Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

Zainteresowałem się pakietem Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto ( bo mam firmę).

W skrócie oferta zawiera:

Pakiet Internet LTE Biurowy do 225 Mb/s, 999MB danych bez żadnego lejka, oraz 2x plan dla Firm:rozmowy, SMS, MMS do wszystkich w kraju i w UE bez limitu + internet w telefonie 10 GB (w tym 2,27 GB w UE).

 

Mam kilka pytań:

1. W tabelce na stronie widzę jednak... 17GB internetu, a nie 10Gb... za to w regulaminie stoi wyraźnie 10GB...

link tu: https://lovedlafirm.pl/abonament

2. Szybkość to do 225Mb/s, jednak w rozmowie z Doradcą od spraw technicznych dowiaduję się, że

a. "średnia szybkość" realna to ok. 22-23Mbit, a szybkość 225Mb/s to tylko teoretyczna maksymalna szybkość

b. Internet jest asymetryczny, więc DL powinien być 5-8 razy wolniejszy niż UL, co oznacza znów średni UL

na poziomie ok. 2,8-4,6Mbit/s

c. gdzieś na innym forum widziałem narzekanie na tzw "lejek techniczny" w tej ofercie Orange... czy jest taki  i na czym polega ?

 

Dziwnie mało wypadałoby w UL, nie testowałem jeszcze karty z internetem LTE Orange, ale w mojej lokalizacji, przy dobrym zasięgu LTE ( RRSI ok. 59dB) i modemie B525 z kartą PLUSA wychodzi DL - 25-50Mb.s, a UL- 20-45Mb/s -testowane całą dobę w całym spektrum godzinowym, co pozwala przypuszczać, że UL jest tylko ciut mniejsze niż DL... czy w Orangę nie będzie podobnie ?

 

pzdr

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

UL się nie przejmuj, gorzej jak obciążenie BTS zwolni drastycznie DL.

 

Kup za piątkę starter i potestuj w swojej okolicy. Lejek techniczny podobno jest, ale wg mnie jest jak Yeti...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

W sumie mam taką kartę (używaną na wyjazdach) -

 z pakietem120 GB w taryfie Orange Free-ważność pakietu 155 dni...

 

Do testowania nadaje się, czy lepiej kupić nowy starter za 5 ?

 

A co lejka technicznego... możesz zapodać jakieś szczegóły ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

Testuj tą, co masz. Ja mam stary modem cat4 i ofertę na kartę. Przy agregacji pasm i ofercie abo będą lepsze prędkości. Były na tym forum wątki dot. lejka technicznego, jednak warto przeczytać regulamin przed zakupieniem usługi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

Rozumiem, że agregacja pasm ( o ile razem występują na tym BTS-sie) może pomóc, z tym że planuję modem B525, a on ma tylko 2 pasma do agregacji, ale dlaczego na abo ( w porównaniu do karty) mam uzyskiwać lepsze prędkości ? Gdzie sprawdzić, czy BTS ma agregację i jaką ?

 

Druga sprawa to planowane uruchomienie LTE 2100 na "moim" BTS-ie, planowane pod koniec lipca br... czy

dodatkowe pasmo wpłynie pozytywnie i na prędkość i na obciążenie BTS-a ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

Planuję B525, ale mam też chęć na zestaw z Plusa ODU-IDU 300( można dostać używany)  plus podwójna antena kierunkowa od Cybertecha, modem tego zestawu miałby lepszy sygnał, bo jest zaraz przy antenach, ale czy warto ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań

Sam sobie odpowiadam 🙂

ODU-IDU 300 jednak odpada, bo agreguje TYLKO LTE2600 z LTE1800. Nie agreguje z pasmami LTE800 i LTE900, a LTE2100 nie obsługuje wcale... ktoś może to potwierdzić ?


Zespół Nasz Orange
  • 2908
  • 10834
  • 64

Orange Love dla Firm za 79,77 zł netto - kilka pytań


@Nix2 napisał(-a)

Rozumiem, że agregacja pasm ( o ile razem występują na tym BTS-sie) może pomóc, z tym że planuję modem B525, a on ma tylko 2 pasma do agregacji, ale dlaczego na abo ( w porównaniu do karty) mam uzyskiwać lepsze prędkości ? Gdzie sprawdzić, czy BTS ma agregację i jaką ?


Im więcej pasm w LTE, tym większa możliwość agregacji. Na czacie, czy na infolinii to sprawdzić, ale widzę że już chyba wiesz jakie są możliwości na nadajniku. Abonament czy na kartę nie ma różnicy co do prędkości.

 


@Nix2 napisał(-a)

Druga sprawa to planowane uruchomienie LTE 2100 na "moim" BTS-ie, planowane pod koniec lipca br... czy

dodatkowe pasmo wpłynie pozytywnie i na prędkość i na obciążenie BTS-a ?


Oczywiście.

 


@Nix2 napisał(-a)

Planuję B525, ale mam też chęć na zestaw z Plusa ODU-IDU 300( można dostać używany)  plus podwójna antena kierunkowa od Cybertecha, modem tego zestawu miałby lepszy sygnał, bo jest zaraz przy antenach, ale czy warto ?


To zależy od wielu czynników. Od zabudowy, po przeszkody na drodze i poprawne ustawienie. Najlepiej przetestować.