Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód - stary blok

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Orange światłowód - stary blok

Witajcie,

do mojego bloku został doprowadzony światłowód, blok jest dość stary i jedyny internet jaki był do tej pory to taki doprowadzany do modemu kablem antenowym o ile dobrze kojarzę, prędkość ok. 30Mb i to po przewierceniu ściany z klatki do mieszkania (u każdego tak wtedy montowali). A kiedyś z tego co pamiętam miałem gniazdko tpsa telefoniczne i to wszystko jeszcze wtedy internet z modemu prędkość 56kbps 🙂

 

Czy jeśli jest informacja na stronie orange, że mogę mieć internet po światłowodzie to wtedy monter w jakiś sposób pociągnie dodatkowe kable do mieszkania, jeśli okaże się, że będzie taka potrzeba? Jak to wygląda, jakieś dodatkowe opłaty?

 

Dodatkowo mam pytanie, bo u poprzedniego dostawcy posiadałem multiroom na 2 dodatkowe telewizory, czy obecnie przy prędkości 300Mb/s, 3 dekodery po wifi i raczej 2 (jeśli już miałyby być włączone w tym samym czasie) + 1 komputer (granie/przeglądanie stron bez pobierania dużych plików) to nie będzie problemem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange światłowód - stary blok

Technik z klatki przeciągnie nowy kabel światłowodowy bezpośrednie do modemu, opłat dodatkowych za to nie ma.
Spoko 300 Mb/s wystarczy. Choć 3 dekodery po wifi ja bym nie zalecał, 1 po wifi dwa na kablu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange światłowód - stary blok

Technik z klatki przeciągnie nowy kabel światłowodowy bezpośrednie do modemu, opłat dodatkowych za to nie ma.
Spoko 300 Mb/s wystarczy. Choć 3 dekodery po wifi ja bym nie zalecał, 1 po wifi dwa na kablu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Orange światłowód - stary blok

Dzięki za szybką i pomocną odpowiedź 🙂