Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

CT a DNS

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

CT a DNS

@Robert_CyberBez: .

Jesli decydujesz sie na korzystanie z innych DNSow, na bazie ktorych chronimy Cie przed zlosliwymi domenami - oczywiscie te ochrone tracisz.

 

A może wartoby o tym expressis verbis w którymś miejscu poinformować? Być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę?

 

Ale ;]

Poza domenami CT chroni rowniez przed zlosliwymi IP (serwery C2, drop zony, zlosliwi aktorzy - atakujacy nasza infrastrukture). Co oczywiscie rowniez mozesz starac sie ominac ;]

 

Ależ ja niczego nie chcę omijać, po prostu ciekaw jestem jak to działa. Mam nadzieję że nie jest to tajne. Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś. Poza manipulacją DNS CT filtruje też ruch po IP?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Ekspert AMA
  • 52
  • 192
  • 52

CT a DNS

Ok, to kilka slow bo tak troche mi brzydko brzmia 🙂

 

"Manipulacja DNS" - jesli klient orange probuje wejsc na zlosliwa witryne, DNSy OPL zwracaja mu nasz Captive Portal informujacy ze na tej stronie mogl utracic dane, pieniadze etc.

Jak wejdziesz na "swoja" cybertarcze - CERT Orange Polska dostaniesz info rowniez w temacie DNS i ochrony. Co do komunikacji to robimy co mozemy ;]

 

"Filtracja IP" - podobnie jak wyzej w przypadku IP, ruch przekierowany jest na poziomie BGP.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1

Ekspert AMA
  • 52
  • 192
  • 52

CT a DNS

Ok, to kilka slow bo tak troche mi brzydko brzmia 🙂

 

"Manipulacja DNS" - jesli klient orange probuje wejsc na zlosliwa witryne, DNSy OPL zwracaja mu nasz Captive Portal informujacy ze na tej stronie mogl utracic dane, pieniadze etc.

Jak wejdziesz na "swoja" cybertarcze - CERT Orange Polska dostaniesz info rowniez w temacie DNS i ochrony. Co do komunikacji to robimy co mozemy ;]

 

"Filtracja IP" - podobnie jak wyzej w przypadku IP, ruch przekierowany jest na poziomie BGP.