Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

czemu operator nie pozwala przejść na antenę satelitarną jak jest światłowód ? a pytam bo oferta z talerza ma więcej stacji nisz IPTV a IPTV  ma mnie a te same pieniądze bierze orange moim zdaniem powinny te same pakiety być  na sat i IPTV i te same kanały a nie że płacimy te same pieniądze a ci co udało się wyłudzić wersie salinarną bo maja więcej niż ci co IPTV moim zdaniem jest to nie uczciwe 

22 ODPOW. 22

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

Wynika to z umów dystrybucyjnych i opłat licencyjnych.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

i nic nie wyjaśniłeś 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

Nie raz pisałem i tym. Aby Orange miało dany kanał w ofercie, musi zapłacić za jego emisję. Cena za kanał zależy od paczki lub od tego w jakim rodzaju pakietu jest kanał (czy najmniejszy czy dodatkowo płatny). Poza tym przy satelicie część kanałów nadaje w modelu FreeToAir przez co Orange nie musi starać się o licencję. Przy tv kablowej (iptv) czegoś takiego nie ma. Orange w najmniejszym pakiecie ma sporo kanałów w porównaniu do konkurencji (choć trzeba przyznać że paru kanałów z grupy polsat/cyfrowy polsat nie ma).

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

ok to kwestia z kanałami. a czemu jak chciałem przejść na talerz Orange omawiało mi  ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

Bo w Orange nie ma oferty na tv sat plus światłowód. W Orange oferty wariantowej na życzenie nie ma. Taka decyzja biznesowa. Wynika przede wszystkim z faktu, że część kanałów z tv sat jest na sublicencji nc+ więc marża Orange mniejsza.

Nie wiem ile masz lat ale to sporo historii. Kiedyś kanały FreeToAir z satelity były bez opłat w kablówkach - jeszcze w końcówce lat 90. Potem rządzący w naszym kraju (różnych opcji) ulegli Brukseli i z każdym zagranicznym nadawcą musi być umowa na reemisję sygnału. Potem weszła ustawa o języku polskim i teraz mamy sporo kanałów przetłumaczonych byle jak na polski (ale nie zawsze mamy dostęp do nowości ze świata).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

Poza tym Twój ostatni dotyczący włączenia kanałów rosyjsko-języcznych. Na dziś nie ma na to klimatu politycznego. Więc wątpię by Orange chciało podpadać władzy dodając przekaz propagandowy z zagranicy (mimo że sporo kanałów nadaje seriale i filmy a wiadomości przez pół godziny na dobę).

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

ok ale Orange w tej chwili abonentów z IPTV naciąga na kasę bo tym co pozwolili antenę mieć  to mają więcej kanałów nisz ci co maja kablową wersje  a płacimy tyle samo to trochę oszustwo jest czy nie tak ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

jakich włączenia rosyjskich chyba wyłączenia  rosyjskich kanałów 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

czemu nie są te same pakiety na sat i iptv tylko różne ?

Nie zgodzę się. Kanałów na licencji na sat jest mniej. Reszta to kanały bezpłatne. Poza tym sporo tych kanałów można oglądać za free i legalnie w internecie. Więc prędzej mógłbyś zgłosić pomysł aby zmodernizować dekodery by mogły odbierać streamy legalnych i darmowych tv dostępnych w necie.