Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Slaba jakosc kanalow hd


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Slaba jakosc kanalow hd

Czy ty sugerujesz, że kanały HD w iptv zajmują pasmo grubo powyżej 10MB?!


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Slaba jakosc kanalow hd

Rozmawialem z BOK orange i przejscie na odbior poprzez satelite nie wchodzi w gre poniewaz jest drugi dekoder.Pewnie boja sie, ze ludzie zacznac robic zrzutki na jeden rachunek a ogladac w roznych lokalach.

 

Zmiana zwiekszenia predkosci/przepustowosci nawet kosztem spowolnienia internetu tez nie wchodzi w gre bo dekodery maja zablokowane pasmo 7mb/s wiec wiecej do gory nie pojdzie i basta.

 

Swiatlowodu nawet w planach nie maja dla tej miejscowosci.Czyli raczej pozostaje meczyc sie z tym co jest przez 2 lata i tyle.Szkoda bo fajny sprzet a nie ma jak go wykorzystac w pelni.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Slaba jakosc kanalow hd

"bo dekodery maja zablokowane pasmo 7mb/s" - @Piotrekk85 i co ty na to?

Ale to stwierdzenie: "Zmiana zwiekszenia predkosci/przepustowosci nawet kosztem spowolnienia internetu tez nie wchodzi w gre bo dekodery maja zablokowane pasmo 7mb/s wiec wiecej do gory nie pojdzie i basta."

to w ogóle jest jakaś paranoja!? Przecież twoje kłopoty wynikają z tego, że twoje łącze nie wyrabia, nie daje możliwości przepływności tych 7Mb/s (podejrzewam że tyle średnio wymaga HD) i obraz nie może być uzyskany w dobrej jakości. Jeśli by (co przy tej linii jest pewnie nie do zrobienia) zdołali poprawić ci parametry linii, by rzeczywisty internet miał te deklarowane 20Mb, to by i HD chodziły...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Slaba jakosc kanalow hd

Nie wiem czemu ostatnio do mnie pytania. Nie ma blokady pasma bo ktoś może nie korzystać wcale z tv. Tylko ja polecam wszystkim zrobić test. Ustalcie prędkość na 15 mbits (uwzględniając chwilowe spadki). I odpalcie w HD jakiś serwis ze streamingiem. Internet nie jest z gumy. Tak samo percepcja oka. HD na sprzęcie UHD dla niektórych zawsze będzie wyglądać słabo.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Slaba jakosc kanalow hd

Pytanie do ciebie skierowałem, bo stwierdziłeś "Tylko na satce oglądanie HD na telewizorze UHD też nie da rewelacji. Co najmniej 50 mega się by przydało wg mnie. ". To ileż tych programów 4k mamy dostępnych w iptv, żeby o tym w ogóle mówić?

HD lecą w strumieniu nie większym niż 10Mbps, więc aby jednocześnie na 2 dekodery to te 20Mbps nawet by starczyło, o ile by faktycznie tyle było (w co wątpię). Ale nawet 50M nie zapewni, że HD będą ekstra wyglądały na telewizorze UHD 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Slaba jakosc kanalow hd

Ale problemy z jakością można zgłaszać na BOK. Zazwyczaj pójdzie na absurd do tzw disu i przyjedzie technik (sic!). Jeśli trafi do grupy od tv, to nie wiem czy zawsze coś się uda polepszyć.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Slaba jakosc kanalow hd

"Zazwyczaj pójdzie na absurd do tzw disu i przyjedzie technik (sic!). "

A to ja chyba nie zrozumiałem - można po polsku? 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Slaba jakosc kanalow hd

Jak zgłaszasz problem techniczny dot. usług stacjonarnych tzw. uszkodzenie, musi trafić to do odpowiedniego "działu". Niestety większość doradców zna jeden dział od tzw. infrastruktury (m.in. technicy co jadą pod adres klienta; tak niestety bywają szkolenia). A słaba jakość wybranych kanałów tv po wyeliminowaniu problemów z samym łączem czy konfiguracją sprzętu - powinna trafić do innego działu (od tv).

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Slaba jakosc kanalow hd

Zrozumiałem!

Natomiast ten gryps "na absurd do tzw disu" powinien zostać cytatem miesiąca albo dostać jakąś nagrodę 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Slaba jakosc kanalow hd

Disu=dział infrastruktury i sieci utrzymaniowych.

Nie wiem czy ta nazwa jest używana i kto ją wymyślił, ale to chyba jak w wielu korpo zamiłowanie do skrótów 😉