Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet i telewizja


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Internet i telewizja

Witam. Chciałbym kupić ofertę internet domowy + plus telewizja i teraz jest pytanie ponieważ na sam internet Administracja nie wyraziła zgody na podłączenie to czy w pakiecie z telewizja owa zgoda tez będzie potrzebna?

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Internet i telewizja

@Daniel56  musisz zapytać Administratora, bo bez zgody na te usługi (Internet i Telewizja), nic nie wskórasz u Operatora.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet i telewizja

@Daniel56  W opcji do 10Mbit/s TV jest satelitarna - wymaga założenia anteny satelitarnej. Jeżeli montaż odbywa się na elewacji z okna, to tak. Na dachu monter Ci nie zamontuje.

W opcjach do 20 Mbit/s i wyżej TV dostarczana jest z modemu, więc nie.

 

Musisz wiedzieć, że nieudzielenie zgody na montaż jest bezprawiem i możesz dochodzić swoich praw. Nikt nie może Ci zabronić dostępu do informacji. Administracja właściwie może określić warunki montażu, a nie może zabronić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Internet i telewizja

@Anonim Orange jako firma może wystąpić z takim wnioskiem o pozwolenie. A mam cicha nadzieje ze Administracja zgodzi się prędzej na internet i telewizje niż na sam internet. Spróbuje zosbczymy co z tego wyjdzie. Dziękuje i pozdrawiam 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Internet i telewizja

@BORAX Mialem sytuacje ze monter przyjechał spojrzał na budynek i powiedział musi być Zgoda Administracji i powiedział ze oni jako firma montażowa wystąpią o taka zgodę. Poszedłem bo równych 14 dniach do Orange ponieważ nikt się nie odzywał czy jest zgoda czy nie. Dowiedziałem się ze monter powiedział ze ja nie wyraziłem zgody na montaż. Sprzedawać z salonu zadzwonił na infolinie Orange po 20min czekania i rozmowy okazało się ze czekają na zgodę. Sprzedawca powiedział ze umowa podpisana wcześniej jest nie ważna ponieważ realizacja montażu nie doszła do skutku, spisaliśmy druga umowę wizyta technika była umówiona na następny dzien. Zadzwonił do mnie następnego dnia ze Administracja nie wyraziła zgody na montaż internet domowego. Powiem więcej ze nie mam ani skrzynki ani łącza telefonu domowego. Chciałem wziąć internet 80mb/sek. Administracja zasłaniała się światłowodem ale jak się dowiedziałem nie ma zdanych dat związanych ze światłowodem w moim miejscu zamieszkania i ze wszystko okaże się we wrześniu. Nie mam zamiaru czekać do września i później się dowiedzieć ze światłowód będzie za rok czy dwa. Jest większa szansa na pozwolenia na podłączenie telewizji i internetu? Jak pan myśli?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet i telewizja

@Daniel56  Moim zdaniem wszystko jedno czy sam internet czy internet+TV. Rzeczywiście tak jest, że firma partnerska(realizująca montaże) występuje o zgodę jeżeli nie ma kabla instalacyjnego, a klatka jest po remoncie, ponieważ instalacja wiąże się z przybiciem kabla na flopy. Raczej nie stosuje się koryt w "podstawowym wariancie". Jeżeli taka firma wystąpi o zgodę na prace, to administrator wskazuje warunki np. instalacja ułożona w korycie. Czasem rzeczywiście jest tak, że administrator odmawia prac lub stawia warunki nie do zrealizowania np. wkucie instalacji i odtworzenie stanu pierwotnego. W takim przypadku firma partnerska zlecenie zamyka i tyle. Zamawiający z reguły się nie interesuje dalej (myślę, że przez niewiedzę lub niechęć). 

Najlepiej iść i porozmawiać z administracją.

 

Podstawy prawne proponuję sobie wyszukać samemu...w szczególności w ustawie Prawo Telekomunikacyjne, a do tego Rodział II, art.54 Konstytycji RP