Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

Witam.

Aktualnie korzystam z internetu radiowego od lokalnego dostawcy, prędkości wahają się między 1-10Mb/s i chcę zmienić internet na neostrade od 20Mb/s do 80Mb/s . Dzwoniłem już na infolinie i potwierdzili mi, że taka opcja jest dostępna pod moim adresem. Czytałem jednak, że dużo zależy od odległości do centrali orange i "jakości" infrastruktury internetowej, niektórzy nawet nie mają pełnych 20Mb/s. Ze strony UKE-wyszukiwarka wywnioskowałem (nie jestem pewny), że centrala znajduje się się ode mnie jakieś 100 metrów w linii prostej w centrum miasta, pod adresem gdzie jest poczta polska i bank 🤔 (pewnie około 150m-200m po kablu), mieszkam w centrum niedużego miasta (5 tyś. mieszkańców), więc ta odległość wydaję mi się realna i lokacja tej centrali miała by sens. Chyba że orange stawia centrale na obrzeżach miast - nie wiem 🤔 

 

Mógłby się ktoś wypowiedzieć czy będę miał przynajmniej połowę maks. deklarowanej prędkości? Jak wygląda sprawa z pingiem? Co jeśli nie uzyskam nawet minimalnej prędkości? Aktualnie wydaje mi się, że wszystko będzie lepsze od dotychczasowej radiówki 😑.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@vTolekk jesli nie miales wczesniej na przyklad telefonu stacjonarnego to nie masz linii podlaczonej. Wiec na 99% Cie nie podlacza, ale jak wspomnial @ketrasaArtur to technik da Ci ostateczna adpowiedz. Co do radiowki to predkosc zalezy od wielu zmiannych: sily sygnalu, obciazenia nadajnika, liczby uzytkownikow itd. Wiec ciezko tutaj cokolwiek doradzic. Sprawdz jak Ci LTE dziala na telefonie jezeli predkosc jest OK to i na Routerze 4G powinno byc podobnie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@vTolekk odległość 200 metrów jest to niedużo więc z prędkością powinno być wszystko OK

tutaj masz przykładową zależność parametrów od długości linii u innego operatora

miedz.jpg

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@byczyn_86 A na infolinii udzielą mi informacji o odległości do centrali i ewentualnie przewidywane pingi itp.?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali


@vTolekknapisał(-a)

@byczyn_86 A na infolinii udzielą mi informacji o odległości do centrali i ewentualnie przewidywane pingi itp.?

 


Powinni udzielić takich informacji. Podstawowe pytanie czy masz przyłącze w domu? Tzn. kabel telefoniczny od słupa do domu? Jeżeli nie to niestety Orange już nie inwestuje w nowe przyłącza i nie podłączą Ci internetu po miedzi


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@vTolekk czy jest możliwość podłączenia, to najlepiej technik zdecyduje. Trzeba by było podpisać wstępną umowę, potem do wskazanej lokalizacji uda się technik i stwierdzi czy są możliwości techniczne do podłączenia.

Raczej trzeba się nastawić na negatywną odpowiedź do podłączenia internetu ok miedzi. Może też być brak wolnych portów w centrali.

Rozważanie czysto teoretyczne, realnie stwierdzi technik.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 15
  • 0

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@ketrasaArtur @byczyn_86 Dzięki za cenne informacje. Myślałem że skoro na infolinii powiedzieli mi, że usługa jest dostępna to już nie będzie przeszkód z podłączeniem. Niestety ale jestem prawie pewien, że takiego przyłącza u mnie nie ma, przynajmniej nigdy z niego nie korzystaliśmy w domu. Jutro się upewnie.

Zakładając że przyłącza nie ma i neostrada odpada co mi radzicie? Ta radiówka to tragedia, a innych dostawców internetu po kablu nie ma. Zostaje internet mobilny, warto go brać w tej sytuacji? Z doświadczenia wiem że pingi mogą być bardzo duże i to mnie odrzuca. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@vTolekk jesli nie miales wczesniej na przyklad telefonu stacjonarnego to nie masz linii podlaczonej. Wiec na 99% Cie nie podlacza, ale jak wspomnial @ketrasaArtur to technik da Ci ostateczna adpowiedz. Co do radiowki to predkosc zalezy od wielu zmiannych: sily sygnalu, obciazenia nadajnika, liczby uzytkownikow itd. Wiec ciezko tutaj cokolwiek doradzic. Sprawdz jak Ci LTE dziala na telefonie jezeli predkosc jest OK to i na Routerze 4G powinno byc podobnie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Neostrada 80Mb/s - odległość od centrali

@vTolekk jeżeli chodzi o internet mobilny, to można zakupić startery operatorów i porównać działanie internetu, nawet na smartfonie, najlepiej jak by był router do usług mobilnych. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale może znajdziesz lepszego dostawcę, niż obecną radiówka.