Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Proporcje obrazu w programach 4:3


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

A jednak Orange potrafi nadawać w IPTV z dynamicznymi proporcjami obrazu, widziałem to dzisiaj na TVP3 Wrocław, był film dokumentalny w 4:3 i obraz był na całym ekranie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3

Nie wiem, czy to zasługa Orange czy nadawcy danego kanału?

Wiem natomiast, że to wszystko się zmienia i jest kwestią przypadku oraz zaniedbania nadawców. Wczoraj sprawdziłem (Orange SAT) na TVP Kultura i stary serial (4:3) który w zeszłą niedzielę mój telewizor poprawnie wyświetlał jako 4:3 (z pasami po bokach) wczoraj już niestety był rozszerzony na cały ekran i musiałem ręcznie korygować. Bajzel jest i tyle...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

U mnie w IPTV z TVP Kultura był obraz w czarnej ramce (windowbox) a z satelity (pakiet Darmowy HD Cyfrowego Polsatu) był na całym ekranie, w DVB-T też był w czarnej ramce.
Dzisiaj rano pisałem już do Orange na czacie pytanie kiedy będzie możliwe ustawienie trybu Zoom przy podłączeniu przez scart i dostałem odpowiedź że nigdy nie będzie możliwe, bo planują całkiem wyłączyć skalowanie obrazu przy podłączeniu przez scart, a to byłoby dla mnie jeszcze gorzej, bo mój telewizor nie ma opcji skalowania obrazu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3

Ciesz się, że w ogóle w dekoderze jest scart 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

W każdym sprzęcie Orange jest jakieś analogowe wyjście AV, np. w ICU 100 też jest tylko że w gnieździe mini jack


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3

Na razie w każdym, ale to się zmieni 😉

A i komplikuje się to, bo wtedy musisz mieć odpowiednie kabelki i przejściówkę, np. taką:

https://stat-m4.ms-online.pl/media/cache/gallery/rc/gazdelao/images/20/20027063/adapter-scart-3xrca-...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

Ten kabelek jest dołączony do ICU 100, a przejściówkę na scart mam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Proporcje obrazu w programach 4:3

@fHe9z3p  do niektórych jest, do niektórych nie jest... wiem z doświadczenia 🙂