Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 24, Specjalista
  • 2498
  • 1201
  • 22

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

czemu operator nie pozwala przejść na antenę satelitarną jak jest światłowód ? a pytam bo oferta z talerza ma więcej stacji nisz IPTV a IPTV  ma mnie a te same pieniądze bierze orange moim zdaniem powinny te same pakiety być  na sat i IPTV i te same kanały a nie że płacimy te same pieniądze a ci co udało się wyłudzić wersie salinarną bo maja więcej niż ci co IPTV moim zdaniem jest to nie uczciwe 

Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Kliknij rozwiązanie

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23169
  • 11738
  • 1097

Wynika to z umów dystrybucyjnych i opłat licencyjnych.
.
Poziom 24, Specjalista
  • 2498
  • 1201
  • 22

i nic nie wyjaśniłeś 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23169
  • 11738
  • 1097

Nie raz pisałem i tym. Aby Orange miało dany kanał w ofercie, musi zapłacić za jego emisję. Cena za kanał zależy od paczki lub od tego w jakim rodzaju pakietu jest kanał (czy najmniejszy czy dodatkowo płatny). Poza tym przy satelicie część kanałów nadaje w modelu FreeToAir przez co Orange nie musi starać się o licencję. Przy tv kablowej (iptv) czegoś takiego nie ma. Orange w najmniejszym pakiecie ma sporo kanałów w porównaniu do konkurencji (choć trzeba przyznać że paru kanałów z grupy polsat/cyfrowy polsat nie ma).
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 2498
  • 1201
  • 22

ok to kwestia z kanałami. a czemu jak chciałem przejść na talerz Orange omawiało mi  ?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23169
  • 11738
  • 1097

Bo w Orange nie ma oferty na tv sat plus światłowód. W Orange oferty wariantowej na życzenie nie ma. Taka decyzja biznesowa. Wynika przede wszystkim z faktu, że część kanałów z tv sat jest na sublicencji nc+ więc marża Orange mniejsza.

Nie wiem ile masz lat ale to sporo historii. Kiedyś kanały FreeToAir z satelity były bez opłat w kablówkach - jeszcze w końcówce lat 90. Potem rządzący w naszym kraju (różnych opcji) ulegli Brukseli i z każdym zagranicznym nadawcą musi być umowa na reemisję sygnału. Potem weszła ustawa o języku polskim i teraz mamy sporo kanałów przetłumaczonych byle jak na polski (ale nie zawsze mamy dostęp do nowości ze świata).
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23169
  • 11738
  • 1097

Poza tym Twój ostatni dotyczący włączenia kanałów rosyjsko-języcznych. Na dziś nie ma na to klimatu politycznego. Więc wątpię by Orange chciało podpadać władzy dodając przekaz propagandowy z zagranicy (mimo że sporo kanałów nadaje seriale i filmy a wiadomości przez pół godziny na dobę).
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 2498
  • 1201
  • 22

ok ale Orange w tej chwili abonentów z IPTV naciąga na kasę bo tym co pozwolili antenę mieć  to mają więcej kanałów nisz ci co maja kablową wersje  a płacimy tyle samo to trochę oszustwo jest czy nie tak ?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 2498
  • 1201
  • 22

[ Edytowane ]

jakich włączenia rosyjskich chyba wyłączenia  rosyjskich kanałów 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23169
  • 11738
  • 1097

Nie zgodzę się. Kanałów na licencji na sat jest mniej. Reszta to kanały bezpłatne. Poza tym sporo tych kanałów można oglądać za free i legalnie w internecie. Więc prędzej mógłbyś zgłosić pomysł aby zmodernizować dekodery by mogły odbierać streamy legalnych i darmowych tv dostępnych w necie.
.
0 Lubię to
Odpowiedz