Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja satelitarna.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Telewizja satelitarna.

Witam, podpisałem umowę na Orange love, dostałem dekoder do telewizji satelitarnej . Po podłączeniu wszystkiego moc i jakośc = 0. Chciałbym się dowiedzieć czy moc sygnalu zależy od położenia anteny, czy jest ona jedynie związana z podpieciem dekodera do konwertera?

6 ODPOW. 6

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Telewizja satelitarna.

Zasadniczo to od jednego i drugiego 🙂
Jeśli dekoder jest źle podłączony do konwertera to nie będzie odbierał sygnału, ale jeśli podłączenie będzie OK, ale antena będzie źle ustawiona, to konwerter nie będzie miał co przekazywać dalej.
Tutaj jest przystępnie pokazane jak ustawić antenę:

Anonim

Nie dotyczy

Telewizja satelitarna.

Antena musi być dobrze ustawiona i połączona z dekoderem więcej masz tutaj

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Telewizja satelitarna.

Ja pytam czy moc ma związek z ustawieniem, bo z tego co czytałem to po podłączeniu do konwentora powinna być choćby najmniejsza moc. Jeszcze jedno pytanie, czy do telewizji orange można używać talerza z cyfrowego Polsatu? 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Telewizja satelitarna.

Praktycznie każdy talerz

Może konwenter trafiony albo kabel albo końcówki złe zarobione


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Telewizja satelitarna.


@Filipp9napisał(-a)

Ja pytam czy moc ma związek z ustawieniem, bo z tego co czytałem to po podłączeniu do konwentora powinna być choćby najmniejsza moc.


Ma związek. Natomiast każdy dekoder pokazuje nieco inaczej wartości mocy i jakości, zależy jak producent oprogramował. Dla pewnych niskich wartości dekoder może pokazywać zero - brak sygnału.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Telewizja satelitarna.


@Filipp9napisał(-a)

Jeszcze jedno pytanie, czy do telewizji orange można używać talerza z cyfrowego Polsatu? 


U kogo się kupiło talerz nie ma znaczenia, jednak z tego co kojarzę Polsat dawał 70ki, na których ciężko złapać dobry odbiór kanałów HD. Jeśli masz problem z jakością sugeruję zakup czegoś większego. Orange ma w promocji 85kę za 49zł na przykład