Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

AMA - wyłączenie 3G w Orange


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

AMA - wyłączenie 3G w Orange


@Citi2017 napisał:

Temat może być ciekawy tylko jak np 3G w Elblągu  działa lepiej nisz LTE bo one kuleje a 5G nie jest zbytnio dostępny w Elblągu 🤔 czy a no na pewno dobry pomysł by wyłączyć 3G ?


hej @Citi2017 
właśnie tego typu obawami możesz się podzielić na AMA z ekspertami! 😁

Jeszcze tylko 3 dni.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

AMA - wyłączenie 3G w Orange

Same wyłączenie 3G to nie wszystko. Ważna jest również alternatywa po wyłączeniu 3G. Uważam, że z tego zakresu też padną pytania.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

AMA - wyłączenie 3G w Orange

Zgadzam się. Ja mam akurat numer komórkowy w PLAY, ale nieraz jest tak, że przełącza na 3G, np. w metrze czy niektórych innych lokalizacjach w Warszawie. Zdarzało się też przełączenie na 3G poza Warszawą, wzdłuż linii kolejowych.

No i ciekawe co powiedzą ludzie którzy na wsiach mieszkają i tam jest tylko 3G. (HSPA+).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

AMA - wyłączenie 3G w Orange


@gilbannapisał(-a)

No i ciekawe co powiedzą ludzie którzy na wsiach mieszkają i tam jest tylko 3G. (HSPA+).


Mieszkam na wsi, jest LTE. 🙂 Polska ma pokrycie LTE w ~99%. 

Anonim

Nie dotyczy

AMA - wyłączenie 3G w Orange

@gilban  te przełączanie na 3G, to przypadłość braku nadajnika blisko, będzie problem z sprzętem, trzeba będzie nowy kupić, operatorzy dorzucą więcej bts i będzie lepiej niż teraz😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

AMA - wyłączenie 3G w Orange

@gilban zwolnione zasoby częstotliwości po 3G mają być przeznaczone na LTE, więc zasięg powinien teoretycznie zostać podobny po LTE, jak obecnie z 3G. Rzeczywistość zweryfikuje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

AMA - wyłączenie 3G w Orange

Witam ekspertów AMA @Jola_3G, @Kamila_3G, @Adam_3G, @Jan_3G oraz zespół NO.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

AMA - wyłączenie 3G w Orange

Witam. Czy to 3G w Orange zostało już wyłączone?

 

Jadę na tydzień do Wólki Nadbużnej, koło Siemiatycz, do znajomej osoby. Wiem że PLAY ma podpisaną umowę z Orange na roaming krajowy. Wiem że niedaleko Orange w ubiegłym roku w tym rejonie postawiło duży maszt i zasięg jest bardzo dobry, ale też to jest teren z dużą ilością lasów, stąd się pytam. No i nie wiem czy w tej umowie jest też LTE.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

AMA - wyłączenie 3G w Orange

@gilban 3G został wyłączony tylko na częstotliwości 2100 MHz. Na 900 MHz dalej funkcjonuje, ale internet na tej częstotliwości nie jest rewelacją. Do nawigacji wystarczy. Dawno nie byłem w tamtej okolicy, ale jest obecnie od chyba dwóch lat nadajnik w Bindudze, więc z zasięg LTE powinien wskoczyć.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

AMA - wyłączenie 3G w Orange

Umknęła jeszcze dość ważna sprawa. Obecnie 2G działa już tylko na 900 MHz. Wcześniej było jeszcze na 1800 MHz. Ciekawe kiedy zostało wyłączone. Bo pozostawienie 2G na 1800 MHz po wyłączeniu 3G nie powodowało by szybkiego zapchania na 2G, a przy jednej częstotliwości może się tak zdążyć. Wyłączenie 2G 1800 MHz jakoś bardzo cicho nastąpiło. Wyłączenie 3G 2100 MHz też nie było specjalnie nagłaśniane. Było tylko trochę informacji od użytkowników, którzy mieli urządzenia działające w 3G na 2100 MHz. To był główny sygnał o wyłączeniu.