Jest też 5G ale prędkość praktycznie ta sama. Choć jak jestem na zewnątrz i bliżej BTS-a to potrafi nawet 150 pokazać.

Samo obecne 5G jest bardzo złudne - też potrafi zejść do kilku mega i to w centrum miasta. Sama ikonka na wyświetlaczu nic nie daje.

 

Pytanie - gdzie sprawdzacie czy BTS ma 5G? Ja mam 5G u siebie jakoś od pół roku ale wg btssearch go w okolicy nie ma. Chyba, że przełączę mapę na źródło UKE... (wtedy w N.Wsi k/Kęt też jest).