Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Miedziany adsl Orange Miedź


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Miedziany adsl Orange Miedź

Cześć,

Obecnie używam LTE od T-Mobile i poszukuję nowego internetu dla małej firmy. Niestety w pobliżu nie ma światłowodu. Jest tylko radiówka oraz miedź od Orange na adsl. Podobno na 30 września 2020 roku przewidziana jest rozbudowa infrastruktury i podłączenie światłowodu 100Mb/s. I teraz mam pytanie, bo najbardziej zależy mi na pingu do serwerów Frankfurtu Amazon(3.120.0.0). Jakie osiągi uda mi się wykręcić na miedzi i światłowodzie do tego serwera i czy jest możliwość zmiany umowy jeśli pojawi się światłowód?

11 ODPOW. 11

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Miedziany adsl Orange Miedź

Co do serwerów zagranicznych to zawsze bedą to wieksze opóznienia zależy szczególnie od scieżek operatora ale wydaje mi się że spokojnie bedą one wystarczające jeśli masz możliwość to bym polecił żeby ktoś z okolicy popróbował do tych serwerów co do zmiany umowy to tak jest możliwośc zmiany umowy 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Miedziany adsl Orange Miedź

Poleciłbym również zapoznać się z ofertą na próbę internetu  https://www.orange.pl/internet/naprobe#offer


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Miedziany adsl Orange Miedź

Zmiana umowy przy założeniu, że oba łącza są od Orange. 

@Quernee w przypadku miedzi czy radiówki, poczytaj sąsiadów o ewentualną możliwość sprawdzenia. Raczej spodziewaj się sporych pingów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Miedziany adsl Orange Miedź

  • Generalnie internet radiowy u mnie to koszt 65zł/msc i pingi na nim to coś ok 30-50ms do tego serwera. Problem z nim jest taki, że umowa jest na aż dwa lata oraz prędkość wynosi max 20mb/s down i nie chciałbym się w coś takiego pakować na aż dwa lata, bo u mnie w domu pracuje 5 urządzeń podłączonych do routera na raz plus syn gra sobie i ta prędkość nie wystarczy. U orange mogę się pomęczyć te 6 miesięcy, aż doprowadzą światło 100mb/s, a i z tym też jest problem, bo napisałem do konsultanta orange i on nic nie wie na temat rozbudowy światłowodu w tym terminie, a według wyszukiwarki gov jest planowana rozbudowa 30 września 2020. O co tu chodzi?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Miedziany adsl Orange Miedź

@Quernee konsultanci nie zawsze mogą posiadać informacje co do inwestycji światłowodowej, a jeszcze mnie wiedzą, jeżeli realizacja jest z programu POPC.

 

Co do internetu radiowego, to można jeszcze zerwać umowę przed upływem czasu oznaczonego, tylko trzeba się dopytać jakie ewentualne kary były by naliczone, za wcześniejsze zerwanie umowy. Może radiówka w takim zestawieniu będzie bardziej opłacalna z ewentualną karą za zerwanie umowy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Miedziany adsl Orange Miedź

@Quernee polecam jeszcze raz zobaczyć na mój wczesniejszy post i rozważyć wzięcie internetu na próbe.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Miedziany adsl Orange Miedź

@Mati4 Chyba właśnie tak zrobię. Wezmę na czas nieokreślony dla klienta indywidualnego i sprawdzę, a potem jeżeli będzie git to biorę na firmę.

@ketrasaArtur Kara za zerwanie umowy to 800zł niestety, więc odpada, bo nie mają oferty na 12 miesięcy, tylko na 24.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Miedziany adsl Orange Miedź

@Quernee przy okazji jak masz możliwość wzięcia na firmę to napomne fakt że abonament komórkowy jest z możliwością także wzięcia na czas niekreślony jakby co 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Miedziany adsl Orange Miedź

@Mati4 Konsultant powiedział że nie ma czegoś takiego jak umowa na czas nieokreślony na firmę.