Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet na wieś


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 27
  • 0

Internet na wieś

Do centrali mam 3km a co do prędkości to jest do 10 MB/s ale pingi to przesada. Dostałem oferte LTE od Play i gość mówi że jak się zastosuje antene zewnętrzną to będzie działać z maksymalną prędkością (coś wspominał o 244mb/s czy coś) Jaką antene + router polecacie kupić aby sprawdzić to? Czy może wziąść ten LTE na próbe i spróbować? Do BTSa Playa mam około 10 KM 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 693
  • 2629
  • 22

Internet na wieś

10 km to nawet antena może nie pomóc, za daleko.
Sprawdź Orange, Plus jest cienki pod Internet (oferuje jedno lub dwa pasma na nadajniku).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 27
  • 0

Internet na wieś

Z plusa miałem i odesłałem jakiś czas temu. To jak oni to określają że mówią że będzie działać dobrze ? Dodam że nadajnik plus/orange/play są w prawie takiej samej odległości.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 693
  • 2629
  • 22

Internet na wieś

W takim układzie to raczej tylko na pasmo 800 jest szansa... no może i 1800.
Popytaj się na forum bez-kabli, tam są spece od anten i trudnych sytuacji.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19138
  • 55223
  • 748

Internet na wieś

Odlegóść od centrali 3 km, to zakładam, że prędkość masz na poziomie około 4-6 Mbit/s, a ping na poziomie 60-80 ms. Więcej raczej sienie wyciągnie.

 

Nadajnik oddalony o 10 km, to pewnie ledwo uda się pociągnąć na LTE 800. Na więcej raczej bym nie liczył. Trzeba by było dobrać dobre anteny kierunkowe, ale to pewnie już spory koszt. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13687
  • 56218
  • 665

Internet na wieś

Cześć,

Sadząc z Twojego opisu sytuacji na LTE (lub jakikolwiek net mobilny) nie masz szans z powodu odległości do BTS-ów. FTTH czy VDSL też nie wchodzą w gre z powodu zasobów (a raczej ich braku) i odległości od centrali. Piszesz, że masz Netię po kablu miedzianym. Zacznij od analizy działania (niedziałania) usługi. Jeśli u ciebie nie ma osobnej i niezależnej sieci kablowej Netii, jesteś podłączony po kablach Orange. Przepięcie więc na Neostrade niewiele zmieni. Na 3 km ADSL (nie ważne od którego operatora) powinien się zapiąć w opcji do 10Mb/sek w zależności od wielu czynników. Jeśli jesteś skazany na tę opcje (brak operatorów alternatywnych choćby po łączach radiowych) trzeba przeanalizować powody takiego działania. Co zeznaje Netia? Jakie są parametry łącza z poziomu menu modemu? Skąd wiedza o tych 3 km łącza? Zacznij działać i zbierać info, skoro jesteś "uzależniony" od tego operatora...trzeba problem rozwiązać skoro nie ma innej alternatywy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 27
  • 0

Internet na wieś

Z tego co się dowiedziałem jakieś 3 km ode mnie albo mniej w styczniu Plus dostał pozwolenie na budowę nadajnika a miesiąc temu Play. Więc tylko czekać. Ma ktoś może informacje ile może trwać taka budowa?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19138
  • 55223
  • 748

Internet na wieś

@Lekor około dwóch lat, jak szybciej się wyrobią, to może z półtora roku, ale raczej wydłużają się terminy niż skracają. Najlepiej, aby nie pojawiły się lokalne protesty, bo to może jeszcze wydłużyć czas uruchomienia nadajnika.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13687
  • 56218
  • 665

Internet na wieś

Cześć,

 

Skoro półtora roku (ok, nawet niech będzie rok) to i tak opłaca się powalczyć z dotychczasowym dostawcą netu o najlepszą jakość usługi. Tego się będę trzymał...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 27
  • 0

Internet na wieś

Lepszego internetu on Netii nie dostane bo kable na to nie pozwalają i 3 km od centrali (podobno)