Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Proporcje obrazu w programach 4:3


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3

W UHD-88 zmiany proporcji obrazu wpływają tylko na wyjściowy sygnał po HDMI, na SACRT nie widać zmian, to pewnie w twoim dekoderze jest identycznie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

U mnie jest tak że na SCART on wysyła sygnał z dopasowaniem do ekranu 4:3 z czarnymi pasami od góry i od dołu i nie da się tego zmienić na dopasowanie z obcięciem boków obrazu.
A na HDMI nie sprawdzę bo mój telewizor nie ma HDMI


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

Mogliby puszczać kanały SD nadające z dynamicznymi proporcjami i mające odpowiedniki HD w sztywnym 4:3
Bo osoby mające telewizory 16:9 i tak oglądałyby kanały w HD, a osoby mające telewizory 4:3 mogłyby oglądać kanały SD żeby programy w 4:3 mieć na całym ekranie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Proporcje obrazu w programach 4:3

@fHe9z3p  Ja myślę, że warto zmienić ten telewizor. Obecnie odchodzi się od nadawania w SD, a tym bardziej dublowania kanałów ze względu na rozdzielczość. Telewizory kineskopowe to już promil, niedobitki.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3

Ba, każdy by chciał być zdrowy i bogaty, ale dla niektórych wydanie 1000zł na telewizor to przesada 😉

Ale, ale, wczoraj na TVP Kultura (odbieranego z Orange SAT) zauważyłem, że wreszcie działa automatyczne dopasowanie, tzn. stare filmy pokazywały w 4:3 z pasami po bokach, może coć poprawili o koledze na kineskopowym będzie też dobrze 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

TVP Kultura i TVP Historia nadają w sztywnym 16:9 (podczas filmów w 4:3 logo wyświetlają z safe area) więc to i tak nic nie zmieni, ale np. TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Polonia, TVN 7 nadają z dynamiczymi proporcjami obrazu, a w IPTV orange w sztywnym 16:9 (podczas programów w 4:3 z pillarboxem)

 

@BORAXnapisał(-a)

@fHe9z3p  Ja myślę, że warto zmienić ten telewizor. Obecnie odchodzi się od nadawania w SD, a tym bardziej dublowania kanałów ze względu na rozdzielczość.

Dopóki ten telewizor mi działa to nie będę kupować nowego, a w IPTV dublowanie kanałów w niczym nie przeszkadza, bo tam nie ma tak bardzo ograniczonej pojemności jak na satelicie w DVB-T i w DVB-C



Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3


@fHe9z3pnapisał(-a)

TVP Kultura i TVP Historia nadają w sztywnym 16:9 (podczas filmów w 4:3 logo wyświetlają z safe area) więc to i tak nic nie zmieni...



Może, ja tylko stwierdzam, że jeszcze tydzień czy 2 tygodnie temu musiałem dla takich filmów korygować format w telewizorze, bo wyświetlało mi rozszerzony a wczoraj nastąpiło to automatycznie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3


@bluesmanniaknapisał(-a)

@fHe9z3pnapisał(-a)

TVP Kultura i TVP Historia nadają w sztywnym 16:9 (podczas filmów w 4:3 logo wyświetlają z safe area) więc to i tak nic nie zmieni...



Może, ja tylko stwierdzam, że jeszcze tydzień czy 2 tygodnie temu musiałem dla takich filmów korygować format w telewizorze, bo wyświetlało mi rozszerzony a wczoraj nastąpiło to automatycznie.


A logo wyświetlało się w rogu ekranu na czarnym pasie, czy w rogu obrazu 4:3?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Proporcje obrazu w programach 4:3

Wydaje mi się, że właśnie w obrazie 4:3, ale jeszcze sprawdzę w domu wieczorem i potwierdzę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Proporcje obrazu w programach 4:3

Na satelicie może być z dynamicznymi proporcjami obrazu, ale w IPTV to widzę że wszystkie kanały SD, są w sztywnym 16:9