Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

Cześć wszystkim,

Przeglądam sobie oferty różnych operatorów. Interesują mnie dwie sieci - Orange (tu mam najwięcej usług) i Polkomtel (u mnie działa nieco lepiej od Orange). 

I teraz ważna rzecz:

W Orange, za 30 złotych na kartę mamy 30 GB, MMS-y, SMS-y i rozmowy bez limitu

We Flexie - praktycznie to samo + Social Media bez limitu.


Natomiast w abonamencie - za 30 złotych (z rabatem za Orange Love) jest jedynie... 24 GB internetu, no i reszta wiadomo - no-limit. 

 

Skąd taka różnica w ofercie w ramach jednego operatora? Wygląda to na podejście "podpisujesz umowę na dwa lata i mamy na Ciebie wyrąbane", natomiast w przypadku pre-paidów "no tu już trzeba Cię kliencie szanować, bo w każdej chwili możesz odejść". Przyznam, że oferta abonamentowa - niestety... taniej wypada u konkurencji 😕 Wiem, że mógłbym korzystać z oferty na kartę czy z Flexa właśnie - ale ja wolę mieć 24 miesiące spokoju, że nagle oferta się nie zmieni itd. itp. - a nawet jeśli się zmieni, to mogę też coś zmienić, bo nie muszę się na to zgadzać (chyba, że na lepsze ;p)/

 

Myślę też w ostateczności - nad pre-paidem z kumulacją GB z bonusów. I tu też mam pytanie - przyjmijmy, że doładowuje co miesiąc 30 PLN by opłacić sam pakiet i tyle. Dostaję z bonusu 15 GB. Czy pierwsze schodzą GB z pakietu, czy z bonusu? I czy ten bonus przedłuża się co doładowanie bez jakiegoś limitu czasowego - np. uzbieram sobie 400 GB - czy one będą mogły tak o, z dnia na dzień zniknąć, czy też będą przedłużać się co doładowanie? 

 

Ba, teraz zauważyłem - że za doładowanie w Mój Orange jest dodatkowo 10 GB... czyli co miesiąc jest 40 GB za 30 złotych. I teraz - jak to wszystko wygląda, bo ja już się pogubiłem kompletnie 😞 

 

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "Abonament", oraz doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

@Anonim różnica między ofertą na kartę a abonamentem jest taka, że w abonamencie wszystkie usługi w kraju działają również w roamingu UE, natomiast w ofercie na kartę nie działa w roamingu VoLTE i WiFi Calling.

 

Promocje GB dostajesz tylko za doładowanie ze strony Orange.

 

W pakiecie Rozmowy, SMS-y i MMS-y + GB nie masz sumowania GB. Sumowanie było w poprzedniej ofercie, ale Ciebie nie będzie dotyczyła.

 

W ofercie na kartę w pierwszej kolejności schodzą GB z doładowania potem z pakietu.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

@Anonim różnica między ofertą na kartę a abonamentem jest taka, że w abonamencie wszystkie usługi w kraju działają również w roamingu UE, natomiast w ofercie na kartę nie działa w roamingu VoLTE i WiFi Calling.

 

Promocje GB dostajesz tylko za doładowanie ze strony Orange.

 

W pakiecie Rozmowy, SMS-y i MMS-y + GB nie masz sumowania GB. Sumowanie było w poprzedniej ofercie, ale Ciebie nie będzie dotyczyła.

 

W ofercie na kartę w pierwszej kolejności schodzą GB z doładowania potem z pakietu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

Jeśli chodzi o roaming, to najmniejszy problem. 

Co do doładowania - tak samo jak obecnie płacę rachunki przez internet, tak i doładowywać się też problemu nie będzie. Słabo też, że najpierw idzie bonus 😕 

 

No i najważniejsze poniekąd - sumowanie GB. 

 

Na stronie Orange jest taka informacja w ofercie na kartę: 

 

2. Czy GB po doładowaniu przepadają?

GB po doładowaniu mają określoną ważność w zależności od nominału doładowania. Jeżeli doładujesz się przed upływem ich ważności wówczas GB nie przepadną a okres ich ważności wydłuży się.

Dodatkowo możecie przedłużyć ich ważność korzystając z jednego z wariantu usługi „Więcej czasu na Internet”.

 

Czyli jak to w końcu jest ;-; 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

GB z bonusu za doładowanie przepadają, kiedy skończy się ważność bonusu. Jeśli doładujesz konto w okresie ważności następny bonus zsumuje się z poprzednim. Ważność bonusu zostanie ustawiona w najbardziej korzystny sposób. Nie sumują się GB z pakietu no limit za 30 zł.

Anonim

Nie dotyczy

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

O, i to mi się podoba 😃 Szkoda, że nie sumują się wszystkie GB - gdyby coś takiego było... ajjj ;[ 

No dobra, to będę niedługo negocjował z obecnym operatorem, co tam dla mnie ma - jeśli nic korzystnego, to przechodzę do Orange. Czy Flex, czy karta... się okaże 😉 

Dzięki wam za pomoc! 

Anonim

Nie dotyczy

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

Jeśli chodzi o pytanie w sprawie cen odpowiedź jest prosta:decyzja operatora. Dodam jeszcze we w poprzedniej odsłonie Planów Mobilnych za 25 zł było 7 GB podstawowo + 3 na konto więc i tak jest różnica. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

@Anonim pisałem, że GB z pakietu nie sumują się, a faktycznie nie dodałem, że z doładowania GB są sumowane, ale trzeba doładować przed upływem ważności.

Dodatkowo w zależności od promocji są różne konta GB i różną kolejność wykorzystania.

 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Na-kart%C4%99/Kolejno%C5%9B%C4%87-wykorzystywania-%C5%9Brodk%C3%B3w-w-Orange-na-kart%C4%99/ta-p/128732

Anonim

Nie dotyczy

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

Jeśli zdecydowałbym się na Orange na kartę, to zapewne doładowywałbym co 30 dni - a bonus za 30 PLN jest ważny 31. Więc z czasem bym się wyrobił 😄 

Bardziej mi chodziło o to, żeby to faktycznie się sumowało - szkoda, żeby to przepadało. Chyba tylko u tej dwójki co wymieniłem w pierwszym poście są jeszcze takie oferty, że bonusowe GB się sumują - w Play tego nie widziałem, a do T-Mobile po ostatnim "newsie" o ich procedurach bezpieczeństwa po prostu nawet nie zaglądam. Szkoda czasu. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

@Anonim jeżeli numer byś miał aktywny przed 19 września 2019r., to uruchamiając pakiet: Rozmowy, SMS-y + GB, z tego pakietu było by sumowanie. Dodatkowo w zależności od stażu aktywnego pakietu, GB powiększają się o 1 GB na miesiąc. Obecnie dostaję już miesięcznie ponad 40 GB 😄

Anonim

Nie dotyczy

Szukam dla siebie najlepszej oferty, co doradzicie?

@Anonim tak patrzę  w necie o co z tym T-Mobile chodzi i mi włosy dęba stanęły. Duplikat karty SIM po podaniu PESEL? Chyba czas pomyśleć nad zmianą różowego operatora.