Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z nieważnym certyfikatem na stronie konfiguracyjnej Funboxa

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22194
  • 182

Problem z nieważnym certyfikatem na stronie konfiguracyjnej Funboxa

Wejście na stronę konfiguracyjną udostępnianego przez Orange modemu typu "Funbox" wymaga od klienta zgody na akceptację "nieważnego" certyfikatu. Do niedawna certyfikat był po prostu już nieważny, teraz jest problem z wystawcą certyfikatu. Problem jest dostrzegany w momencie kiedy przeglądarka próbuje użyć szyfrowanego połączenia, co samo w sobie nie jest konieczne bo strona jest też dostępna przez http. Przeglądarki domyślnie są jednak coraz bardziej restrykcyjne i komunikują takie rzeczy klientowi w dość drastyczny sposób. Powstaje wrażenie, że Orange nie dba o kwestie bezpieczeństwa. Rozumiem że z punktu widzenia bezpieczeństwa problem jest w sumie marginalny, bo dotyczy w zasadzie tego co dzieje się w LAN klienta, ale czy nie uważacie że warto by coś z tym zrobić choćby dla poprawy wizerunku?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Ekspert AMA
  • 52
  • 192
  • 52

Problem z nieważnym certyfikatem na stronie konfiguracyjnej Funboxa

Nie są mi znane plany takiej zmiany, na pewno nie na FB2 - tu już brak aktualizacji.

FB3 - mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie dało się tego zrobić aktualizacją firmware i stąd problem.

FB6 - brak problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1

Ekspert AMA
  • 52
  • 192
  • 52

Problem z nieważnym certyfikatem na stronie konfiguracyjnej Funboxa

Nie są mi znane plany takiej zmiany, na pewno nie na FB2 - tu już brak aktualizacji.

FB3 - mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie dało się tego zrobić aktualizacją firmware i stąd problem.

FB6 - brak problemu.