Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 66
  • 1

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

Ta opcja odpada, bo podwójne NATowanie, i przez to nie działają mi poprawnie połączenia VPN. Mam spiętych VPNem kilka lokalizacji, a jak ustawiam Klienta/Serwer VPN za FB2, to co bym nie robił to VPN nie działa poprawnie, nawet jak używam DMZ.

 

Dlatego jedyna opcja to ONT (od Orange) -----> Draytek (mój router) ----> No i tu jest problem bo nie mogę poprawnie skonfigurować TV (co bym nie robił to nigdy nie potrafi zestawić mi połączenia WAN wirtualnego)

 

 

Jakieś pomysły, jestem nawet otwarty na sesje Live żeby wspólnie dojść do rozwiązania (niestety Oficjalny Support Brinet rozkłada ręce, bo nie maja na labie Internetu od Orange).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5761
  • 23379
  • 197

Problem z konfiguracją TV na routerze Draytek Vigor 2952

@GrzegorzSzypa VPN nie działa za podwójnym NATem? Nie rozumiem dlaczego miałoby tak być. U mnie VPN działa bez problemu zza "podwójnego" NATu... Żadne DMZ nie są potrzebne, chyba że coś chcesz wystawić ze swojego LANu w internecie, do działania VPN to nie jest potrzebne.

W konfigurację VPNa nie angażuję FB (oczywiście) bo on nie wie nic o mojej podsieci więc rozumiem że tak to nie zadziała. Ale jeśli na drugim serwerze, tym który wie o mojej podsieci zestawię VPN to działa bez problemu. Najczęściej zresztą włączam i wyłączam połączenia VPN w miarę potrzeby na poszczególnych urządzeniach indywidualnie. Nie odnotowałem jakichkolwiek problemów w tym zakresie. To nie jest moim zdaniem kwestia NAT jako takiego tylko tego, że FB nie daje możliwości wpisania statycznej ścieżki (i stąd potrzeba NAT na wyjściu między siecią FB a "moją" siecią wewnętrzną).

 

Tak czy owak ja nie sugeruję że musisz używać FB, jedynie może jakoś Cię moje eksperymenty naprowadzą na działające rozwiązanie. IGMP snooping musi być na ruterze i wszystkie trzy VLANy muszą trafiać do dekodera. Może w tym drugim ruterze łatwiej Ci to będzie skonfigurować, trudno mi coś podpowiedzieć konktretnie bo żadnego z nich nie miałem w rękach.

 

@GrzegorzSzypaTak sobie myślę, może to jest wiązanie buta dżdżownicą, ale jeśli jesteś w stanie opanować przekazywanie VLANów na poszczególne porty twojego rutera ale nie jesteś w  stanie kilku VLANów do jednego portu przypisać (co w sumie jest dość typowym problemem) to może dałoby się spiąć kilka portów jakimś prostym switchem i dopiero do niego dekoder podłączyć? Zastrzegam, że nie mam pojęcia czy to miałoby prawo działać.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga