Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

Zastanawiające jest, jak zastrzeżenie PESEL-u wpłynie na zakup urządzeń na raty w sklepie Orange?

 

 

 

___________________

*Post wydzieliłem z tematu "Pogaduchy 3.0" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2093
  • 5835
  • 194

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

No cóż, właśnie spróbowałem kupić sprzęt na raty przez www. Mam zastrzeżony pesel, ale z zakupem na raty nie było problemu. W zamówieniu doszedłem do końca zamówienia czyli zatwierdzenia e-umowy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2013
  • 9727
  • 80

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

IMG_0519.jpeg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2093
  • 5835
  • 194

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

No cóż, właśnie spróbowałem kupić sprzęt na raty przez www. Mam zastrzeżony pesel, ale z zakupem na raty nie było problemu. W zamówieniu doszedłem do końca zamówienia czyli zatwierdzenia e-umowy.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2013
  • 9727
  • 80

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

@Arti_Kn_Pl Zatwierdziłeś? I czy masz informację, że Orange sprawdzał zastrzeżenie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2093
  • 5835
  • 194

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?


@Samotnicknapisał(-a)

@Arti_Kn_Pl Zatwierdziłeś? I czy masz informację, że Orange sprawdzał zastrzeżenie?


Nie nie zatwierdziłem, ale to był już ostatni krok, czyli wybór umowy (papierowa czy e-umowa) i aktywny przycisk "zamawiam".

Weryfikacja kredytowa jest na wcześniejszym etapie po podaniu swoich danych.

Być może dlatego puściło że jestem już klientem Orange ?

Może jakieś AMA na ten temat, a także na temat innych formalności przy załatwianiu spraw w Orange ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2013
  • 9727
  • 80

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

@Arti_Kn_Pl Czyli nie masz informacji w mObywatelu, że był sprawdzany numer PESEL?

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20230001394/O/D20231394.pdf Art 9 pkt 3.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13869
  • 57041
  • 684

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

@ketrasaArturMyślę, że operator ma własne procedury dotyczące weryfikacji klienta. Jeśli oczywiście jest już klientem... Zabezpieczenie PESEL nie powinno mieć wpływu na sprzedaż ratalną. Byłoby niezłe zamieszanie przy zapytaniach o każdego ratobiorcę

Znajomy brał na raty sprzęt i powiadomienie o weryfikacji nie przyszło...znaczy nie weryfikowano


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2093
  • 5835
  • 194

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?


@Samotnicknapisał(-a)

@Arti_Kn_Pl Czyli nie masz informacji w mObywatelu, że był sprawdzany numer PESEL?

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20230001394/O/D20231394.pdf Art 9 pkt 3.


Nie, nie mam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2093
  • 5835
  • 194

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?


@agat13napisał(-a)

@ketrasaArturMyślę, że operator ma własne procedury dotyczące weryfikacji klienta. Jeśli oczywiście jest już klientem... Zabezpieczenie PESEL nie powinno mieć wpływu na sprzedaż ratalną. Byłoby niezłe zamieszanie przy zapytaniach o każdego ratobiorcę

Znajomy brał na raty sprzęt i powiadomienie o weryfikacji nie przyszło...znaczy nie weryfikowano


No na tym to ma polegac. Jakie zamieszanie będzie to powodować. Mam zastrzeżony PESEL i mam spac spokojnie, a nie się dziwić, że PESEL zastrzezony, a ktoś kupił coś na mój PESEL. Do kogo wtedy z pretensjami ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13869
  • 57041
  • 684

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

@Arti_Kn_Pl  zgoda, wiemy, że zabezpieczenie nie wpływa na zakup na raty 

Procedur i tak do końca nie poznamy...

Może kwestia weryfikacji jaka info ( czy w ogóle) idzie do właściciela konta po takim zakupie?

Ciekawi też jak to jest w wypadku nowych klientów? Co się zmieni w podejściu, gdy ten ma zabezpieczone dane?