Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

@Arti_Kn_Pl  Zabezpieczenie wpływa na zakup na raty ale są odstępstwa (w zakresie wymogu sprawdzenia w rejestrze zastrzeżeń) w ustawie, które prawdopodobnie zadziałały w Twoim przypadku.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 587
  • 2167
  • 19

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

W allegro pay to działa tak że jak to masz aktywowane przed wejściem przepisów to weryfikacji nie ma, a jeżeli allegro pay aktywujesz teraz to podlegasz weryfikacji.
W Orange może być podobnie że weryfikacja dotyczy tylko nowych użytkowników Orange.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18784
  • 53815
  • 739

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

Sklepu nie sprawdziłem, czy może być zablokowanie zakupu na raty przy zastrzeżeniu PESEL. Zakup na próbę bez akceptacji umowy nie powoduje jeszcze uruchomienia weryfikacji. Podejrzewam, że może być konieczność odblokowania PESEL-u przed akceptacją umowy.

 

Natomiast we FLEX trafiłem na sytuację, że mając zastrzeżony PESEL nie dokonam wymiany na kartę eSIM.

Pojawia się komunikat po akceptacji wymiany:

Screenshot_2024-06-06-22-44-35-712_com.orange.rn.dop.jpg

 

Natomiast w mObywatel-u pojawia się komunikat, że Orange weryfikował mój PESEL.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18784
  • 53815
  • 739

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

Karty eSIM nie we FLEX nie mogłem wymienić z powodu zastrzeżenia numeru PESEL, ale sprzęt na raty w sklepie internetowym mogłem wziąć bez żadnego problemu.

 

Jeszcze ciekawostka co do zakupu urządzenia. 

Wziąłem sprzęt Router (zestaw) Odu-Idu 5G ZTE MC889 5G i ZTE T5400

Bez abonamentu kosztuje 1998 zł.

Z internetem domowym, zakładając, że opłata miesięczna to 65 zł, koszt zestawu wynosi 769 zł, razem z uwzględnieniem 24 miesięcy abonamentu to 2329 zł.

Z internetem mobilnym podstawowym, opłata miesięczna to 10 zł, koszt zestawu wynosi 1345 zł, razem z uwzględnieniem 24 miesiące abonamentu to 1585 zł, mi wyszło jeszcze taniej, bo pewnie trafiłem na jakąś promocję, zestaw wyniósł 1273 zł (1513 z aboanemtem).

Do umów jeszcze trzeba doliczyć opłatę aktywacyjną.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 544
  • 2258
  • 5

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

Osobiście bym uważał na to zastrzeganie numeru PESEL są sytuacje w których takie zastrzeżenie może przynieść nam więcej problemów niż pożytku, może wystarczy po prostu uważać na to w co się klika w internecie i co się mówi przez telefon ?:) 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18784
  • 53815
  • 739

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

@_Artek_ w mObywatel możesz na pół godziny cofnąć zastrzeżenie, i ustawić na  automatycznie zastrzeżenie. Wszystkie komunikaty od razu wyskakują, w jakim celu używany, czy sprawdzany jest PESEL.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 544
  • 2258
  • 5

Czy zastrzeżenie PESEL-u blokuje możliwość zamówienia urządzenia na raty w Orange?

i tak trzeba uważać co się klika i tak:))