Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

Akurat IPTV w Orange jest dużo lepiej zaprojektowane niż usługa Evobox w Cyfrowym Polsacie bo pamiętaj ze strumień TV do Evobox biegnie przez Internet bez żadnych priorytetów, tym samym kanalem co inne usługi internetowe. W Orange jest to rozdzielone i generalnie tak powinno się budowac usługi IPTV, usługa Evobox jest podatna na przeciążenia i opóźnienia w Internecie. Lepiej byłoby żeby TMobile poszedł śladem Orange w rozwiązaniach IPTV niż to co zrobil Cyfrowy Polsat czyli usługa bez żadnych gwarancji jakości niestety


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- mi też nie podbija samego ms ale miewam wtedy "lagspike". Jakiś promil czy procent pakietów ma znacznie gorszy czas odpowiedzi a w skajnych przypadkach dropy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

To ja nie mam tak. Jak pobiera mi się coś i wysycam z 50%+ łączą, to wtedy ping się podwyższa, ale tak ma technologia Docsis.

Kiedyś @pawel__b  wklejał o low latency coś tam w Docsis, ale jakoś nie wróżę że to szybko wdrożą..


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Asdf @-brtk- 

To moze być efekt chwilowego przeciążenia segmentu pasmem...należy pamietać ze Docsis czy GPON wbrew pozorom działają dość podobnie, w obu technologiach współdzielona jest cześć infrastruktury, w Docsis są to zbondowane kanały DS i US a w FTTH współdzielenie pasma na spliterze podłączonym do pojedynczego portu GPON którego prędkość wynosi 2.5gbps. Tylko xdsl posiadał prawdziwą strukturę gwiazdy bez współdzielenia pasma choć oczywiście taki koncentrator xdsl tez jest potem podłączony do reszty sieci jakimś portem uplinkowym 🙂 

wspominałem o AQM (Active Queue Management) w Docsis ale to dotyczy D3.1 i operator musi wdrożyć te funkcjonalność na swoich kontrolerach cmts


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

 

Tak, z tym ze nad LLD to dopiero pracują a AQM już jest w D3.1


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Co stoi na przeszkodzie, że operatorzy nie wprowadzają u siebie AQM?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

A to trzeba pytać operatorow którzy pracują juz w D3.1 🙂

byc może to kwestia zarzadzania tą funkcjonalnoscią albo stabilność działania, może są z tym jeszcze jakieś problemy, zauważ ze D3.1 produkcyjnie jest od niedawna u dużych operatorow kablowych, Docsis 3.1 dopiero nabiera wiatru w żagle 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Witam ponownie po dziennej przerwie :D, mam już podpięte T-Mobile i powiem że na początku szok jeśli chodzi o youtube - wszystko ładuje się w ułamku sekundy, nawet nie ma kółka od ładowania, tylko od razu wszystko wczytuje moment po kliknięciu. Nawet video 4k chodzi bardzo szybko bez żadnego ładowania, na Orange było trochę wolniej, zwłaszcza filmy 4k potrzebowały kilku lub kilkunastu sekund nawet żeby się załadować. Tu już duży plus na T-Mobile.

 

Teraz pingi przez winmtr bo jeszcze żadnej gry nie odpalałem, jestem dosłownie 50 minut po instalacji. Btw nawet screenshoty na lightshot wczytują się w ułamek sekundy, na Orange zamulało aż (nie)miło... ;>

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png

 

5.png

 

6.png

 

Co można zauważyć na testach, pingi są NIESAMOWICIE stabilne. Nawet jeśli jest skok to jeden o kilka ms, a tak to cały czas stała liczba. W Orange bywało z tym różnie, często skoki to były trzycyfrowe liczby 😉

Do tego na T-Mobile ani jeden pakiet nie został utracony. W Orange też bywało różnie.

 

Póki co szok, pozytywny oczywiście. W końcu światłowód działa jak światłowód, a nie jak lagłowód ;> Zobaczymy później jak będzie w grach.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 mógłbyś jeszcze proszę zerknąć:

 

46.101.130.49
77.55.236.63
1.1.1.1
51.75.195.19

Jak rozumiem wafka lub okolice. Tak przy okazji - kabek czy wifi ?