Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

Jak teraz wygląda sytuacja zakupu usług z oferty dla firm przez klienta indywidualnego? Wciąż jedyną dostępną opcją jest zawarcie umowy przez firmę (nawet jednoosobową działalność gospodarczą) i następnie cesja na osobę prywatną? Czy może jednak coś się zmieniło? Tak właściwie z oferty biznesowej to potrzebuję jedynie Internetu FFTH ze stałym adresem IP. Ciekawe, czy doczekam się takiej opcji w Orange, czy trzeba czekać na konkurencję z LLU czy innym BSA? 😉

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

@TomG przy zakupie usług biznesowych do zawarcia umowy potrzebne są dane firmowe, między innymi NIP, REGON, którego klient indywidualny niestety nie posiada.

Więc zostaje rozwiązanie, jakie sam opisałeś. Podpisanie umowy na firmę, następnie cesja na osobę prywatną lub konkurencja o ile udostępnia internet ze stałym IP.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

@TomG przy zakupie usług biznesowych do zawarcia umowy potrzebne są dane firmowe, między innymi NIP, REGON, którego klient indywidualny niestety nie posiada.

Więc zostaje rozwiązanie, jakie sam opisałeś. Podpisanie umowy na firmę, następnie cesja na osobę prywatną lub konkurencja o ile udostępnia internet ze stałym IP.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

@ketrasaArtur Dzięki za odpowiedź. Wygląda na to, że nic się nie zmieniło... Szkoda, bo może i byłbym skłonny płacić więcej, ale kombinacje z cesjami skutecznie mnie odstraszają. Przypuszczam, że nie tylko mnie. 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

Coraz więcej usług jest bez cesji. Warto to sprawdzić przez zakupem.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

Dlatego też robię regularne rozpoznanie i staram się być na bieżąco. Śledzę też temat konkurencji na światłowodach zbudowanych przez Orange i wygląda to coraz lepiej. W listopadzie powinno dojść sporo adresów. Wiele zostało już uwolnionych i liczę na to, że inni dostawcy zaczną chętnie korzystać ze światłowodów Orange. Jest coraz więcej (również typowo lokalnych) dostawców, którzy już oferują swoje usługi FFTH na światełku od Orange, bądź są na etapie testów.

U mnie na ten moment poza Orange na FFTH dostępny jest tylko T-mobile, który nie dość, że nie oferuje stałego adresu IP, to jeszcze nie ma opcji przetestowania usługi. Umowa minimum na 2 lata. Dziękuję, ale czekam na coś bardziej sensownego. Zwłaszcza, że czytałem, że ludzie, którzy przeskoczyli do TM mają w planach powroty do Orange.. 🙂

Polecam lekturę https://swiatlowodinwestycje.pl/ (lub https://www.hurt-orange.pl/)

Można tam znaleźć sporo ciekawych informacji.

Anonim

Nie dotyczy

Zakup usług biznesowych przez osobę fizyczną.

Cóż oferty dla os osób indywidualnych i biznesu się różnią. To żadna nowość. Jest też inna opcja - dogadanie się z kimś kto ma firmę, żeby wziął umowę na siebie i wiadomo opłacanie rachunków.  Z takim rozwiązaniem też się spotkałam.